زمان بارگزاری این صفحه: 2:31 PM UTC

ارسال بیش از 110مقاله به دبیرخانه همایش ملی تالش شناسی

دبیر علمی همایش ملی تالش شناسی ضمن تشکر از استقبال گسترده اساتید، پژوهشگران، کارشناسان و دانشجویان سراسر کشور از نخستین همایش ملی تالش شناسی، از ارسال بیش از 110 مقاله به دبیرخانه این همایش خبر داد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

دبیر علمی همایش ملی تالش شناسی ضمن تشکر فراوان از استقبال گسترده اساتید، پژوهشگران، کارشناسان و دانشجویان سراسر کشور از نخستین همایش ملی تالش شناسی، از ارسال بیش از 110 مقاله به دبیرخانه این همایش خبر داد. این مقالات در زمینه‌های باستانشناسی، گردشگری، معماری، فرهنگ، آداب و رسوم، منابع طبیعی، تاریخ تالشان و غیره است.

 

دبیر علمی همایش گفت: این همایش به منظور شناسایی تاریخ و فرهنگ منطقه تالش و معرفی هر چه بیشتر آن در سطح ملی و با هدف تبادل اطلاعات بین پژوهشگران و اساتید مختلفی که در خصوص منطقه تالش، فعالیت دارند، و نیز جذب گردشگر و توریسم به منطقه و ایجاد اشتغال و درآمدزایی برای ساکنان بومی و محلی و منطقه و بهتر شدن وضعیت زندگی ساکنان مربوطه برگزار می‌شود. وی همچنین اضافه کرد: منطقه تالش به لحاظ داشتن آثار باستانی، محوطه‌های پیش از اسلام و اسلامی، فرهنگ بومی و صنایع دستی بسیار حایز اهمیت می باشد. برگزاری این قبیل همایش‌ها و جشنواره‌های بومی و محلی به شناسایی هر چه بیشتر این منطقه به ایرانیان کمک می‌کند.

 

ولی جهانی در ادامه از برگزاری نخستین جشنواره بومی، محلی و نمایشگاهی از دستاوردهای پژوهشی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در مناطق تالش‌نشین و نیز نمایشگاهی از اشیای مکشوفه از حفریات باستان شناسی منطقه و نیز صنایع دستی و همچنین کارگاه مرمت سفال در جوار این همایش خبر داد. جهانی خاطرنشان کرد: علاقمندان می توانند مقالات خود را به دبیرخانه همایش به نشانی رشت، بعد از میدان گیل، روبروی بیمارستان رسول اکرم( ص)، ساختمان جهاد، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان (مرکز باستان شناسی)، دبیرخانه همایش ملی تالش شناسی، به کدپستی: 63511- 41677، تلفن: 33732064- 013 و یا به نشانی دبیرخانه همایش در شهرستان رضوانشهر، میدان نماز، پارک کوثر، جنب کتابخانه مرکزی، اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رضوانشهر، تلفکس: 01344627926 و کد پستی: 36971- 43841 ارسال نمایند. در ضمن پژوهشگران می توانند مقالات خود را به آدرس ایمیل این همایش info@bastanshenasi-gilan.com ارسال نمایند.

 

گفتنی است؛ نخستین همایش ملی تالش شناسی در روزهای 30 و31 اردیبهشت 1394 به مبزبانی شهرستان رضوانشهر بر گزار می شود.و مهلت ارسال مقالات به دبیرخانه این همایش تا تاریخ 25 فروردین ماه 1394 تمدید شده است.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه