زمان بارگزاری این صفحه: 12:51 AM UTC

احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی از لابی گری در پروژه ها جلوگیری می کند.

صدای گیلان – نایب رئیس کمیسیون کمیسیون اقتصادی مجلس درباره احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: باید تدابیری اتخاد شود تا پس از احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی ابعاد فنی و علمی پروژه ها در موضوع اختصاص بودجه، جایگزین لابی های سیاسی شود.

به گزارش صدای گیلان ؛ ابوذر ندیمی در گفت و گو با خانه ملت درباره احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی گفت: باید پذیرفت احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی یک ضرورت اساسی بوده که در موضوع بودجه ریزی عملیاتی نقش مهمی دارد اما مسئله این است که باید در احیای این سازمان ملاحظاتی صورت گیرد.

نماینده مردم لاهیجان وسیاهکل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید تدابیری اتخاد شود تا پس از احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی ابعاد فنی و اختصاصی پروژه ها در تدوین و اختصاص بودجه های لازم، جایگزین لابی های سیاسی شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: باید با رویکرد کارشناسی با پروژه های اقتصادی برخورد شود تا پروژه های مذکور پیشرفت کنند.

ندیمی با تاکید بر ضرورت استقلال کاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور گفت: تاکنون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ها زیر نظر استانداری فعالیت داشته بنابراین با احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی باید سازمان های استانی نیز بتوانند عملکرد مستقل در اجرای وظایف خود داشته باشند.

وی ادامه داد: احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی می تواند از نفوذ های استانداری های در اجرای پروژه ها جلوگیری کند و باعث شود مبنای علمی ملاک اجرای پروژه ها قرار گیرد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: یکی از اولویت های کشور دست یابی به رشد اقتصادی مطلوب بوده که امید است احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی بتواند عامل رشد اقتصادی شود.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه