زمان بارگزاری این صفحه: 5:30 AM UTC

آقای برجی، این طوری می خواستید جلوی سگ کشی را بگیرید؟!

صدای گیلان – در حالی که چندی پیش شهرداری رشت خبر از انهدام سگ های ولگرد در منطقه داده بود، مدیر کل محیط زیست گیلان در واکنش به این خبر گفت: “سازمان محیط زیست اجازه معدوم سازی را نمی دهد”

صدای گیلان/  به گزارش خزرآنلاین، بی تردید کشتن سگ ها ولو از نوع ولگرد آن نمی تواند چاره کار معضلی باشد که گویا سگ های ولگرد در آن نقش اساسی را بر عهده دارند.

در بسیاری از کلانشهرهای کشورمان دیگر استفاده از چنین روش هایی منسوخ شده است و نگهداری این قبیل سگ ها را به برخی سازمان های مردم نهاد دوستدار محیط زیست و انجمن های حمایت از حیوانات بی سرپرست می سپارند و یا شهرداری با کمک سازمان حفاظت محیط زیست مکانی را برای نگهداری و در بدترین شرایط عقیم سازی این قبیل حیوانات تهیه می کند.

در رشت اما گویا روال چیز دیگری است. بی تردید کشتن سگ ها از طریق شلیک گلوله برای شهرداری بسیار ارزانتر از عقیم سازی و یا تهیه آمپول مرگ بدون درد برای حیوان و یا نگهداری آن است حتی اگر افرادی که این قبیل صحنه ها را می بینند از نظر روحی آسیب های جدی ببینند.

از نظر بهداشتی نیز کشتن این حیوانات که به انواع بیماری ها و ویروس ها آلوده هستند عملی نادرست است و با ریختن خون این حیوانات و رها کردن لاشه آنها در سطح شهر که محل عبور شهروندان و یا بازی کودکان است، این گونه بیماری ها بسرعت انتقال پیدا می کند.

در این میان سازمان حفاظت از محیط زیست گیلان به عنوان یکی از نهادهای متولی حمایت از حقوق حیوانات در حالی دم از جلوگیری از بروز و گسترش پدیده سگ کشی در رشت می زند که به قول بهارمست، معاون خدمات شهری شهرداری رشت بیش از ۲۰ سال است که طرح هدم در مناطق شهرداری انجام می گیرد و نمی توان این رویه را در عرض دو یا سه ماه تغییر داد.

جالب اینکه گویا این بار انتشار این خبر در سایت شهرداری رشت و انعکاس آن به طرز گسترده ای در رسانه های استانی و تقبیح این عمل، سبب شده تا برجی، رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست بگوید که سازمان محیط زیست اجازه معدوم سازی را نمی دهد.

با این حال ماموران شهرداری رشت دیشب علی رغم هشدار فعالان حقوق حیوانات و البته وعده رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گیلان مبنی بر جلوگیری از معدوم سازی این حیوانات!!! دست به سگ کشی زد.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ،


عناوین ویژه