زمان بارگزاری این صفحه: 7:50 PM UTC

احمدی پور؛هدایت‌گری و روشنگری از وظایف رسانه‌هاست

تنویر افکار عمومی به رسانه‌های تحلیلگر و پویا در جامعه نیازمند است، زیرا رسانه یکی از ارکان مهم و اساسی جامعه مدرن امروزی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان گفت: جهت دهی، هدایت‌گری و روشنگری افکارعمومی از عمده‌ترین وظایف رسانه هاست.

به گزارش صدای گیلان به نقل از  ایلنا ، محمد احمدی‌پور در نشست تخصصی اجتماعی استان اظهار کرد: خبرنگاران و رسانه‌های ارتباط جمعی، همواره باید از تحلیل محتوایی در فرآیند کار اطلاع رسانی برای بیان مشکلات و نارسایی‌ها استفاده کنند.

وی همچنین به نقش جهت دهی، هدایت‌گری و روشنگری افکارعمومی از سوی رسانه‌های جمعی به عنوان چشمان تیزبین و پل ارتباطی میان مردم و مسئولان اشاره کرد و اظهارداشت: رسانه‌های پویا فرا‌تر از فعالیت‌های روزمره و با نگاه تیزبین در اندیشه تحول و جهت دهی واقعی مردم و جامعه هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان گفت: مسئولان همواره از نقدهای منصفانه، عالمانه و دلسوزانه رسانه‌ها استقبال و اهرمی نظارتی برای بهبود و تعالی وضعیت خود می‌دانند.

وی افزود: تعهد، بصیرت، روشنگری، نقد منصفانه و غیره از شاخص‌های اساسی کار حرفه‌ای در حوزه رسانه‌ها و مطبوعات است.

احمدی‌پور تصریح کرد: نقش رسانه‌ها در توسعه گیلان بی‌بدیل است و باید تلاش شود از ظرفیت رسانه‌ای استان برای توسعه و پیشرفت این خطه ‌‌نهایت استفاده شود.

وی در ادامه رسانه‌ها را نماینده افکار عمومی دانست و ادامه داد: رسانه‌ها هم می‌توانند مشکلات و نقاط ضعف‌ها را ببینند و هم برای رفع مشکلات و معضلات جامعه راهکار ارائه دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان بیان داشت: فعالیت و نقد سازنده اصحاب مطبوعات در جامعه می‌تواند زمینه ساز رشد و توسعه و ترقی جامعه شود.

وی یادآورشد: رسانه‌ها می‌توانند به شکل ویژه‌ای ظرفیت‌ها و مشکلات جامعه را شناسایی و به مسئولان انتقال دهند که این امر می‌تواند نقش موثری در پیشرفت منطقه داشته باشد.

مطالب بیشتر؛

  • بیش از ۳دقیقه به آیینه نگاه نکنید! نگاه کردن بیش از سه دقیقه به آینه به از دست رفتن انرژی و در نتیجه خستگی و در برخی موارد نیز به از دست دادن حافظه و پیری زود رس منجر می‌شود.
  • ‘محدثه آذرمند’ پژوهشگر برتر دانش آموزی گیلان شد صدای گیلان - 'محدثه آذرمند' محقق نوجوان اهل انزلی در جشنواره انتخاب پژوهشگران برتر دستگاه های اجرایی گیلان به عنوان پژوهشگر برتر دانش آموزی انتخاب شد.
  • باید کاری کرد رضا احمدی سراوانی در سرمقاله شماره نوزدهم مهرماه روزنامه خزر مطلبی با عنوان ' باید کاری کرد ' را با نگاهی به چالش های اجتماعی استان گیلان انتخاب کرده است .
  • اعدام دسته جمعی مردان سنی عراقی به دست داعش/ تصاویر گروه تروریستی داعش، شش تن از مردان اهل سنت عراق را به جرم همکاری با نیروهای دولتی این کشور اعدام کرد.
  • محمدعلی سپانلو درگذشت محمدعلی سپانلو؛ نویسنده، شاعر و مترجم پیشکسوت و از نخستین اعضای کانون نویسندگان ایران، شامگاه دوشنبه ۲۱ اردیبهشت ماه در سن ۷۵ سالگی در بیمارستان جم تهران دارفانی را وداع گفت. […]


عناوین ویژه