زمان بارگزاری این صفحه: 11:01 PM UTC

ابراز تاسف خانه موسیقی از اهانت به شجریان

هیات مدیره خانه موسیقی در جلسه این هفته خود اهانت یک روزنامه به محمدرضا شجریان را غیرقابل قبول و تاسف بار دانست.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

هیات مدیره خانه موسیقی در جلسه این هفته خود اهانت یک روزنامه به محمدرضا شجریان را غیرقابل قبول و تاسف بار دانست.

 

به گزارش صدای گیلان به نقل از سایت خانه موسیقی، هیات مدیره در جلسه این هفته خود اهانت یک روزنامه خاص به محمدرضا شجریان، استاد آواز و رئیس شورای عالی خانه را غیرقابل قبول توصیف کرد و با ابراز تاسف از مطالب منتشره در این روزنامه خواستار حفظ احترام و شان استادان و هنرمندان از سوی رسانه ها شد.

 

هیات مدیره در پیام خود با اشاره به نقش و خدمات بزرگ هنرمندان، بویژه استاد طراز اول و برجسته موسیقی ایران محمدرضا شجریان که حق بزرگی به گردن فرهنگ و هنر کشورداشته و در اعتلای موسیقی ملی ایران از هیچ کوششی دریغ نداشته چنین آورده است:

 

حضور و فعالیت استاد شجریان و نقش و تاثیرات شگرف ایشان در حوزه موسیقی سنتی و ملی ایران چون خورشید می درخشد و نیاز به تعریف و توصیف ندارد.

 

استاد شجریان در بحبوحه انقلاب با مشارکت در ساخت سرودهای ملی و میهنی دوش به دوش مردم انقلابی ایران گام برداشت و با سرودهای ملی و میهنی که همگی جاودانه و ماندگار شده است نقش بزرگ و بی بدیلی را درآن مقطع تاریخی و در همه دوران‌ها ایفا کرده است.

 

ایشان در چندین دهه فعالیت ارزشمند خود بارها نشان داده است که در کنار مردم و برای مردم قدم بر می دارد و هیچگاه و در هیچ بزنگاهی به این مردم که همواره خود را خاک پای آنها دانسته پشت نکرده است و اساسا محبوبیت این استاد یگانه نیز به همین خصلت میهن پرستی و مردمی دوستی ایشان باز می گردد.

 

هیات مدیره خانه موسیقی با اشاره به اتهامات شرم آور این روزنامه تاکید کرده است که بستن اتهامات واهی که در هیچ دادگاهی در قوه قضائیه جمهوری اسلامی به اثبات نرسیده کاری دور از شان رسانه و فرهنگ والای ایرانی و اسلامی آن هم از سوی روزنامه منتسب به ولایت فقیه بوده و هست.

 

در پایان هیات مدیره با آرزوی سلامتی و بهبودی هرچه سریع تر برای رئیس شورای عالی از پزشکان و پرسنل دلسوز بیمارستان کسری، هنرمندان و مسئولان مختلف بویژه حسین فریدون،دستیار ویژه ریاست جمهوری، دکتر هاشمی وزیربهداشت،دکتر زالی رئیس نظام پزشکی و…که با عیادت از استاد شجریان بر طریق مهر و مودت بوده و در کنار استاد بودند سپاسگزاری کرده است.

 

 

مطالب بیشتر؛

  • کمال خرازی: به جک‌ استراو پس‌گردنی زدم صدای گیلان - جریان پس گردنی زدن کمال خرازی به جک استراو
  • وزش باد گرم در گيلان وهشدار به جنگل نشينان صدای گیلان - اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان با توجه به وزش باد گرم از مردم به ویژه مسافران و جنگل نشینان خواست درجنگل آتش روشن نکنند .
  • هدیه رهبر وقت کره شمالی به هاشمی چه بود؟ صدای گیلان به نقل از  ایرنا - در خاطره نگاری آیت الله هاشمی رفسنجانی مربوط به سفر به کره شمالی در 26 شهریور سال 1360 آمده است: بعد از صبحانه ، چهار گروه شدیم . عده ای برای بازدید مراکز نظامی رفتند و جمعی برای دیدن محلی برای سفارت و عده ای برای دیدن بازار و فروشگاهها. ما هم اول رفتیم […]
  • کشف 19 کیلوگرم تریاک در بندر کیاشهر صدای گیلان - 19 کیلوگرم تریاک از یک فرد توزیع‌ کننده مواد مخدر در بندر کیاشهر کشف و ضبط شد.
  • معامله 400میلیارد «ینی» مرتضوی با زنجانی سعید مرتضوی، این‌روزها به‌سادگی مسایل را خلاف واقع جلوه می‌دهد و بنا دارد جوری وانمود کند که گویی آب از آب تکان نخورده؛ نمونه‏‌اش اینکه هرگونه واگذاری اموال سازمان تامین‌اجتماعی به «بابک زنجانی» را به‌کل، منکر شده و طرح این مساله را «توهین به شعور ملت» می‌داند. این در حالی است که هنوز […]


عناوین ویژه