زمان بارگزاری این صفحه: 4:06 AM UTC

ادامه پروژه مجروح سازی «حاج قاسم»!

با اینکه بارها جراحت و شهادت فرمانده نیروی قدس سپاه در سوریه طی روزهای اخیر تکذیب شده است؛ ولی کماکان شیطنت رسانه‌های معاند در این زمینه مشاهده می‌شود.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

یک منبع تُرک از مجروح شدن فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران در سوریه خبر داد.

 

به گزارش صدای گیلان به نقل از ابنا ، وب سایت رسمی سازمان رادیو و تلویزیون دولتی ترکیه (TRT) مدعی شد: دیدبان حقوق بشر در سوریه گزارش داده که چند روز پیش فرمانده سپاه قدس ایران و فرمانده ارشد سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران در شهر حلب سوریه مجروح شده است.

 

«رامی عبدالرحمان» بالاترین مقام دیدبان حقوق بشر در سوریه، روز چهارشنبه چهارم آذرماه به یکی از خبرگزاری‌های فرانسه گفت: ژنرال «قاسم سلیمانی» فرماندهی نیروهای طرفدار حکومت بشار اسد در سوریه را بر عهده دارد و بسیاری از نیروهای سپاه پاسداران ایران اکنون در سوریه در حال کمک رسانی به ارتش و نیروهای مردمی این کشور هستند.

 

این سازمان در گزارش ادعا کرده است: سردار سلیمانی ۱۲ روز پیش بر اثر اصابت ترکش موشک ضد تانک مجروح شد. وی ابتدا در بیمارستان‌های سوریه مداوا و سپس برای انجام درمان تکمیلی به تهران انتقال داده شد.

 

این درحالی است که بارها مقامات سپاه پاسداران ازجمله سردار «رمضان شریف» بصورت رسمی و غیر رسمی هرگونه شایعه‌ای مبنی بر جراحت و شهادت این سردار رشید اسلام را تکذیب کرده‌اند.

 

گفتنی است، فرماندهان نیروی قدس سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران از بدو شروع ناآرامی‌ها در سوریه (سال ۲۰۱۱) برای کمک مستشاری به ارتش و نیروهای مردمی، به این کشور اعزام شده‌اند.

 

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه