زمان بارگزاری این صفحه: 1:28 AM UTC

احمدی پور؛هدایت‌گری و روشنگری از وظایف رسانه‌هاست

تنویر افکار عمومی به رسانه‌های تحلیلگر و پویا در جامعه نیازمند است، زیرا رسانه یکی از ارکان مهم و اساسی جامعه مدرن امروزی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان گفت: جهت دهی، هدایت‌گری و روشنگری افکارعمومی از عمده‌ترین وظایف رسانه هاست.

به گزارش صدای گیلان به نقل از  ایلنا ، محمد احمدی‌پور در نشست تخصصی اجتماعی استان اظهار کرد: خبرنگاران و رسانه‌های ارتباط جمعی، همواره باید از تحلیل محتوایی در فرآیند کار اطلاع رسانی برای بیان مشکلات و نارسایی‌ها استفاده کنند.

وی همچنین به نقش جهت دهی، هدایت‌گری و روشنگری افکارعمومی از سوی رسانه‌های جمعی به عنوان چشمان تیزبین و پل ارتباطی میان مردم و مسئولان اشاره کرد و اظهارداشت: رسانه‌های پویا فرا‌تر از فعالیت‌های روزمره و با نگاه تیزبین در اندیشه تحول و جهت دهی واقعی مردم و جامعه هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان گفت: مسئولان همواره از نقدهای منصفانه، عالمانه و دلسوزانه رسانه‌ها استقبال و اهرمی نظارتی برای بهبود و تعالی وضعیت خود می‌دانند.

وی افزود: تعهد، بصیرت، روشنگری، نقد منصفانه و غیره از شاخص‌های اساسی کار حرفه‌ای در حوزه رسانه‌ها و مطبوعات است.

احمدی‌پور تصریح کرد: نقش رسانه‌ها در توسعه گیلان بی‌بدیل است و باید تلاش شود از ظرفیت رسانه‌ای استان برای توسعه و پیشرفت این خطه ‌‌نهایت استفاده شود.

وی در ادامه رسانه‌ها را نماینده افکار عمومی دانست و ادامه داد: رسانه‌ها هم می‌توانند مشکلات و نقاط ضعف‌ها را ببینند و هم برای رفع مشکلات و معضلات جامعه راهکار ارائه دهند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان بیان داشت: فعالیت و نقد سازنده اصحاب مطبوعات در جامعه می‌تواند زمینه ساز رشد و توسعه و ترقی جامعه شود.

وی یادآورشد: رسانه‌ها می‌توانند به شکل ویژه‌ای ظرفیت‌ها و مشکلات جامعه را شناسایی و به مسئولان انتقال دهند که این امر می‌تواند نقش موثری در پیشرفت منطقه داشته باشد.

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه