زمان بارگزاری این صفحه: 2:30 PM UTC

نعیمی رز؛ ارتباط نماینده اصولگرای سابق و نماینده اصلاح طلب فعلی اردبیل در پرونده زمین خواری «گردنه حیران»/ پیر مؤذن؛ این اتهامات کذب محض است

سالها پس از اینکه ساخت و سازهای مجاز و غیر مجاز چهره گردنه زیبای حیران را مخدوش کرد، اکنون ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی وارد عمل شده و اخبار منتشره از ارتباط یک نماینده اصولگرای سابق اردبیل و نماینده اصلاح طلب فعلی این شهر در پرونده یاد شده حکایت دارد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

سالها پس از اینکه ساخت و سازهای مجاز و غیر مجاز چهره گردنه زیبای حیران را مخدوش کرد، اکنون ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی وارد عمل شده و اخبار منتشره از ارتباط یک نماینده اصولگرای سابق اردبیل و نماینده اصلاح طلب فعلی این شهر در پرونده یاد شده حکایت دارد.

 

در حالی که بعد از برنامه ویژه خبری پنجشنبه ۲۲ مرداد ماه و اظهارات نماینده آستارا، برخی رسانه های اصولگرا با تیتر «افشای زمین‌خواری بستگان نماینده اصلاح‌طلب در گردنه حیران» این گزارش را منتشر کردند ولی با مطالعه متن کامل همین میزگرد نام بستگان یکی از نمایندگان اصولگرای سابق مجلس که اتفاقا عضو هیات رئیسه هم بوده است، دیده می شود.

 

به گزارش تابناک، در این برنامه تلویزیونی علاوه بر صفر نعیمی نماینده آستارا، داوود محمدی نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به صورت حضوری، ابراهیم رئیسی دادستان کل کشور، و معاون سازمان حفاظت از جنگلها نیز حضور داشتند.

 

در این برنامه نماینده مردم آستارا در مجلس تاکید کرد که «از سال ۱۳۸۶ برای ۱۶۰ هکتار به نام سه روستا طرح هادی تهیه شد و با اجرای آن، معابر و سایر زیرساخت‌ها هم ایجاد شد و قیمت زمین بالا رفت. بعد تعدادی از افراد متنفذ از شهرستان و استان مجاور به نام وابستگان خود اقدام به تغییر کاربری برای آن منطقه ۱۶۰ هکتاری کردند.»

 

وی در ادامه تاکید کرد: «پس از آن ، اقدام به خرید زمین‌های خارج از محدوده طرح هادی کردند. و بعد از آن هم به بهانه بازنگری طرح مذکور، ۱۰۰ هکتار دیگر نیز به آن ۱۶۰ هکتار اضافه شد یعنی شد ۲۶۰ هکتار که پس از امضای مقامات مربوط با تغییر کاربری و جابجایی‌اش، دولت تغییر کرد و در تصویب نهایی دچار به مشکل شدند یعنی تصویب نهایی عقیم ماند.»

 

 

در این جا بود که بعد از اصرار مجری مبنی بر اینکه چه کسانی نفوذ کردند ، این نماینده مجلس چنین گفت : «مثلا آقای م.پ برادر نماینده اردبیل، آقای ر حسابدار آقای پ بودند.» این افراد که صفر نعیمی از آنها نام برد به خانواده ذینفوذ «پ» در اردبیل بر می گردد که تا کنون دو عضو این خانواده، کسوت نمایندگی مجلس را عهده دار بوده اند و هر دو نیز گرایش اصلاح طلبانه داشتند. هر چند که برادری که هم اکنون نماینده است به رئیس مجلس نیز نزدیک است.

 

 

اما نعیمی در ادامه تصریح کرد: مثلا ن. ن و پ.ن خواهران این نماینده مجلس بودند. آقای ک.ح مدیر کل میراث فرهنگی اردبیل بودند.

 

نماینده دیگری که نعیمی مدعی است خواهرانش در زمین خواری گردنه حیران نقش دارند، از نمایندگان ادوار مجلس است که در دوره ای نیز در هیات رئیسه مجلس عضویت داشت. وی اصولگراست و برادرش نیز از مسولان ارشد یکی از نهادهای کشور است.

 

آنچه اظهارات صفر نعیمی را قرین به یقین می کند این است که اخیرا نیز عزت‌الله یوسفیان‌ملا نماینده مردم آمل و عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی از زمین‌خواری و ساخت‌وساز غیرمجاز میلیاردی برخی مقامات ارشد دولتی و برخی نمایندگان سابق و فعلی مجلس در «گردنه حیران» خبر داده بود.

 

 

جالب این است که خانواده «پ» و خانواده «ن» به لحاظ مواضع سیاسی در دو قطب مخالف هم قرار دارند ولی اکنون در ماجرای زمین خواری دیده می شود که ما هر دو خانواده برده می شود.


 

جزئیات جدید از زمین خواری گردنه حیران

دوشنبه گذشته، نشست ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در دفتر معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد؛ نشستی که در آن پرونده زمین‌خواری در گردنه حیران مورد بحث قرار گرفت و تیمی برای بررسی وضعیت پرونده «گردنه حیران» به این منطقه رفتند تا این گزارش به ستاد ارائه شود.

 

صفر نعیمی رز، نماینده آستارا در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون امنیت ملی در این باره گفته بود: عمده این زمین خواری‌ها از زمان یکی از نمایندگان مجلس آغاز و پس از آن، پای مدیران دولتی سابق (نهم و دهم) توسط این نماینده به گردنه حیران باز شده است؛ در واقع وی عامل ورود مقامات دولتی سابق به بحث زمین‌خواری در این ناحیه بوده است.

 

این نماینده مجلس همچنین در گفت وگوی ویژه خبری که از رسانه ملی پخش می شد، اظهارنظرهایی داشت و با نام بردن از نمایندگان اسبق و فعلی استان اردبیل، آنها را متهم به زمین خواری در این مناطق کرد.

 

این نماینده در گفته های خود اظهار داشت: مثلا آقای مهدی پیرموذن، برادر نماینده اردبیل، آقای رضایی حسابدار آقای پیرموذن بودند که این اقدامات را در این منطقه انجام داده و زمین هایی را که متعلق به مردم است، تصاحب کرده اند.

 

اما کمال الدین پیرموذن، نماینده مردم اردبیل، با رد این اتهامات، در گفت و گوی خود با تابناک، خاطرنشان کرد: من در عمرم، حسابداری به نام سلامت رضایی نداشته ام و امروز، هم از طریق قوه قضاییه و هم از طریق رئیس مجلس شورای اسلامی و هیأت رسیدگی به تخلفات نمایندگان، شکواییه خودم و برادرم را تقدیم کرده ام.

 

وی درباره اظهارات نعیمی رز نماینده مردم آستارا نیز گفت: من و امام جمعه اردبیل بجد پیگیر این موضوع هستیم و برای اولین بار، این موضوع را مطرح کردیم، ولی متأسفانه این نماینده دست پیش گرفته است. البته ما نیز این موضوع را زمانی که جهانگیری به اردبیل آمد، مطرح کردیم.

 

این نماینده گفت: این منطقه جزو اراضی استان گیلان و در محدوده آستاراست، که هم نماینده و هم مسئولان این شهر ساخت و ساز در این قسمت را تسهیل می دهند؛ البته اینکه پشت پرده ماجرا چیست، نمی دانیم! یادم هست در سال ۸۶ به ما گفتند، ۱۰۰ میلیون تومان عاید نماینده وقت با کمک بخشداری این منطقه شده است، در طول این سه سال هم این تحرکات ادامه داشته است.

 

وی گفت: مجموعه این عوامل باعث شد تا ما تحقیق و تفحص از این ماجرا را کلید بزنیم. در این زمینه از طرف سازمان های امنیتی نیز همکاری خوبی با من و امام جمعه اردبیل داشته اند و اسناد معتبری از تخلفات و ویژه خواری این آقای نماینده و تعدای از مسئولان این شهرستان برای تخریب جنگل ها به دست آمده است.

 

پیر مؤذن درباره اقدامات رسانه ملی نیز گفت: متأسفانه هم اکنون این رسانه به جای اینکه این مسائل را به درستی پیگیری کند، در اختیار افراد انحصارگرای خودپندار قرار گرفته است.

 

این نماینده همچنین یادآور شد: به هر حال، این اتهامات کذب محض است و باید احقاق حق شود، ولی موضوع تخریب این جنگل بی نظیر را باید تا لحظه آخر پیگیری کنیم؛ البته خوشبختانه دولت بجد پیگیر این موضوع است و افرادی را مسئول این کار کرده است.

 

این نماینده افزود: همه این رویدادها در محدوده آقای صفر نعیمی زر رخ داده و اگر در این منطقه برای خودشان درآمد ایجاد کرده اند یا به دنبال جمع کردن رأی از این طریق هستند و یا آقازاده خودشان را در یک منطقه باستانی برای یافتن گنج مأمور کرده اند، ارتباطی به ما ندارد و تمام این اتفاقات زیر سایه این افراد بوده است.

 

وی گفت: چون بنده عضو کمیسیون محیط زیست هستم و می خواهم این موضوع را پیگیری کنم، این مشکلات ایجاد شده. به هر حال منافع این افرادی به خطر افتاده و به همین دلیل، اینها نام ما را مطرح کرده اند تا به گونه ای فرافکنی کرده باشند.

 

 

 

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ،۲ نظر یا دیدگاه برای “نعیمی رز؛ ارتباط نماینده اصولگرای سابق و نماینده اصلاح طلب فعلی اردبیل در پرونده زمین خواری «گردنه حیران»/ پیر مؤذن؛ این اتهامات کذب محض است”

  1. بابک نوشته است:

    اینم از مجوز دادن مسعولان گیلان!!!!!!!!میشه همین

  2. ستار نوشته است:

    بابک اردبیلی عجله نکن
    منتظر رای دادگاه باش ببین چه مسئولانی و از چه استانی محکوم میشن اون وقت گیلان –گیلان راه بنداز . از کی تا حالا مسئول را این طوری می نویسند : مسعول !!!!
    برو یک مقدار زبان فارسی کار کن
عناوین ویژه