زمان بارگزاری این صفحه: 7:46 PM UTC

آبشار ویسادار عروس خرامان ایران در دل طبیعت گیلان

آبشار ویسادار یکی از پنهان‌ترین آبشار ایران در دل طبیعت گیلان و شاهکار خلقت است که می‌تواند اقتصاد این استان را با همت مسئولان متحول کند. این آبشار در بخش پره‌سر از توابع شهرستان رضوانشهر قرار دارد.

صدای گیلان؛ بدون شک گیلان شاهرگ تنفسی ایران است. جاذبه های گردشگری این  استان  فراوان است ولی  گیلان با طبیعت زیبا و شگفت انگیزش شناخته می شود.به همین منوال در ایام تعطیل معمولا ایرانیان زیادی به دل این طبیعت زیبا پناه می برند تا هم تنفسی تازه کنند و هم از سفر خود لذت ببرند.هر چند با تمام این مواهب طبیعی و خدا دادی و همچنین حاصخیزی زمینهای این استان، مقام دومی  بیکاری در کشور را نیز از ان خود کرده است.که این  خود مایه تاسف بوده و همیشه جای سوال است که چگونه با این همه موقعیت های استثنایی که در نگاه نخست به نظر می رسد باید گیلان در درجه ممتاز زفاهی و شغلی قرار داشته باشد ، در موقعیت بیکاری و مشکلات دارای دزجه و مقام می شود.به هر روی به نظر می رسد می بایست مسولین استان با تشکیل کارگروهای کارشناسی در صدد شناخت و بهره وری بهتر از امکانات موجود باشند.

یکی از این موقعیت فراهم کردن زمینه های مناسب جهت شناخت بهتر از موقعیت گردشگری طبیعی این استان است.که به نوعی هم باعث ایجاد شغل خواهد شد و هم هم وطنان بیشتری از مواهب طبیعی بهره می گیرند.در همین راستا یک گزارش از خبرگزاری فارس در خصوص آبشار زیبای ویسادار رضوانشهر در ذیل ذکر می شود:

آبشارویسادار در بخش پره‌سر از توابع  شهرستان رضوانشهر در دل طبیعت زیبای گیلان قرار دارد.

آبشار ویسادار از جمله آبشارهای انگشت شمار ایران است که تماشای آن از بالا به پایین است و برای بهره‌بردن از زیبایی‌هایش باید به پای آبشار رفت و از پایین نیز به آن نگریست و از بلندی و عظمتش لذت برد.

این آبشار زیبا که از شاهکارهای طبیعت تالش است در فاصله 15 کیلومتری شهر پره‌سر رضوانشهر قرار دارد و جزو بلندترین آبشارهای گیلان است.

موقعیت طبیعی آبشار ویسادار به گونه‌ای است که اگر از پنج متری آن بگذری متوجه آبشار نشوی زیرا طبیعت زیبای گیلان این عروس خرامان را در خود پنهان کرده است.

یکی از جوانان منطقه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رضوانشهر درباره آبشار ویسادار اظهار کرد: طبیعت به گونه‌ای آبشار ویسادار را استتار کرده که حتی اهالی بومی منطقه گاهی فراموش می‌کنند آبشاری در آن جاری است.

وی با اشاره به اینکه آبشار ویسادار در دل طبیعت مخفی است، افزود: این آبشار ارتفاعی ندارد که مردم و گردشگران متوجه آن شوند بنابراین مسئولان باید برای شناساندن این محل به گردشگران تلاش مضاعفی داشته باشند.

این جوان درباره نبود امکانات گردشگری در مجاورت آبشار ویسادار گفت: گاهی گردشگرانی که از وجود آبشار ویسادار اطلاع دارند به این مکان می‌آیند اما نبود امکانات مانند سرویس بهداشتی، واحد پذیرایی و حتی سطل زباله آنها را ناراحت و مجبور به ترک آبشار کرده است.

وی ادامه داد: نبود سطل زباله موجب شده تا گردشگران زباله‌ها را در پایین‌دست آبشار ویسادار با ایجاد مسیری در آب و در اطراف آن بریزند که منظره بسیار بدی به زیبایی باشکوه آبشار داده است.

آبشار ویسادار فرصت منحصر به‌فرد و پنهان گیلان در جذب گردشگر

به گزارش فارس، آبشار ویسادار فاصله کمی با شهر دارد و می‌تواند فرصت بسیار خوبی برای جذب گردشگران به منطقه شود و حتی تعداد زیادی از مسافران در مدت استفاده از این آبشار خواستار اقامت در نزدیکی آن هستند اما نبود امکانات اقامتی و چادر زدن مانع از این کار می‌شود.

اگر مسئولان اقدام به نصب تیرهای روشنایی در اطراف آبشار انجام دهند برای حس امنیت در گردشگران بیشتر ایجاد می‌شود.

ایمن‌سازی جاده دسترسی به آبشار ویسادار از دیگر مواردی است که مسئولان باید به آن رسیدگی کرده و برای جلوگیری از وقوع تصادفات اقدام کنند.

توجه به آبشار ویسادار و ایجاد امکانات لازم گردشگری در اطراف آن می‌تواند از مهاجرت جوانان منطقه جلوگیری کرده و برای آنها شغل ایجاد کند.

کمک به احداث غذاخوری، هتل و محل‌های اقامتی، ایجاد پارک بازی کودکان در محل نزدیک آبشار می‌تواند گردشگران بسیاری را به منطقه سوق دهد و مدت ماندگاری آنها در کنار آبشار ویسادار که یکی از بی‌نظیرترین آبشار ایران است بیشتر کند.

ایجاد محل مناسب برای عرضه محصولات بومی منطقه مانند برنج، میوه، عسل، صنایع‌دستی و لباس‌های محلی در مجاورت آبشار می‌تواند نقش بسیار مهمی در رونق اقتصادی منطقه و گیلان داشته باشد که همت مسئولان را می‌طلبد.

پنهان‌ترین آبشار ایران در دل طبیعت گیلان می‌تواند با همت مسئولان و جذب گردشگر زیاد اقتصادی این استان را متحول کند.

16

5721052497609911

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه