زمان بارگزاری این صفحه: 12:43 AM UTC

ابتكار جالب بخشداري مركزي آستارا در جمع آوري پسماند زباله روز طبيعت

آستارا – بخشداري مركزي آستارا در راستاي جمع آوري پسماند زباله در روز طبيعت ابتكاري جالب انجام داد كه با استقبال چشمگير گردشگران مواجه شد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

بخشداري مركزي آستارا در راستاي جمع آوري پسماند زباله در روز طبيعت ابتكاري جالب انجام داد كه با استقبال چشمگير گردشگران مواجه شد.

 

به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان مرزي بندر آستارا، در اين اقدام كه با ابتكار بخشداري مركزي بندر مرزي آستارا و با هدف پيشگري از رهاسازي زباله و پسماند مربوط به سيزده فروردين (روز طبيعت) انجام شد، بيش از 500 كيسه زباله 50 كيلويي و نايلون زباله در طول مسير 35 كيلومتري راه اصلي آستارا در استان گيلان به استان اردبيل، نصب گرديد.

 

چنگيز شكوري بخشدار مركزي آستارا در اين خصوص خاطر نشان كرد: با توجه به گردشگرپذير بودن بخش مركزي شهرستان مرزي بندر آستارا، اين حركت كه با هدف ترويج فرهنگ حفظ محيط زيست انجام شد با استقبال قابل توجه گردشگران در روز طبيعت مواجه گرديد.

 

وي با بيان اينكه بروي اين كيسه ها شعارهاي زيست محيطي درج گرديده بود، ادامه داد: اين اقدام تا حدود زيادي در جمع آوري به موقع زباله و جلوگيري از پخش و پراكندگي پسماند در دامن طبيعت موثر بود.

 

شكوري با قدرداني از تلاش همكاران خود در تعاوني دهياران و دهياري هاي اين بخش تصريح كرد: در راستاي پيشگري از آسيب به طبيعت منحصر به فرد منطقه از يك سو و توجه دادن به اهميت حفظ محيط زيست در قالب يك كار فرهنگي، اين حركت گروهي انجام گرفت.

 

شكوري با ابراز اميدواري از اينكه اين گام ها موجب شود تا سازمان هاي مردم نهاد و نيز گردشگران و اهالي محترم در جهت پاكسازي منطقه اقدامات خودجوش و غير دولتي به عمل آورند، از همراهي تني چند از خبرنگاران خبرگزاري هاي و مطبوعات محلي شهرستان در اجراي اين طرح تشكر نمود.

 

بر اساس اين گزارش، در اجراي كيسه هاي زباله در مسير 35 كيلومتري پليس راه آستارا – تالش تا روستاي حيران نصب و نيز از سوي دهياري روستاي گيلده و حيران هزار كيسه كيسه هاي زباله و بسته راهنما بصورت رايگان در اختيار گردشگران قرار گرفت.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه