زمان بارگزاری این صفحه: 7:15 PM UTC

احمدی مقدم؛پلیس گیلان در بخش درون سازمانی و حقوق شهروندی موفق عمل کرده است.

صدای گیلان – فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران در جمع اصحاب رسانه در گيلان گفت: افزايش كارايي و اثربخشي نيروي انتظامي در قضاوت مردم بوده و نقش رسانه در اين امر مهم است.

به گزارش پایگاه خبری صدای گیلان  ، سردار ” اسماعيل احمدي مقدم”فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران در نشست صميمي با اصحاب رسانه، اقدامات نيروي پليس در تامين امنيت مردم را تشريح كرد.

فرمانده نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران با اشاره به اينكه در هر برنامه توسعه دو نوبت يكي در نيمه برنامه و يكي پس از برنامه، همه يگانهاي نيروي انتظامي را مورد ارزيابي قرار مي دهد، افزود: يك نظارت فوق العاده اي بين نيمه برنامه و پايان برنامه بر پايه رشد و تعالي فردي و سازماني بر اساس شاخص هاي كيفي ، ديدگاه هاي مردم ، سنجش سلامت سازماني از نگاه مردم و رضايت اجتماعي، طرح مكنا، حقوق شهروندي و شاخص هاي متعدد كه در زمينه افزايش كارايي نيروي انتظامي است ، مورد ارزيابي قرار مي گيرد.

وي با بيان اينكه استان گيلان دراين ارزيابي باكسب نمره 86.5 از 100،نمره بسيار خوبي كسب نموده است، اظهار داشت: پليس گيلان هم دراقدامات درون سازمان موفق بوده و هم در حقوق شهروندي به خصوص در نحوه دريافت متهمان و ارباب رجوع و افراد ذي حق نيروي انتظامي كارنامه قابل قبولي دارد.

احمدي مقدم كاهش حدود 9درصدي جرايم سرقت، 7درصدي كاهش در تصادفات و افزايش 11درصدي كشف را از عملكرد بسيار خوب و مناسب استان دانست و افزود: جرايم جنايي اساساً در استان گيلان بسيار انگشت شمار و وقوع 40 جرم در 8ماه بسيار نرخ پاييني مي باشد.

فرمانده ناجا در ادامه هدف از اجراي طرح مكنا در ناجا را بهبود و تسهيل خدمات به مردم بخصوص در  كلانتري ها و رعايت قوانين با همكاري دستگاه قضائي عنوان كرد.
رئيس پليس كشور، احساس امنيت اجتماعي در كشور را مطلوب ارزيابي نموده و گفت: بين واقعيت امنيت واحساس امنيت پيوستگي زيادي وجود داشته و با روندي كه در پيش داريم حتما نسبت به سال گذشته مردم احساس امنيت بيشتري خواهند داشت.

فرمانده ناجا با بيان اينكه رسانه ها در بحث ارتقاء امنيت نقش بسزايي دارند، بيان داشت: افزايش كارايي و اثربخشي نيروي انتظامي در قضاوت مردم بوده و نقش رسانه ها در اين امر مهم است.

وي كاهش 40 درصدي جريمه شدگان رانندگي را حاصل فرهنگ سازي رسانه ها عنوان نموده و اظهار داشت: فرهنگ سازي و انجام كارهاي فرهنگي در بخش هاي مختلف به پليس در ارتقاء امنيت كمك شاياني خواهد نمود.

رئيس پليس كشور با بيان اينكه عامل اقتصادي هم در ارتقاء امنيت مهم مي باشد، اضافه كرد: پليس در كنار همه عوامل در حوزه انتظامي همكاري خوبي با دستگاه قضائي داشته و توانسته با تشكيل قرارگاه مبارزه با سرقت هم رشد سرقت را مهار كرده و هم روند نزولي را تجربه كند.

سردار احمدي مقدم در ادامه در خصوص سوال خبرنگاري در خصوص همكاري جمهوري اسلامي با كشورهاي همسايه بيان داشت: ما همكاري بسيار نزديك و خوبي با همه كشورهاي پيرامون خود داشته و با 15 كشور همسايه پروتكل هاي مرزي، عملياتي و اطلاعاتي امضاء نموده ايم.

فرمانده نيروي انتظامي با اشاره به اينكه ظرفيت هاي كشورهاي همسايه در تامين امنيت متفاوت است، افزود: طبيعتا بعضي از كشورهاي همسايه با مشكل بي ثباتي و مشكلات شديد امنيتي مواجه بوده ولي به طور كلي روابط بسيار دوستانه و مثمرثمري با همه كشورهاي پيرامون خودمان داريم./پلیس

تصاویر حضور سردار احمدی مقدم در گیلان.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه