زمان بارگزاری این صفحه: 3:36 AM UTC

آغاز به کار شوراي آموزش و پرورش منطقه آزاد انزلي

صدای گیلان – نخستين جلسه شوراي آموزش و پرورش منطقه آزاد انزلي برگزار شد.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

شوراي آموزش و پرورش منطقه يك شوراي راهبردي است

به گزارش مديريت روابط عمومي و امور بين الملل سازمان منطقه آزاد انزلي، مهندس رضا مسرور رئيس هيأت مديره و مديرعامل سازمان منطقه آزاد انزلي، كه براساس حكم وزير آموزش و پرورش به عنوان رئيس شوراي آموزش و پرورش اين منطقه منصوب شده، در اين نشست شوراي مزبور را يك شوراي راهبردي اعلام كرد و اظهار داشت: رويكرد سازمان منطقه آزاد انزلي بهره گيري از خرد جمعي و نظرات نيروهاي متخصص به منظور هم افزايي بيشتر است و اميدوارم با تشكيل اين شورا علاوه بر رشد خدمات رساني به واحدهاي آموزشي سطح منطقه ، شاهد گسترش فضائل اخلاقي از جمله راستگويي، امانتداري و وفاي به عهد باشيم تا در آينده از بركات فعاليت شوراي آموزش و پرورش بيشتر بهره بريم.

Shoamozpar

وي با بيان اينكه مدارس تحت پوشش آموزش و پرورش در اين منطقه نيازمند توجه بيشتر در حوزه امكانات زيرساختي مي باشند، گفت: طي اين مدت نيازهاي زيرساختي مدارس منطقه شناسايي شده و در سال آينده ۱۰ ميليارد ريال از محل درآمدهاي سازمان به توسعه زيرساختهاي آموزش و پرورش مدارس محدوده منطقه اختصاص خواهد يافت.

مهندس رضا مسرور رويكرد سازمان متبوع خود در توسعه مدارس محدوده منطقه را حركت در راستاي تبديل به مدارس هوشمند اعلام كرده و افزود: موضوعات معيشتي معلمان مدارس محدوده نيز براي ما حائز اهميت بوده وتمامي معلمان شاغل در محدوده اين منطقه مي توانند از معافيت مالياتي بر حقوق استفاده نمايند.

وي با تصريح بر اينكه هدف اين سازمان اجرايي كردن تفاهمنامه منعقده ميان وزير آموزش و پرورش و دبير شورايعالي مناطق آزاد و ويژه اقتصادي است، اظهار اميدواري نمود كه شوراي آموزش و پرورش منطقه آزاد انزلي منشأ خير براي منطقه و استان باشد.

شوراي آموزش و پرورش منطقه آزاد انزلي اقدامي قابل تقدير و الگو ساز

حجت الاسلام سيد عبدالجواد شمس الدين امام جمعه شهرستان بندر انزلي و عضو شوراي آموزش و پرورش منطقه آزاد انزلي در اين جلسه آغاز فعاليت اين شورارا قابل تقدير ارزيابي كرد و افزود: ديدگاهي كه منطقه آزاد در حوزه آموزش و پروش و نيروي انساني دارد قابل تقدير است و فعاليت چنين شورايي مي تواند نقش بسزايي در برطرف نمودن مشكلات معلمين به عنوان مهمترين بخش نهاد آموزش و پرورش، ايفا نمايد و اميدواريم شاهد اثرات مثبت اين شورا براي توسعه همه جانبه آموزش و پرورش به عنوان يك نمونه عيني و الگو براي تسري در سطح كشور باشيم.

وي نظام مقدس جمهوري اسلامي را الگويي براي زمامداري اسلام راستين در جهان اعلام كرد و افزود: بايد در زمينه توسعه فرهنگ و آموزش و پرورش عدالت اقتصادي-اجتماعي مورد نظر اسلام را اجرا كنيم.

با تشكيل اين شورا، منابع منطقه آزاد انزلي صرف تربيت نيروي انساني كارآمد مي شود

مهدي حاجتي مديركل آموزش و پرورش استان گيلان و نايب رييس شوراي آموزش و پرورش منطقه آزاد انزلي اقدامات اين سازمان را در حوزه فرهنگي و آموزش و پرورش بسيار مناسب ارزيابي نمود و گفت: از طريق تشكيل اين شورا، منابع منطقه آزاد انزلي در تربيت نيروي انساني كارآمد مورد نياز كشور در سالهاي آتي، در حوزه هاي مختلف هزينه مي شود.

مدير كل آموزش و پرورش گيلان با اشاره به ظرفيت هاي بي نظير نيروي انساني آموزش و پرورش استان اظهار داشت:قطعن با همدلي ،همفكري و هم گرايي موجود در ميان اعضا،اين شورا قدم هاي مناسبي براي توسعه آموزش و پروش منطقه برخواهد داشت.

وي به بيان چند نمونه از همكاريهاي اداره كل متبوع خود و سازمان منطقه آزاد انزلي پرداخت و افزود: تجليل از نخبگان كنكور سال ۹۴ استان با حمايت اين سازمان و حضور مديرعامل سازمان منطقه آزاد انزلي يكي از اين نمونه ها مي باشد.

سيد ضياء الدين شفيعي معاون فرهنگي اجتماعي گردشگري سازمان منطقه آزاد انزلي و عضو اين شورا در اين نشست با ارائه گزارشي از عملكرد معاونت متبوع خود افزود: عمده فعاليتهاي سازمان در يك سال گذشته در حوزه آموزش و پرورش در دو حوزه سخت افزاري و نرم افزاري بوده كه به ترتيب هوشمند سازي و تأمين امكانات آموزشي مدارس محدوده و مباحث محتوايي مانند برگزاري طرح افطار اول براي دانش آموزان محدوده منطقه از جمله اين طرح هاي اجرا شده مي باشند.

وي افزود : اصلي‌ترين زيرساخت تحول و رشد فرهنگي كه خود زيربناي هرگونه توسعه اجتماعي و نيز اقتصادي است اهتمام به امر آموزش و پرورش است

گفتني است با حكم دكتر فاني وزير آموزش و پرورش سيد حسين دريابيگي رييس آموزش و پرورش شهرستان بندر انزلي به عنوان دبير شورا ،علي شير افكن مدير فرهنگي و آموزشي و مجيد فاتحي مدير اجتماعي وسلامت سازمان و آمنه نجفي ،آزيتا غفاري و رضا سليمي به عنوان ديگر اعضا اين شورا منصوب شدند.

در اين نشست مديران اداره كل آموزش و پرورش گيلان ، مديران مناطق آموزشي محدوده،معاون اداره كل نوسازي و تجهيز مدارس استان و معاونين و مديران سازمان منطقه آزاد انزلي حضور داشتند.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ،


عناوین ویژه