زمان بارگزاری این صفحه: 3:29 AM UTC

اختصاص ۸ میلیارد تومان اعتبار برای احداث سد لاسک شفت

صدای گیلان – وزیر نیرو از اختصاص اعتبار ۸ میلیارد تومانی برای ساخت سد لاسک خبر داد

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان،  حمید چیت چیان در سفر یک روزه خود به استان گیلان اعلام کرد: در سال آینده برای سد لاسک شفت که دارای ردیف اعتباری است، بودجه ۸ میلیارد تومانی اختصاص پیدا کرده است و این در حالی است که امسال برای این سد ۱۰۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص پیدا کرده بود.

وزیر نیرو گفت: وزارت صنعت از سرمایه گذاران بخش خصوصی که بخواهند در انواع نیروگاه از جمله نیروگاه زباله سوز سرمایه گذاری کنند استقبال می‌کند و حاضر است برق تولیدی از منابع تجدید شونده را خریداری کند.

چیت چیان در شورای اداری استان گیلان گفت: مصرف برق گیلان هزار و 500 مگاوات است این در حالی است که گیلان ۲هزار و ۸۰۰ مگاوات برق تولید می‌کند و هزار و 300 مگاوات مازاد ظرفیت دارد.

وی افزود: گیلان از نظر تولید برق و زیر ساخت‌ها وضعیت خوبی دارد و می‌تواند آن را به دیگر استان‌ها منتقل کند تا در تابستان آینده مشکل نداشته باشیم.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه یک مطالعات جامع در منابع آبی گیلان در حال انجام است گفت: سد شفارود در مسیر دریافت فاینانس خارجی قرار دارد و نیاز به تسریع مجوزهای محیط زیست داریم.

وزیر نیرو با اشاره به کمک ۲۰ میلیارد تومانی به سد پلرود، ادامه داد: در سال آینده ۲۰ میلیارد تومان در لایحه بودجه برای این سد پیش بینی شده است.

چیت چیان افزود: در سال آینده برای احداث سدهای لاستیکی در گیلان پنج میلیارد تومان افزایش بودجه شاهد هستیم./مهر

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه