زمان بارگزاری این صفحه: 10:40 PM UTC

احداث دهیاری‌های جدید در شفت

فرماندار شفت از صدور مجوز احداث چهار دهیاری در این شهرستان خبر داد و گفت: در تلاش هستیم برای احداث سه دهیاری دیگر مجوز بگیریم.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

به گزارش خبرگزاری فارس از شفت، یونس محمودی در همایش دهیاران این شهرستان با تبریک روز دهیار فرارسیدن سالروز تصویب قانون تاسیس دهیاری‌های خودکفا در روستاهای کشور را گرامی نگه داشت.

 

وی با اشاره به تاثیرگذار بودن دهیاری‌ها در نگاه حاکمیتی، دهیاران را ملجا و مرجع مردم در قلب روستا دانست و اظهار کرد: دهیاران در واقع محل ثقل تصمیمات متخذه و منطبق با قوانین مرتبط با امر شوراها هستند.

 

فرماندار شفت فلسفه ایجاد شوراها و دهیاری‌ها را مبتنی بر حرکت‌های جمعی و عاقلانه و راهی برای پرهیز از آزمون و خطا برشمرد و خطاب به دهیاران گفت: اگر از اصل مشورت و خرد جمعی روی‌گردان شویم با شکست مواجه می‌شویم.

 

وی افزود: دهیار عنصر مهمی است و باید در حفظ جایگاه و منزلت خود کوشا و قدردان و قدرشناس مردم و مسئولان باشد.

 

محمودی از مسئولان شهرستان شفت خواست تا به درخواست‌های دهیاران که همانا درخواست مردم است به سرعت پاسخ دهند و زمینه را برای مدیریت زمان فراهم کنند.

 

وی با اشاره به انتخابات پیش رو در اسفند ۹۴، از دهیاران خواست تا با کار و خدمات‌رسانی بیشتر در جلب آحاد مردم در انتخابات تاثیرگذار باشند.

 

فرماندار شفت در ادامه از تاسیس دهیاری‌های جدید در شفت خبر داد و گفت: امسال موفق شده‌ایم مجوز احداث چهار دهیاری را از وزارت کشور کسب کنیم و در تلاش هستیم تا موافقت ساخت سه دهیاری دیگر را به دست آوریم.

 

وی در پایان از دهیاران خواست با توجه به گرم شدن هوا نسبت به حفظ منابع طبیعی از آتش‌سوزی اقدام‌های لازم را انجام دهند.

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه