زمان بارگزاری این صفحه: 3:45 PM UTC

آستار می تواند پایگاه بزرگ صادرات گیلان و کشور باشد

استاندار گیلان در آستارا گفت؛ با تمهیدات اندیشیده شده و تسهیلات گمرکی در نظر گرفته شده آستارا فعالیت های ترانزیتی کالا از این شهرستان گسترش چشمگیر خواهد یافت.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

استاندار گیلان صبح امروز در بدو ورود به آستارا پس از استقبال نماینده، امام جمعه ، فرماندار و مدیران شهرستانی از منطقه ی ویژه ی اقتصادی بندرآستارا بازدیدکرد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان، دکتر نجفی دراین بازدیدکه سرپرست معاونت توسعه مدیریت ومنابع انسانی وجمعی از مدیران استان نیز حضور داشتند از نزدیک در جریان پیشرفت پروژه فاز دوم بندر چند منظوره و منطقه ی ویژه اقتصادی بندرآستارا قرارگرفت .

 

استاندار گیلان در حاشیه ی این بازدید در گفتگوی کوتاه با خبرنگاران با اشاره به اینکه آستارا ویژگی های خاصی برای توسعه اقتصادی گیلان و کشور دارد که باید درجهت بهره بردن مناسب کشور از آن بهره بگیریم گفت : با توجه به دسترسی دریایی آستارا با کشورهای حاشیه ی خزر احداث منطقه ی ویژه ی اقتصادی در شکوفایی حمل و نقل دریایی شمال کشور موثر خواهد بود.

 

وی با بیان اینکه آستار با داشتن مزیت مرز دریایی و زمینی می تواند پایگاه بزرگ صادرات گیلان وکشور باشدگفت : با تمهیدات اندیشیده شده و تسهیلات گمرکی در نظر گرفته شده آستارا فعالیت های ترانزیتی کالا از این شهرستان گسترش چشمگیر خواهد یافت .

 

استاندار گیلان همچنین با اشاره به تشکیل نخستین شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان در آستارا گفت : تلاش خواهیم کرد تا مشکلات تجار برای توسعه ی صادرات کمتر شود.

 

برگزاری جلسه شورای مبادلات مرزی استان ،افتتاح فروشگاه بزرگ مرزی در محوطه گمرک ،نشست سراسری فرمانداران وشورای اداری شهرستان آستارا ،افتتاح پروژه های عمرانی وگردشگری از برنامه های سفر استاندار به آستارا است.

 

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه