زمان بارگزاری این صفحه: 7:12 AM UTC

احداث پل جديد در نقطه صفر مرزي آستارا قطعي شد/ کسب رتبه نخست گمرک آستارا در تجارت چمداني

فرماندار شهرستان مرزي بندر آستارا از آغاز عمليات احداث پل مرزي جديد با حضور مسئولان دو کشور در نقطه صفر مرزي آستارا خبر داد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

فرماندار شهرستان مرزي بندر آستارا از آغاز عمليات احداث پل مرزي جديد با حضور مسئولان دو کشور در نقطه صفر مرزي آستارا خبر داد.

« سيروس شفقي » با اعلام خبر فوق اظهار کرد: احداث اين پل در سفر «کشاورزيان» معاون وزير راه و ترابري و رئيس سازمان راهداري و حمل و نقل جاده‌اي کشور به باکو و امضاء چندين تفاهم‌نامه در زمينه حمل و نقل قطعي شد.

 

وي ادامه داد: کاهش عوارض حمل و نقل بين دو کشور با هدف رونق تجارت في مابين از ديگر توافقات در اين سفر بوده است.

 

شفقي تقويت همکاري‌ها را از ديگر اهداف سفر مسئول ايراني به باکو برشمرد و توضيح داد: يکي از اين برنامه‌ها، طرح راه‌آهن قزوين – رشت – آستارا و آستاراي ايران به آستاراي جمهوري آذربايجان بوده که تکميل آن و اتصال خط آهن دو کشور مورد تأکيد دو طرف بوده و اين پروژه هم اکنون با سرعت در حال اجراست، با بهره‌برداري از اين طرح همکاري دو کشور ابعاد وسيعي به خود مي‌گيرد.

 

وي تأکيد کرد: بهره‌برداري از خط آهن قزوين – آستارا به دليل اتصال اروپا به آب‌هاي گرم جنوب (خليج فارس و درياي عمان) بسيار مهم مي باشد.

 

وي در پايان اضافه کرد: کشاورزيان همچنين در ديدار با معاون وزير اقتصاد و صنعت جمهوري آذربايجان، چگونگي توسعه همکاري‌هاي دو کشور در بخش ترانزيت کالا را مورد بحث و بررسي قرار داد.

 

به اساس اين گزارش، گمرک شهرستان آستارا با سه پله صعود در سال 93 رتبه نخست تجارت چمداني در ميان گمرکات کشور كسب و سومين مرز پرتردد در حمل و نقل جاده‌اي کشور و فعال‌ترين گمرک شمال کشور محسوب مي‌شود.

سالانه بيش از 700 هزار نفر مسافر در دو سوي مرز زميني آستارا تردد مي‌کنند.

*********************

شوراي آموزش و پرورش آستارا شوراي برتر گيلان شد

شوراي آموزش و پرورش شهرستان مرزي بندر آستارا به عنوان شوراهاي برتر استان گيلان شناخته شد.

فرماندار شهرستان مرزي بندر آستارا در اين خصوص اظهار داشت: در يازدهمين جلسه شوراي آموزش و پرورش استان گيلان كه با حضور «دكتر نجفي» استاندار گيلان در سالن اجتماعات استانداري برگزار شد، از شوراي آموزش و پرورش شهرستان مرزي بندر آستار به عنوان شوراي برتر استان گيلان معرفي و تقدير شد.

 

وي ادامه داد: به همراه شوراي آموزش و پرورش شهرستان مرزي بندر آستارا، شوراهاي آموزش و پرورش شهرهاي سياهكل و رحيم آباد هم به اين عنوان دست يافتند.

 

سیروس شفقي در بخشي ديگر سخنان خود به برگزاري جلسات شورا در سطح شهرستان اشاره و خاطر نشان كرد: يكي از مهمترين دلايل اين انتخاب كيفيت مصوبات و اجراي كامل آنها و توجه ويژه در تخصيص اعتبارات عمراني در فصل آموزش بود.

 

وي در پايان ضمن تشكر از كليه اعضاي جلسات اين شورا تأكيد كرد: اگر آموزش و پرورش كارآمد باشد، استعدادهاي فرزندان كشور پهناور ايران اسلامي بيشتر شكوفا مي شود.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه