زمان بارگزاری این صفحه: 3:33 PM UTC

آغاز تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در «حیران»/ تصاویر

۱۱ مورد از ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی منطقه حیران آستارا به وسعت ۱۱ هزار و ۸۵ مترمربع به شکل کامل قلع و قمع شد و تخریب الباقی موارد در دستور کار قرار گرفت.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

۱۱ مورد از ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی منطقه حیران آستارا به وسعت ۱۱ هزار و ۸۵ مترمربع به شکل کامل قلع و قمع شد و تخریب الباقی موارد در دستور کار قرار گرفت.

 

سید محمد مهدی میرهاشمی، مدیر امور اراضی استان گیلان در حاشیه تخریب این ساخت و سازهای غیر مجاز، اظهار کرد: در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها، مصوب سال ۱۳۸۵‌ که جزو وظایف مأموران جهاد کشاورزی است، اراضی فوق مشمول وضعیت تخریب قرار گرفتند.

 

وی ادامه داد: علاوه بر این ۱۱ مورد در مواردی دیگر که ساخت و سازها به شکل کامل صورت پذیرفته، با توجه به اجرای ماده ۳ قانون حفظ کاربری هم اکنون در مراجع قضایی در حال رسیدگی است که پس از صدرو حکم، اجرایی خواهد شد.

 

میرهاشمی دیوار کشی و ویلاهای در حال ساخت و ساز بدون مجوز را از مصادیقی دانست که مشمول تبصره ۲ ماده ۱۰ است و افزود: اینگونه شرایط مأموران جهاد کشاورزی را موظف می‌کند تا قانون را به شکل کامل اجرا کنند.

 

مدیر امور اراضی گیلان در بخش دیگر سخنان خود به آمار موجود در خصوص ساخت و سازهای غیر مجاز اشاره کرد و توضیح داد: از ۴۱ مورد پرونده در حال رسیدگی در مرجع قضایی، ۶ مورد در سنوات گذشته منجر به قلع و قمع شده، ۶ مورد دیگر قرار منع تعقیب صادر شده و در حال حاضر ۲۹ مورد در مرجع قضایی تجدید نظر استان بر علیه اینها اقامه دعوا شده است که منتظر صدور رأی هستیم.


وی در پایان آمار ارائه شده را خارج از طرح هادی عنوان و اضافه کرد: رسیدگی به وضعیت تخلف ویلاهایی را که در محدوده طرح هادی ساخته شده است، از وظایف کمیسیون ماده ۹۹ می باشد و باید مراحل خود را باید طی کند./ ایسنا

 

 

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه