زمان بارگزاری این صفحه: 12:57 PM UTC

آیا وزیر کشور در مقابل رییس جمهور مقاومت می کند؟

چندی پیش با توجه به طولانی شدن روند انتخاب معاونت سیاسی وزارت کشور ، رییس جمهور گزینه ی خود را به رحمانی فضلی وزیر کشور معرفی می کند و خواستار معرفی «صالحی امیری» در این سمت حساس می شود.

صدای گیلان / به گزارش خبرنگار «انتخاب» ؛ چندی پیش با توجه به طولانی شدن روند انتخاب معاونت سیاسی وزارت کشور و همچنین «گزینه های نه چندان مناسب این معاونت» ، رییس جمهور گزینه ی خود را به رحمانی فضلی وزیر کشور معرفی می کند و خواستار معرفی «صالحی امیری» در این سمت حساس می شود.

مقاومت وزیر کشور در برابر این دستور رییس جمهور ؛ «با این حال ، اخبار رسیده به «انتخاب» حکایت از آن دارد که وزیر کشور تا این لحظه در برابر خواسته رییس جمهور مقاومت کرده است و همچنان درصدد است ، گزینه های خود را در این سمت معرفی کند.

قابل ذکر است، صالحی امیری رییس فعلی سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران است. او در آغاز کار دولت یازدهم، هفتاد روز سرپرست وزارت ورزش و جوانان جمهوری اسلامی ایران بود. نهایتاً صالحی امیری با کسب ۱۴۱ رأی مخالف، ۱۰۷ رأی موافق و ۱۳ رأی ممتنع نتوانست از مجلس رأی اعتماد بگیرد.

از سوی دیگر، در شرایطی که بیش از 7 ماه از استعفای معاون سیاسی وزارت کشور و عدم معرفی گزینه جدید می گذرد، هفته گذشته نوبخت سخنگوی دولت در پاسخ به این سؤال که گفته‌ می‌شود حسنعلی امیری قرار است برای این سمت انتخاب شود، افزود: آقای امیری شخصیت محترم و مقبول دولت است اما شخص مورد نظر برای معاونت سیاسی به زودی مشخص می‌شود.

صالحی امیری

صالحی امیری

 

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ،


عناوین ویژه