زمان بارگزاری این صفحه: 7:20 PM UTC

آیت الله یزدی رئیس مجلس خبرگان رهبری شد

آیت‌الله محمد یزدی در جلسه امروز مجلس خبرگان رهبری با 47 رأی در مقابل آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به عنوان تنها رقیب با 24 رأی، به عنوان رئیس مجلس خبرگان رهبری انتخاب شد.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

آیت‌الله یزدی در جلسه امروز مجلس خبرگان رهبری با 47 رأی در مقابل آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به عنوان تنها رقیب با 24 رأی، به عنوان رئیس مجلس خبرگان رهبری انتخاب شد.

رأی‌گیری برای انتخاب رئیس دو مرحله بود

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری پس از مشخص شدن رئیس مجلس خبرگان ، گفت: ‌رأی‌گیری برای انتخاب رئیس جدید مجلس خبرگان در دو مرحله برگزار شد که در مرحله نخست، رقابت میان آقایان هاشمی شاهرودی، ‌هاشمی رفسنجانی، ‌محمد یزدی و مؤمن بود.

به گزارش صدای گیلان به نقل از واحد مرکزی خبر، آیت‌الله دری نجف آبادی افزود: در مرحله نخست آیت‌الله هاشمی شاهرودی از کاندیداتوری اعلام انصراف کرد و از 73 نفر از اعضای حاضر در اجلاس 69 نفر رأی دادند.

وی اضافه کرد: در این مرحله 31 نفر به آیت‌الله یزدی، 25 نفر به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و 13 نفر به آیت‌الله مؤمن رأی دادند، اما چون رئیس مجلس خبرگان می‌بایست با رأی مطلق انتخاب می‌شد، انتخابات به مرحله دوم کشیده شد.

آیت‌ا‌لله دری نجف آبادی گفت: در مرحله دوم، رقابت میان آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و آیت‌الله یزدی برگزار شد که آیت‌الله یزدی با 47 رأی در مقابل 24 رأی با عنوان رئیس مجلس خبرگان انتخاب شد.

 

وی افزود: ‌در مرحله دوم رأی‌گیری، آراء حاضران برای انتخاب رئیس مجلس خبرگان به طور نسبی در نظر گرفته شد.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان گفت: پس از رأی‌گیری بلافاصله آیت‌الله یزدی از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به علت کاندیداتوری ریاست این مجلس قدردانی کرد.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نیز سمت ریاست این مجلس را به آیت‌الله یزدی تبریک گفت.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه