زمان بارگزاری این صفحه: 2:16 AM UTC

اجرای موسیقی مراسم عروسی و جشن ها نیاز به مجوز ندارد

صدای گیلان – معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: اجرای موسیقی غیر هنری مانند موسیقی مراسم عروسی و جشن ها نیاز به دریافت مجوز از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ندارد.

صدای گیلان/ به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، سید وحید فخرموسوی طی گفت و گویی اظهار کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه موسیقی موظف به اجرای قوانین و آیین نامه های ابلاغی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

وی افزود: طبق این آیین نامه ها، موسیقی های غیر هنری شامل مراسم عروسی، جشن ها و… هیچ گونه ارتباطی با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ندارد و جهت اجرا باید از اداره اماکن نیروی انتظامی یا صنوف مرتبط مجوز لازم دریافت شود.

فخرموسوی خاطرنشان کرد: کنسرت های صحنه ای شامل اجرای موسیقی سنتی، نواحی، کلاسیک، پاپ و موسیقی در جنگ های شادی با نظارت و مجوز این اداره کل در استان اجرا می شود.

وی یادآور شد: کنسرت های موسیقی پاپ با هماهنگی و مجوز دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و هماهنگی با مراجع ذی صلاح هر شهرستان و با نظارت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اجرا می شود.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به آموزش موسیقی و اهمیت آن خاطرنشان کرد: صدور مجوز آموزشگاه های موسیقی نیز از وظایف این اداره کل است و در حال حاضر 34 آموزشگاه موسیقی در استان به فعالیت می پردازند.

فخرموسوی در خصوص اجرای موسیقی زنده در سفره خانه ها گفت: سفره خانه های سنتی دارای مجوز از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان می توانند با معرفی گروه های موسیقی ثبت شده و دریافت مجوز از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به اجرای موسیقی برای مهمانان خود بپردازند.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه