زمان بارگزاری این صفحه: 7:41 PM UTC

اختصاص 100 میلیارد تومان برای رفع آلودگی گوهررود و زرجوب

یکصد میلیارد تومان اعتبار برای ساماندهی آلودگی دو رودخانه گوهررود و زرجوب اختصاص یافت. اسماعیل حاجی پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه گیلان، اظهار کرد: با توجه به اینکه آلودگی دو رودخانه گوهررود و زرجوب ناشی از ورود فاضلاب‌ها، پسماندهای بیمارستانی و شیرآبه زباله‌هاست، این آلودگی به وضعیتی آزاردهنده رسیده است. […]

یکصد میلیارد تومان اعتبار برای ساماندهی آلودگی دو رودخانه گوهررود و زرجوب اختصاص یافت.

اسماعیل حاجی پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه گیلان، اظهار کرد: با توجه به اینکه آلودگی دو رودخانه گوهررود و زرجوب ناشی از ورود فاضلاب‌ها، پسماندهای بیمارستانی و شیرآبه زباله‌هاست، این آلودگی به وضعیتی آزاردهنده رسیده است. دکتر نوبخت در جلسه‌ای که در این راستا تشکیل شد، پس از بررسی اقدامات صورت گرفته یکصد میلیارد تومان برای جمع‌آوری فاضلاب ورودی دو رودخانه اختصاص داد.

این عضو شورا افزود: آلودگی دو رودخانه زرجوب و گوهررود که از قلب شهر رشت می‌گذرد چهره بسیار زشت و بوی نامطبوعی به فضای این شهر بخشیده است. نام رودخانه زرجوب از دو جزو زر(طلا) و جوب (جوی به معنی نهر آب) تشکیل شده و از دیرباز به جهت زلالی و درخشندگی مشهور بوده که متأسفانه امروزه اثری از آن نیست.

وی خاطرنشان کرد: به عنوان خادم این مردم تمام تلاشم را برای اینکه بتوانم این دو رودخانه را از آلودگی نجات دهم بکار خواهم گرفت و مطمئنم با اختصاص یکصد میلیارد تومان برای جمع آوری فاضلابهای رودخانه‌های زرجوب و گوهررود اقدام موثری برای نجات این رودخانه‌ها انجام خواهد شد. امیدواریم پس از انجام مطالعات اولیه، هرچه سریعتر اقدامات اجرایی ساماندهی دو رودخانه آغاز شود.

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه