زمان بارگزاری این صفحه: 4:38 PM UTC

آمادگی جمعیت «هلال احمر گیلان» جهت خدمت رسانی به مسافران نوروزی

مدیر عامل جمعیت هلال احمر گیلان گفت؛ 171 پایگاه جمعیت هلال احمر در سراسر استان آماده خدمت رسانی به مسافران نوروزی هستند.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

171 پایگاه جمعیت هلال احمر در سراسر استان آماده خدمت رسانی به مسافران نوروزی هستند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمراستان با اعلام افزایش 35 درصدی تجهیزات و پایگاههای امداد و نجات بین شهری گفت : بیش از5 هزار از اعضای نجاتگر و امدادگر ، جوان ، داوطلب با حضور در پایگاههای ثابت ، سیار و موقت همچنین مرکز شعب استان از 25 اسفند تا 17 فروردین آماده خدمت رسانی به مسافرین و همشهریان می باشند .

به گزارش صدای گیلان، دکتر خصوصی ثانی افزود : افزایش میل سفر به استان با وجود آزاد راه و نزدیکی به پایتخت واقع شدن در منطقه جغرافیای زیبا و خوش آب و هوابا آغاز بهار و تعطیلات تعداد زیادی از هموطنان از سراسر کشور به این استان سفر می کنند که جمعیت استان به منظور ایجاد و حفظ آرامش و ارایه مطلوب خدمات امدادی و آموزشی تدابیر و تمهیدات ویژه ای از جمله تربیت نیروی انسانی متخصص با آموزشهای به روز و مکرر ، افزایش تجهیزات پیشرفته امدادی و پایگاههای سیار و موقت در نقاط پر خطر اندیشیده است .

 

مدیر عامل هلال احمر گیلان گفت : در حوزه امداد و نجات 51 پایگاه بین شهری ثابت ، سیار و موقت جاده ای ، کوهستان ، دریایی ،” سه مرکز ویژه پایگاه هوایی ، مرکز کنترل عملیات (EOC)، مرکز آنست ( سگهای تجسس) ” و 42 جایگاه نماز . در حوزه جوانان 33 پایگاه راهنمای مسافرین ، 16 خیمه دوستدار کودک و 8 خیمه نماز و 5 ایستگاه سحاب ( دوچرخه سواران امداد رسان ) در حوزه داوطلبان مشارکت برای اجرای طرح نیابت دلجویی از سالمندان و نیازمندان در حوزه درمان نیز با استقرار تیم درمان اضطراری واقع در درمانگاه صلح هلال احمر و 16 شعبه هلال احمر در سراسر استان آماده ارایه خدمات امدادی به مسافرین و همشهریان می باشد .

 

وی افزود : 3759 نجاتگر و امدادگر ، و 800 عضو جوان ، 400 داوطلب و 64 پزشک و پیراپزشک در قالب 16 تیم چهار نفره در سراسر استان به افراد آسیب دیده و نیازمند خدمات امدادی خدمت رسانی می کنند .

گفتنی است نجاتگران و امدادگران در حوزه امداد و نجات در پایگاههای ثابت و موقت به صورت شبانه روزی و در پایگاههای سیار از ساعت 8 صبح تا 10 شب و در حوزه های جوانان و درمان از ساعت 8 صبح لغایت 10 شب آماده رایه خدمات می باشند .

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ،


عناوین ویژه