زمان بارگزاری این صفحه: 7:12 AM UTC

آغاز توزيع ميوه شب عيد از 20 اسفند/ عرضه مرغ با قيمت 5900 تومان

صدای گیلان – وزير جهاد كشاورزي گفت؛ توزيع ميوه شب عيد از 20 اسفند ماه جاري در ميادين ميوه و تره بار و محل هاي جديد پيش بيني شده در سطح استان ها و شهرهاي بزرگ آغاز مي شود.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

وزير جهاد كشاورزي گفت: توزيع ميوه شب عيد از 20 اسفند ماه جاري در ميادين ميوه و تره بار و محل هاي جديد پيش بيني شده در سطح استان ها و شهرهاي بزرگ آغاز مي شود.

به گزارش صدای گیلان به نقل از ايرنا، محمود حجتي پس از پايان جلسه هيات دولت در جمع خبرنگاران افزود: ميوه به ميزان كافي خريداري شده و اكنون در حال حمل از مراكز توليد به سراسر كشور است.

وي اظهارداشت: با تصميم هاي دولت، در زمينه تامين كالاهاي اساسي و ذخاير كالاهاي راهبردي وضعيت خوبي داشته ايم؛ چه كالاهايي همچون روغن، برنج و شكر كه به صورت مستقيم در اختيار مردم قرار مي گيرد و چه كالاهايي همچون گندم و ذرت كه غيرمستقيم به مردم ارايه مي شود يا به عنوان مثال به صورت نان در اختيار مردم قرار مي گيرد.

وزير جهاد كشاورزي تصريح كرد: در حالي وارد سال 94 مي شويم كه از ذخاير فوق العاده خوبي برخورداريم.

حجتي توضيح داد: دولت در مورد ميوه شب عيد همچون سال هاي گذشته به ويژه در خصوص دو محصول اصلي سيب و پرتقال سعي در دخالت در بازار دارد تا مصرف كننده كمتر مورد اجحاف قرار گيرد.

 

عرضه مرغ با قيمت 5900 تومان
وزير جهاد كشاورزي در خصوص آخرين اقدامات براي تامين مرغ گفت: حدود 150 هزار تن مرغ در سراسر كشور ذخيره شده است و در سردخانه هاي تحويل عمده با قيمت 5 هزار و 500 تومان به توزيع كننده ها تحويل مي شود و با قيمت 5 هزار و 900 تومان توسط دولت عرضه خواهد شد.

حجتي با اشاره به افزايش توليد مرغ در كشور افزود: اين افزايش چند روزه قيمت مرغ نيز نبايد ايجاد مي شد و قيمت مرغ طي چند روز آينده حدود 400 تومان در ميدان بهمن كه مركز عمده توزيع مرغ تهران است، كاهش مي يابد.

وي خاطر نشان كرد كه مرغ گرم و كشتار روز نيز به اندازه كافي توليد و عرضه مي شود.

وزير جهاد كشاورزي در پاسخ به اين سوال كه آيا واردات برنج در سال 94 همچنان ممنوع خواهد بود، گفت: برخورد ما با واردات اين است كه با تعرفه، كنترل و مديريت كنيم. اساس تعرفه و نرخ گذاري نيز اين است كه قيمت محصول خارجي به گونه اي باشد كه اولا بيشتر از نياز وارد نشود و همچنين به توليد كننده داخلي آسيب نزند.
حجتي افزود: ممنوعيت ما به گونه اي است كه توليدات روي دست توليد كننده داخلي نبايد بماند.

ادغام حفاظت از محيط زيست با جهاد كشاورزي به مصلحت نيست
وي درباره طرح ادغام سازمان حفاظت محيط زيست با وزارت جهاد كشاورزي نيز اظهار داشت: اين موضوع اكنون در مجلس به صورت طرح مطرح شده و دولت هيچ اظهار نظري نكرده است اما به اعتقاد من سازمان محيط زيست يك سازمان فرابخشي است و يك دستگاه اجرايي نيست.

وزير جهادكشاورزي با اشاره به اين كه نظر دولت در اين خصوص بعدا اعلام مي شود، ادامه داد: سازمان حفاظت محيط زيست فرابخشي بوده و بيشتر مسووليتش در زمينه نظارت، پايش، پيگيري استانداردهاي زيست محيطي و اعمال اين استانداردها در همه دستگاه ها است.

حجتي با تاكيد بر اين كه وزات جهاد كشاورزي عمدتا يك دستگاه اجرايي است و كمتر يك دستگاه فرابخشي است، اظهار داشت: به نظر من ادغام به مصلحت نيست اما مسوولين و دست اندركاران نهايتا نظر خواهند داد و هر چه قانون شود، اعمال خواهد شد.

مطالب بیشتر؛

  • عرضه مرغ به قیمت 55000 ریال صدای گیلان - شرکت پشتیبانی امور دام کشور آمادگی لازم را جهت عرضه نامحدود مرغ به قیمت 55000 ریال به تمامی شرکت های تعاونی‌، اتحادیه‌ها، میادین میوه و تره بار و مراکز عمده عرضه این کالا از طریق این شرکت در تهران و استان ها […]
  • مرغ کیلویی چند؟ صدای گیلان - قیمت مرغ از هفته قبل، روندی صعودی در پیش گرفت و بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ تومان افزایش یافت اما بهای این کالا در روز شنبه هفته جاری مجددا بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ تومان افت کرد.
  • آغاز توزيع ميوه هاي نوروزي در گيلان صدای گیلان - توزیع هزار تن میوه نوروزی از امروز درگیلان آغاز شد .
  • سفر هيات عالي رتبه دامپزشکي روسيه به گيلان صدای گیلان - هیات عالی رتبه دامپزشکی روسیه صبح امروز از چند واحد تولید مرغ درگیلان بازدید کرد.
  • احمدی‌نژاد ثمره زد و بندهای روزگار بوده است صدای گیلان؛ دکتر فیاض زاهد یکی از چهره های شناخته شده دانشگاهی و فعال حوزه سیاسی در استان گیلان است.و از لحاظ حزبی به طیف اصلاح طلبت نزدیک می باشد.در ذیل گفتگوی روزنامه ارمان را با وی مشاهده می کنید؛ آرمان – احسان انصاری: «بازگشت به قدرت»این استراتژی جدید محمود احمدی‌نژاد است. این […]

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه