زمان بارگزاری این صفحه: 2:13 PM UTC

اختصاص 800 میلیون برای توسعه دانشکده فنی و مهندسی شرق گیلان

صدای گیلان – رییس دانشکده فنی، مهندسی شرق گیلان از اختصاص هشت میلیارد ریال اعتبار در سالجاری برای توسعه و راه اندازی آزمایشگاه ها و کارگاه های این دانشکده خبر داد.

به گزارش صدای گیلان دکتر ‘بهروز فتحی’ روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا در کلاچای رودسر بیان کرد: این میزان اعتبار از محل منابع استانی و شهرستانی با اهتمام مسوولان این شهرستان اختصاص یافته است.

وی افزود: بخشی از این اعتبار هم برای توسعه و تجهیز کتابخانه این دانشکده هزینه خواهد شد.

رییس دانشکده فنی، مهندسی شرق گیلان اظهار کرد: در زمان حاضر 394دانشجو در رشته های مهندسی عمران، صنایع، کامپیوتر و علوم مهندسی در مقطع کارشناسی در این دانشکده به تحصیل مشغول هستند.

فتحی با بیان اینکه در این دانشکده هفت عضو هیات علمی ثابت مشغول به فعالیت هستند، اضافه کرد: 14بورسیه دکترا نیز بصورت نیمه وقت با این دانشکده همکاری دارند که طی دو سال آینده بصورت تمام وقت از آنها نیز بکارگیری خواهیم کرد.

گفتنی است،  دانشکده فنی، مهندسی شرق گیلان از مهر ماه سال 92 با پذیرش 288دانشجو در چهار رشته یاد شده بصورت شبانه و روزانه در شهر واجارگاه از توابع بخش کلاچای رودسر شروع به فعالیت کرده است.

این دانشکده فنی مهندسی با هدف گسترش آموزش عالی در استان گیلان و ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی به علاقمندان تحصیلات دانشگاهی به ویژه جوانان منطقه شرق گیلان و غرب مازندران با راه اندازی رشته های فنی و مهندسی از سوی دانشگاه گیلان تأسیس شد.

دانشگاه گیلان در نظر دارد با رشد و گسترش این دانشکده زمینه ایجاد و تأسیس دانشگاه صنعتی گیلان را فراهم سازد.

شهر واجارگاه از توابع بخش کلاچای رودسر در شرق مرکز گیلان واقع است.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه