زمان بارگزاری این صفحه: 6:49 AM UTC

آستارا پنجره نگاه ايران به اروپا و قفقاز است

دستيار ويژه رئيس جمهور در امور اقوام و اقليت هاي ديني و مذهبي گفت؛ آستارا پنجره نگاه جمهوري اسلامي ايران به اروپا و منطقه قفقاز است.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

دستيار ويژه رئيس جمهور در امور اقوام و اقليت هاي ديني و مذهبي گفت: آستارا پنجره نگاه جمهوري اسلامي ايران به اروپا و منطقه قفقاز است.

حجت الاسلام و المسلمين علي يونسي در جلسه شوراي اداري شهرستان مرزي بندر آستارا كه در سالن اجتماعات فرمانداري برگزار گرديد، خاطر نشان كرد: جمعيت آستارا از نظر مذهبي و قومي داراي يك تركيب جمعيتي مي باشد كه اين تركيب يك نعمت و فرصت الهي و ملي براي منطقه است.

 

وي با بيان اينكه در آستارا يك انسجام قومي و مذهبي وجود دارد، تصريح كرد: همدلي بين همه اقوام از قبيل گيلك، ترك، تالشي و… در اين شهرستان مشهود است.

 

دستيار ويژه رئيس جمهور در سفر يازدهم كاروان دولت تدبير و اميد به استان گيلان، با تأكيد بر اينكه آستارا پنجره نگاه جمهوري اسلامي ايران به كشورهاي اروپايي و قفقاز مي باشد، توضيح داد: اين شهرستان نقش خود را به عنوان دروازه اسلام و اخلاق انقلابي به منطقه قفقاز و اروپا از گذشته تا به حال ايفا كرده است.

 

وي در بخش ديگر سخنان خود با بيان اينكه اجازه ندهيد دعواها و اختلافات سياسي وارد اين منطقه شود، افزود: در شهرستان خود آستارايي عمل كنيد و از پرداختن به مسايل حزبي و سياسي بپرهيزيد.

 

حجت الاسلام و المسلمين يونسي در بخش پاياني سخنان خود بندر مرزي آستارا را از نظر گردشگري و توريست داراي پتانسيل هاي بي شماري دانست و اظهار داشت: اين خطه از نظر گردشگري همه نعمت هاي طبيعي، مذهبي، تاريخي، جنگلي، دريايي و اقتصادي را دارد كه هر يك از اين قابليت ها براي آباد كردن يك منطقه كافي مي باشد.

 

بر اساس اين گزارش، نماينده ويژه رئيس جمهور در سفر خود به بندر مرزي آستارا پس از حضور در مزار شهداي گمنام، از بندر چند منظوره، بيمارستان 132 تخت خوابي، مجتمع فرهنگي و هنري ارشاد و گمرك زميني اين شهرستان و پل مرزي بازديد به عمل آورد.

 

مرتبط؛ گشوده شدن گره پروژه ها و بخش های توسعه ای شهرستان آستارا

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه