زمان بارگزاری این صفحه: 5:14 AM UTC

آیت الله مهدوی‌کنی یک عالم دینی سیاستمدار صادق و انقلابی صریح بود

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام تسلیتی در پی درگذشت آیت الله مهدوی کنی، بیان داشتند: این عالم مجاهد و پارسا از نخستین مبارزان راه دشوار انقلاب و از وفاداران غیور و صادق امام بزرگوار بود و همه وزن وزین خود را در کفه حق و حقیقت نهاد.

به گزارش صدای گیلان به نقل از   مهر، در پی ارتحال عالم مجاهد و پارسا حضرت آیت الله مهدوی‌کنی رضوان الله علیه، رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام تسلیتی، با اشاره به نقش‌آفرینی شجاعانه این یار صادق و وفادار امام بزرگوار در همه عرصه‌های مهم کشور، تأکید کردند: این انسان بزرگ و پرهیزگار، همه جا و همه وقت در موضع یک عالم دینی و یک سیاستمدار صادق و یک انقلابی صریح ظاهر شد و همه‌ی وزن وزین خود را در همه‌ی حوادث این سالها در کفه‌ی حق و حقیقت نهاد.

متن پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

با تأسف و تأثر اطلاع یافتیم که عالم مجاهد و پارسا حضرت آیت الله آقای حاج شیخ محمّد رضا مهدوی‌کنی رضوان الله علیه دار فانی را وداع گفته و دوستان و ارادتمندان خود را داغدار کرده است. این عالم بزرگوار از جمله‌ی نخستین مبارزان راه دشوار انقلاب و از چهره‌های اثرگذار و یاران صمیمی نظام جمهوری اسلامی و از وفاداران غیور و صادق امام بزرگوار بود و در همه‌ی عرصه‌های مهم کشور در دوران انقلاب شجاعانه و با صراحت تمام نقش‌آفرینی کرد. از عضویت در شورای انقلاب و سپس تشکیل کمیته‌های انقلاب در آغاز تأسیس نظام اسلامی تا تصدی وزارت کشور و سپس قبول نخست وزیری در یکی از سخت‌ترین دورانهای جمهوری اسلامی، و تا ورود در عرصه‌ی تولید علم و تربیت جوانان صالح و تأسیس دانشگاه امام صادق(ع) و تا امامت جمعه تهران و سرانجام ریاست مجلس خبرگان، همه جا و همه وقت در موضع یک عالم دینی و یک سیاستمدار صادق و یک انقلابی صریح ظاهر شد و هرگز ملاحظات شخصی و انگیزه‌های جناحی و قبیله‌ئی را به حیطه‌ی فعالیتهای گسترده و اثرگذار خود راه نداد.

این انسان بزرگ و پرهیزگار، همه‌ی وزن وزین خود را در همه‌ی حوادث این دهها سال در کفه‌ی حق و حقیقت نهاد و در دفاع از راه و سیره‌ی انقلاب و نظام، کوتاهی نورزید. رحمت و رضوان الهی بر روان پاک او باد.

اینجانب به خاندان گرامی و برادر عالیقدر ایشان، و به مردم ایران و روحانیت عظیم الشأن و همه‌ی ارادتمندان و شاگردان و دست‌پروردگان آن مرحوم صمیمانه تسلیت میگویم و علوّ درجات وی را از خداوند متعال مسألت مینمایم.

سیّد علی خامنه‌ای

مطالب بیشتر؛

  • معاون رییس جمهوری با حضور در منزل استاد خمامی زاده، درگذشت او را تسلیت گفت محمدباقر نوبختˈ معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری با حضور در منزل استاد جعفر خمامی زاده در رشت، درگذشت این اندیشمند گیلانی را تسلیت گفت. به گزارش خبرنگار ایرنا، نوبخت دوشنبه شب با همراهی استاندار گیلان، در منزل مرحوم جعفر خمامی زاده حضور یافت و درگذشت این استاد گیلان شناس […]
  • خاصیت دولت‌هایی مثل احمدی‌نژاد تولید فساد سیستماتیک است فیاض زاهد٬ گفت: این دولت‌ها به دلیل پوپولیسم، عوام‌فریبی و سطحی‌نگری دارای منافذ بزرگ نظارتی و مدیریتی هستند و به همین دلیل امکان سوء استفاده از آنها وجود دارد.
  • آموزش های علمی کاربردی برخاسته از نیازهای شغلی جامعه است به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) – منطقه گیلان، دکتر عباس قاسمی زاد رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گیلان در نشست خبری به مناسبت سالروز تاسیس دانشگاه علمی کاربردی برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی، متولی آموزش های عالی مهارتی، وظیفه آموزش جوانان، شاغلین و […]
  • آستارا یا باید فرمانداری ویژه شود و یا به اردبیل الحاق شود! نماینده مردم آستارا با اشاره به اینکه فاصله آستارا با رشت 190 کیلومتر و با اردبیل 75 کیلومتر است و با ایجاد فرمانداری ویژه در آستارا این مشکل برطرف می شود اضافه کرد؛ اگر این فاصله کوتاه نشود، الحاق آستارا به اردبیل تنها راه حل رفع این مشکل […]
  • ظریف: خلع سلاح هسته ای مهمترین اولویت جنبش عدم تعهد است وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران با تاکید براین که سلاح هسته ای بزرگترین تهدید علیه بشریت بشمار می رود ،خلع سلاح هسته ای را مهمترین اولویت جنبش عدم تعهد دانست و گفت: کشورهای دارنده سلاح هسته ای بالاترین مسوولیت را دراین زمینه برعهده […]


عناوین ویژه