زمان بارگزاری این صفحه: 1:18 AM UTC

آیت‌الله مهدوی‌کنی از عوامل مهم پیوند حوزه و دانشگاه بود

رئیس دانشگاه آزاد واحد رشت، بر شناخت ابعاد شخصیتی و اندیشه‌های این عالم ربانی در دانشگاه‌ها به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت گفت: آیت‌الله مهدوی‌کنی از عوامل مهم پیوند حوزه و دانشگاه بود.

به گزارش صدای گیلان و به نقل از  ایلنا  علیرضا امیرتیموری در جمع اعضای هیئت رئیسه واحد رشت با تسلیت درگذشت آیت‌الله مهدوی کنی، وفاداری به امام راحل و ولایت فقیه را از جمله صفات بارز این روحانی بزرگ برشمرد.

وی با بیان اینکه این روحانی با تقوا، پرهیزکار و فرهیخته یکی از چهره‌های معنوی و اخلاقی نظام بودند افزود: آیت‌الله مهدوی‌کنی از جمله عوامل مهم پیوند حوزه و دانشگاه بود.

امیر تیموری تربیت هزاران شاگرد فرهیخته در نظام اسلامی را از دیگر اقدامات مطلوب این عالم ربانی در طول حیات خود خواند و گفت: ایشان در ابعاد مختلف افراد زیادی را برای آینده انقلاب تربیت کردند.

وی خاطر نشان کرد: آیت‌الله مهدوی‌کنی به عنوان یک روحانی مبارز و شجاع در صحنه‌های مختلف سیاست قبل از انقلاب در سرنوشت کشور تاثیرگذار بودند.

این مسئول فقدان آیت‌الله مهدوی‌کنی را جبران‌ناپذیرخواند و ادامه داد: این روحانی بزرگ بهترین الگوی قرن برای سیاستمداران و مسئولان ایران و جهان است زیرا هرگز درطول خدمت خود دچار لغزش و خطا نشد.

امیرتیموری تبعیت از ولایت را ویژگی‌ مهم آیت‌الله مهدوی‌کنی عنوان کرد و گفت: ایشان در تمام عرصه‌های سیاسی و اجتماعی نظام حضوری فعال داشتند.

وی بااشاره به تاسیس دانشگاه امام صادق (ع) و مدیرت آن توسط آیت الله مهدوی کنی ادامه داد: اموزش درس اخلاق در تمام عرصه‌ها به همگان از جمله صفات مثال زدنی ایشان است.

رئیس واحد رشت بر شناخت ابعاد شخصیتی و اندیشه‌های این عالم ربانی در دانشگاه‌ها به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد و گفت: ضایعه در گذشت این عالم ربانی برای ملت ایران فراموش نشدنی و سنگین است.

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه