زمان بارگزاری این صفحه: 4:56 AM UTC

آغاز هشتمین دوره مسابقات ملی بتن در رشت

هشتمین دوره از مسابقات ملی بتن با حضور ۴۱ تیم از دانشگاه‌های سراسر کشور صبح امروز به مدت دو روز در دانشکده علوم پایه رشت آغاز شد

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

هشتمین دوره از مسابقات ملی بتن با حضور ۴۱ تیم از دانشگاه‌های سراسر کشور صبح امروز به مدت دو روز در دانشکده علوم پایه رشت آغاز شد

افتتاحیه مرحله دوم هشتمین دوره از مسابقات ملی بتن صبح امروز با حضور مهندس جمشید رسایی رئیس جهاددانشگاهی گیلان،مهندس رسولی عضو شورای اسلامی شهر رشت و دبیر کمیته داوران هشتمین دوره از مسابقات، اساتید،دانشجویان و تیم‌های شرکت‌کننده دانشگاه‌های سراسر کشور برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی گیلان، در این مراسم مهندس رسولی ضمن قدردانی از تمامی تیم‌های شرکت کننده در این دوره از مسابقات اظهار کرد:ما خوشحالیم که میزبان برگزاری هشتمین دوره از مسابقات ملی بتن در شهر رشت مرکز استان گیلان هستیم و با توجه به پتاسیل بالای علمی دانشجویان این استان امیدواریم برگزاری چنین مسابقاتی در ارتقای علمی آنها بسیار اثر گذار باشد.

 

ی ادامه داد:هر چند که سابقه استفاده از بتن در دنیا بسیار طولانی است اما سابقه استفاده از بتن سبک صنعتی در ایران، طولانی نیست و فعالیت‌های مختلف در این حوزه بسیار پراکنده بوده و تاکنون تجمیع نشده است و برگزاری چنین مسابقات و کنفرانس‌هایی لازم و ضروری است .

 

در ادامه علیرضا عزیزی دبیر اجرایی مسابقات نیز با ارائه گزارشی از روند برگزاری هشتمین دوره از مسابقات ملی بتن اظهار کرد: در مرحله اول این مسابقات تیم‌های شرکت کننده نمونه کارهای خود را در ۳ گرایش بتن سبز،بتن سبک سازه‌ای و بتن سبک غیرسازه‌ای به دبیرخانه مسابقات تحویل داده و پس از داوری ۱۲ تیم در گرایش بتن سبز و ۲۰ تیم در گرایش بتن سبک سازه‌ای و ۹تیم در گرایش بتن سبک غیرسازه‌ای به مرحله دوم مسابقات راه یافتند . وی افزود:بر اساس قرعه‌کشی که امروز صورت گرفت هر تیم در مدت ۴۰ دقیقه فرصت دارد تا نمونه بتی خود را بسازند و در صورتی که تیم‌ها در این مدت نتوانند نمونه خود را تکمیل کنند ۲۰ دقیقه زمان اضافه به آنها داده می‌شود که امتیاز منفی نیز به آنها تعلق می‌گیرد . در پایان مراسم افتتاحیه هشتمین دوره از مسابقات ملی بتن قرعه کشی انجام شد و تیم‌های شرکت کننده بر اساس قرعه‌کشی در این دوره از مسابقات شرکت خواهند کرد.

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه