زمان بارگزاری این صفحه: 9:24 AM UTC

اجرای گروه موسیقی گیلکی در اکسپوی میلان

آیین شکرانه نعمت مردم گیل و دیلم به همراه موسیقی محلی این منطقه در اکسپو ۲۰۱۵ میلان ایتالیا اجرا می شود.

اجرای گروه موسیقی گیلکی در اکسپوی میلان

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

آیین شکرانه نعمت مردم گیل و دیلم به همراه موسیقی محلی این منطقه در اکسپو ۲۰۱۵ میلان ایتالیا اجرا می شود.

گروه دیلمون با رقص گیل مردان در آیین شکرانه نعمت که در واقع جشن خرمن بوده و مجموعه فعالیت های به بار نشستن محصول برنج را به نمایش می گذارد، میزبان مخاطبان نمایشگاه میلان می شود.

 

ایران در نمایشگاه اکسپو ۲۰۱۵ میلان با اجرای سه نمایش آیینی از ساکنان کوهپایه های البرز و مردمان گیل و دیلم میزبان مخاطبان خواهد بود.

 

به گزارش موسسه توسعه هنرهای معاصر، عروس گوله آیینی در مردم گیلک است که در آن دیو به نماد زمستان و عروس به نماد بهار با هم مبارزه کرده و به کمک مردم، دیو شکست می خورد. این نمایش آیینی نیز توسط گروه دیلمون در اکسپو ۲۰۱۵ میلان به صحنه می رود.

 

علاوه بر عروس گوله، نمایش رابه چره و آیین آفتاب خواهی و باران خواهی گیلان که نشان از تلاش انسان برای شناخت راه های هموار کردن مسیر زندگی است، در میلان اجرا می شود.

 

این نمایش های ایرانی را موسیقی محلی که برای مردم گیل و دیلم همچون سایر مناطق ایران جزئی از زندگی آنهاست، همراهی خواهد کرد.

 

گروه دیلمون در اکسپو ۲۰۱۵ میلان با شادیانه های گیلان که موسیقی محلی مردم گیل و دیلم است؛ با همراهی سازهای کرنا، کمانچه، نقاره، دایره، سرنا و سنتور، زندگی جاری مردمان گیلان را برای مخاطبان بازگو می کند.

 

گروه دیلمون با حضور در چندین جشنواره داخلی و بین المللی و اجراهای خارج از کشور در تلاش است با پژوهش بر آیین های نمایشی، آواها و افسانه های گیل و دیلم، آنها را بازآفرینی کند.

 

اینک این گروه به نمایندگی از ایران در اکسپو میلان و به عنوان دومین گروه موسیقی نواحی در ایتالیا به صحنه خواهد رفت.

 

به همت موسسه توسعه هنرهای معاصر و کمیته فرهنگ و هنر اکسپوی ۲۰۱۵ میلان، ۱۲ گروه موسیقی نواحی کشورمان، موسیقی محلی، حرکات و آیین های نمایشی را برای معرفی آداب و رسوم و موسیقی خود در مدت برگزاری این اکسپو به اجرا درمی آورند.

 

اکسپو ۲۰۱۵ میلان با موضوع تغذیه زمین، انرژی برای حیات از ۱۱ اردیبهشت ماه تا ۹ آبان ماه سال ۱۳۹۴ در شهر میلان ایتالیا برگزار شده و ۱۴۵ کشور در این رویداد جهانی شرکت دارند./ایرنا

مطالب بیشتر؛

  • کارد به استخوان رودخانه‌ها رسیده است فقط کافی است کمی بیشتر دقت کنیم.مگر نه اینکه رودخانه‌ها، ماهی ندارند؟مگر نه اینکه گونه قزل آلامنقرض شده است؟رودخانه ها اول تابستان خشکیده اند.
  • کاهش 10تا15درجه اي دماي هواي گيلان از فردا هواشناسی - دمای هوا گیلان از فردا بشدت کاهش می یابد .
  • افشاگری‌های دختر «ایزدی» از داعش روزنامه «ملیت» ترکیه در گفت‌وگو با یکی از دختران ایزدی که موفق به فرار از دست گروه تروریستی داعش شده است، جزئیات اسفباری از شیوه رفتار این گروه ضد اسلامی را منتشر کرد. به گزارش «ابنا»، این دختر جوان ایزدی که در منطقه «سنجار» عراق به دست داعش اسیر شده بوده، اظهار کرد: داعشیان پس از […]
  • کشف میدان نفتی جدید در دریای خزر استاندار مازندران گفت: سکوی حفاری نیمه شناور امیرکبیر در عملیات حفاری اکتشافی خود در دریای خزر موفق به کشف منابع جدید هیدروکربنی و میادین نفتی در این دریا شده است.
  • توضیح درباره عکس گلزار و صدام علی احمدزاده تصویری لورفته از سکانس فیلم "مادر قلب اتمی" منتشر کرد که در آن محمدرضا گلزار در کنار بازیگری با گریم صدام دیده می شود.

کلیدواژه ها: ، ، ،


عناوین ویژه