زمان بارگزاری این صفحه: 10:31 AM UTC

اختصاص ۱۶۰ میلیارد به صنعت چای

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس گفت: امسال برای خرید برگ سبز چای از کشاورزان مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان و ۶۰ میلیارد تومان نیز برای بهزراعی باغ‌های چای توسط دولت اختصاص یافت.

به گزارش صدای گیلان ، محمدحسین قربانی با بیان اینکه در حوزه چای شاهد تحولاتی هستیم، اظهار کرد: قیمت برگ سبز چای توسط دولت افزایش یافت و در تلاشیم برای سال ۹۴ نیز این افزایش انجام شود.

وی با بیان اینکه کمک‌های ویژه‌ای نیز به حوزه چای صورت گرفت، افزود: ۱۶۰ میلیارد تومان به چای کشور توسط دولت اختصاص یافت که نقش مهمی در رونق صنعت چای کشور داشت.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس گفت: امسال برای خرید برگ سبز چای از کشاورزان مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان و ۶۰ میلیارد تومان نیز برای بهزراعی باغ‌های چای توسط دولت اختصاص یافت.

قربانی با بیان اینکه چای کشور در حال فراموشی بود، تصریح کرد: اعتبارات خاص برای چای مانع تغییر کاربری باغ‌های چای شده و کشاورزان چایکار با دلگرمی بیشتری به چایکاری ادامه می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه در تلاش هستیم مبلغ ۶۰ میلیارد تومان بهزراعی را به وام‌های بلاعوض تبدیل کنیم، خاطرنشان کرد: بیمه باغ‌های چای امسال به صورت ویژه پیگیری می‌شود.

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه در مجلس با تصریح بر کاهش میزان تولید برگ سبز چای، اظهار کرد: امسال به دلیل خشکسالی شاهد کاهش میزان تولید بودیم و خشکسالی سبب شده تا کشاورزان رقبت بیشتری به بیمه محصولات از جمله چای داشته باشند.

قربانی با بیان اینکه ۳۳ درصد هزینه چای را کارخانه‌داران پرداخت می‌کنند، افزود: در تلاشیم به دلیل کاهش میزان تولید چای مبلغی از محل ۶۰ میلیارد تومان بهزراعی چای را به این بخش اختصاص دهیم./تسنیم

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ،یک نظر یا دیدگاه برای “اختصاص ۱۶۰ میلیارد به صنعت چای”

 1. ناظر چای نوشته است:

  آقای دکتر
  قرار بود در مورد ناظرهای چای که مظلوم واقع شدند صحبت کنی
  چی شد؟
  صحبتی از ما ناظر ها نکردی
  دست شما درد نکنه
عناوین ویژه