زمان بارگزاری این صفحه: 8:08 AM UTC

ابقاء نماينده ولي فقيه گیلان/ انتصاب عضو شورای حوزه علیمه استان

مدیر حوزه های علمیه کشور در احکام جداگانه ای، نمایندگان ولی فقیه در استان های گیلان و بوشهر را در سمت ریاست “شوراهای استانی حوزه”، ابقاء کرد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری، با صدور احکام جداگانه ای، ائمه جمعه رشت و بوشهر را به مدت سه سال، به ترتیب در سمت ریاست “شورای حوزه علمیه گیلان” و “شورای حوزه علمیه استان بوشهر” ابقاء کرد.

به گزارش صدای گیلان به نقل از خبرگزاری حوزه ، مدیر حوزه‌های علمیه کشور در این احکام، خطاب به نمایندگان ولی فقیه در استان های گیلان و بوشهر آورده است: امیدوارم براساس مقررات و شرح وظایف شورای حوزه استان، در راستای اهداف سلف صالح و مصالح عالیه حوزه، نسبت به رشد و گسترش فرهنگ غنی تشیع اقدام نموده و زمینه رضایت حضرت ولی‌ عصر‌(عج) را فراهم نمایید.

انتصاب عضو شورای حوزه علیمه گیلان

آیت الله حسینی بوشهری همچنین در احکام دیگری، حجج اسلام والمسلمین قاسم علی پور و محمد باقر عبدوس را به مدت سه سال به عنوان “اعضای شوراهای حوزه های علمیه استان های گیلان و سمنان” منصوب کرد.

برپایه این گزارش، نظارت بر عملکرد مدیریت حوزه استان، بررسی و تصویب پیشنهادات مدیر حوزه استان در خصوص خط مشی‌های داخلی براساس ویژگی‌ها و ضرورت‌های استانی در چارچوب مصوبات شورای عالی حوزه‌های علمیه و نیز سیاست‌گذاری نحوه و میزان ارتباط حوزه علمیه استانی از جمله وظایف و ماموریت های روسا و اعضای شوراهای استانی حوزه می باشد.

تلاش برای جلب مشارکت‌ها در امور حوزه‌های علمیه استان و مراکز حوزوی در چارچوب سیاست‌های کلان و مصوبات شورای عالی حوزه‌ و تایید معاونان پیشنهادی مدیر حوزه استان به منظور ارجاع به مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه جهت تایید نهایی، بخش دیگری از وظایف این شوراها محسوب می‌شود.

همچنین، بررسی و تایید گزارش سالانه عملکرد مدیریت حوزه استان و ارائه آن به مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه از دیگر ماموریت‌های ابلاغی به روسا و اعضای شوراهای استانی حوزه به شمار می‌رود.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه