زمان بارگزاری این صفحه: 11:39 AM UTC

آزادی بیش از ۲۷۸ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد گیلان

مدیر عامل ستاد دیه استان گیلان گفت؛ در شش ماه ابتدای سال جاری و تا کنون تعداد ۲۷۸ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد استان از زندان آزاد و به کانون گرم خانواده های خود بازگشتند.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

کامران زاده ،مدیر عامل ستاد دیه استان گیلان گفت:در شش ماه ابتدای سال جاری و تا کنون تعداد ۲۷۸ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد استان از زندان آزاد و به کانون گرم خانواده های خود بازگشتند.

 

وی میزان کل بدهی این تعداد را بیش از ۱۷ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت شاکیان محترم بیش از ۹ میلیارد تومان از حقوق مسلم خود را گذشت نموده اند و بیش از ۱ میلیارد تومان نیز توسط خانواده زندانیان وهمچنین بیش از ۴ میلیارد تومان نیز از طریق ستاد دیه و کمک های خیرین تامین گردیده است. وی با اشاره به کمک های صندوق تامین خسارت های بدنی گفت:این صندوق نیز بیش از ۲ میلیارد تومان جهت آزادی زندانیان دیه ناشی از تصادفات رانندگی پرداخت نموده است.

 

این مسوول با مقایسه آمار آزادی سال جاری با سال گذشته گفت: با توجه به عدم اختصاص اعتبارات بانکی و وجوه اداره شده تا کنون نسبت به سال گذشته افزایش حدود ۴۰ در صدی را شاهد بوده ایم .

 

مدیر عامل ستاد دیه استان گیلان با بیان اینکه هم اکنون ۴۵۴ نفر زندانی جرائم غیر عمد در زندانهای استان تحمل حبس می نمایند گفت: ۴۴۱ نفر زندانی مرد و ۱۳ نفر زندانی نسوان بوده که برای آزادی به بیش از ۱۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارند.

 

وی ادامه داد: از این تعداد، ۶۸ نفر مربوط به جرائم عدم پرداخت مهریه و نفقه ( ۱۵ درصد)،۳۲۶ نفر نیز به جرائم مالی غیر کلاهبرداری (۷۱ درصد )و ۶۰ نفر نیز به جرم حوادث رانندگی و قتل های شبه عمد (۱۴ درصد) در زندانهای استان تحمل حبس می نمایند که طبق آمار نسبت به ماه گذشته شاهد کاهش ۹ درصدی محکومین جرائم غیر عمد زندانهای استان بوده ایم.

 

 

 

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه