زمان بارگزاری این صفحه: 7:33 PM UTC

آیت‌الله مهدوی‌کنی از عوامل مهم پیوند حوزه و دانشگاه بود

رئیس دانشگاه آزاد واحد رشت، بر شناخت ابعاد شخصیتی و اندیشه‌های این عالم ربانی در دانشگاه‌ها به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت گفت: آیت‌الله مهدوی‌کنی از عوامل مهم پیوند حوزه و دانشگاه بود.

به گزارش صدای گیلان و به نقل از  ایلنا  علیرضا امیرتیموری در جمع اعضای هیئت رئیسه واحد رشت با تسلیت درگذشت آیت‌الله مهدوی کنی، وفاداری به امام راحل و ولایت فقیه را از جمله صفات بارز این روحانی بزرگ برشمرد.

وی با بیان اینکه این روحانی با تقوا، پرهیزکار و فرهیخته یکی از چهره‌های معنوی و اخلاقی نظام بودند افزود: آیت‌الله مهدوی‌کنی از جمله عوامل مهم پیوند حوزه و دانشگاه بود.

امیر تیموری تربیت هزاران شاگرد فرهیخته در نظام اسلامی را از دیگر اقدامات مطلوب این عالم ربانی در طول حیات خود خواند و گفت: ایشان در ابعاد مختلف افراد زیادی را برای آینده انقلاب تربیت کردند.

وی خاطر نشان کرد: آیت‌الله مهدوی‌کنی به عنوان یک روحانی مبارز و شجاع در صحنه‌های مختلف سیاست قبل از انقلاب در سرنوشت کشور تاثیرگذار بودند.

این مسئول فقدان آیت‌الله مهدوی‌کنی را جبران‌ناپذیرخواند و ادامه داد: این روحانی بزرگ بهترین الگوی قرن برای سیاستمداران و مسئولان ایران و جهان است زیرا هرگز درطول خدمت خود دچار لغزش و خطا نشد.

امیرتیموری تبعیت از ولایت را ویژگی‌ مهم آیت‌الله مهدوی‌کنی عنوان کرد و گفت: ایشان در تمام عرصه‌های سیاسی و اجتماعی نظام حضوری فعال داشتند.

وی بااشاره به تاسیس دانشگاه امام صادق (ع) و مدیرت آن توسط آیت الله مهدوی کنی ادامه داد: اموزش درس اخلاق در تمام عرصه‌ها به همگان از جمله صفات مثال زدنی ایشان است.

رئیس واحد رشت بر شناخت ابعاد شخصیتی و اندیشه‌های این عالم ربانی در دانشگاه‌ها به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد و گفت: ضایعه در گذشت این عالم ربانی برای ملت ایران فراموش نشدنی و سنگین است.

مطالب بیشتر؛

  • پایان اردیبهشت مهلت بیمه مزارع برنج گیلان مدیر صندوق بیمه کشاورزی گیلان گفت: مهلت بیمه مزارع برنج گیلان تا پایان اردیبهشت ماه جاری است و کشاورزان در مدت باقی‌مانده نسبت به بیمه این محصول اقدام کنند.
  • امسال سخت‌ترین سال اقتصادی تاریخ ایران است نقدینگی از سال ٨٣ تا الان ١٢ برابر شده، اما رشد اقتصادی کاهش ٣٠ درصدی داشته است./ با فرض توافق در تابستان، به دلیل بهبود مناسبات جهانی، شرایط اقتصادی مقداری بهتر می‌شود اما در طرح موضوع جذب سرمایه‌گذاری اغراق روا […]
  • سلاطین کلاهبرداری ایران در طول سال‌های گذشته افراد بسیاری بودند که کلاهبرداری‌های بزرگی انجام دادند، اما تعدادی از این کلاهبرداران به دلیل شیوه اجرا یا میزان کلاهبرداری مشهورتر شده‌اند.
  • ابلاغ طرح جامع ویژه ماسوله استاندار گیلان در بازدید از شهر تاریخی ماسوله از ابلاغ طرح جامع ویژه این شهر با رویکرد قطب گردشگری در شمال کشور با عملکرد فرا ملی خبر داد.
  • مرخص شدن مشاور رهبر معظم انقلاب از بیمارستان مشاور رهبر معظم انقلاب در امور جهان اسلام ظهر روز گذشته از بیمارستان مرخص شد .


عناوین ویژه