زمان بارگزاری این صفحه: 2:53 AM UTC

از ابتدای خردادماه فعالیت های انتخاباتی به طور جدی شروع می شود

معاون سیاسی و امنیتی استاندار گیلان گفت؛ از ابتدای خردادماه، با استعفای مدیران علاقمند به حضور در رقابت های انتخاباتی، فعالیت های انتخاباتی به طور جدی شروع می شود .

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

محمد احمدی پور عصر چهارشنبه در جلسه معارفه معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری انزلی با اشاره به اینکه در آستانه آغاز فعالیت های انتخاباتی قرار داریم؛ اظهار کرد: باید با ایجاد شرایط عادلانه و منطقی برای برگزاری انتخابات، هم امکان حضور دلسوزان نظام در صحنه رقابت و هم شرکت مردم در پای صندوق های رای را فراهم کنیم .

 

وی انتخابات را یک مزیت راهبردی برای کشور و دارای یک پیام جهانی خواند و خاطرنشان کرد : از ابتدای خردادماه، با استعفای مدیران علاقمند به حضور در رقابت های انتخاباتی، فعالیت های انتخاباتی به طور جدی شروع می شود .

 

وی خطاب به مسئولان ادارات متذکر شد: نظام ، حاکمیت و دولت به شما اعتماد کرده و مسئولان دولتی باید از یک سو نماینده حکومت و از سوی دیگر امین مردم باشند

 

معاون استاندار گیلان افزود: باید فضای امن و شاداب انتخاباتی برای مردم ایجاد کنیم چراکه کار دولت ایجاد فضای باز سیاسی برای فعالیت همه گروه های معتقد به نظام است و احزاب و سازمان ها باید نقش سیاسی ایفا کنند.

 

احمدی پور ادامه داد: روند انتخابات از رقابت ها گرفته تا برگزاری، نیاز به مدیریت دارد و باید فضا به گونه ای مهیا شود که مشارکت حداکثری مردم را داشته باشیم .

 

وی با اشاره به استقبال گرم و صمیمانه مردم از رییس جمهوری و هیات دولت گفت : مردم گیلان با بینش وسیع سیاسی و فرهنگی، همدلی و همزبانی خود با دولت را در سفر رییس جمهوری به استان نشان دادند.

 

احمدی پور اظهار کرد : دولت تدبیر و امید بعنوان یکی از راهکارهای عقلانی جامعه با پشتیبانی رهبری و مردم، سکان قوه مجریه را بدست گرفت و اولین نشانه آن ایجاد امید و شادابی است؛ امید به این که مشکلات موجود و مسائل داخلی و خارجی ناشی از جنگ و تحریم ها با عقل و تدبیر حل شود.

 

وی افزود : در عرصه داخلی باید زندگی در شأن ملت ایران فراهم کرد و در مناسبات خارجی نیز اقتدار جمهوری اسلامی و امنیت ملی تامین شود؛ سیاستی که دولت تحت هدایت رهبری در عرصه سیاست داخلی و خارجی در دست اقدام دارد .

 

*بزرگترین سرمایه هر نظام اعتماد مردم است

معاون سیاسی استاندار گیلان متذکر شد: دولتی می تواند اعلام موفقیت کند که برنامه ریزی و اعتماد مردم را بعنوان دو پشتوانه مهم داشته باشد.

 

وی خاطرنشان کرد : امروز اعتماد مردم به رهبری و سپس قوای سه گانه وجود دارد و مسئولان ادارات و سازمان ها باید این سرمایه را حفظ کنند.

 

وی با اشاره به بحرانهایی که کشورهای همسایه ایران با آن روبرو هستند گفت : جمهوری اسلامی ایران به لطف همدلی و همزبانی دولت و ملت ، به جزیره ثبات تبدیل شده است .

 

احمدی پور افزود: دولت تدبیر و امید با سیاست تعریف شده با اعتقاد به اصول دینی و ارزش های اسلامی با گفتمان اعتدال و پرهیز از افراط و تفریط و اعتقاد به اصلاح امور شکل گرفت .

 

وی ادامه داد: مدیران دولت باید آشنا به موقعیت منطقه خود بوده، گفتمان دولت را هم قبول داشته باشند و باید در مسیر خدمتگزاری آنچه صلاح و نیاز مردم است، انجام دهند .

 

وی با اشاره به این که انتقاد لازمه سازندگی و اصلاح امور است گفت: انتقاد باید سازنده باشد و مرز انتقاد و تخریب مشخص است .

 

احمدی پور با اشاره به این که جایگاهی که امروز داریم برای دعوا کردن نیست بلکه برای خدمت است، متذکر شد: اگر عده ای به دعواهای سیاسی علاقه دارند؛ این، خیانت به مردم است .

 

*انزلی دارای ظرفیت حل مشکلات استان

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد : انزلی با ظرفیت های بالقوه بسیار در صورت برنامه ریزی صحیح و همت و همدلی؛ نه تنها قادر به حل مشکلات خود است بلکه می تواند مشکلات گیلان و حتی برخی استان ها را حل کند.

 

معاون استاندار گیلان با اشاره به وجود اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان در انزلی گفت : این اداره کل معین هفت استان به لحاظ تامین امکانات است .

 

*دو مصوبه کلیدی برای انزلی در سفر رییس جمهوری

احمدی پور خاطرنشان کرد: منطقه آزاد انزلی نیز در سفر رییس جمهوری مورد توجه ویژه قرار گرفت.

 

وی تصریح کرد : در سفر هیات دولت به گیلان، دو مصوبه پرهزینه و حیاتی یکی راه آهن رشت – انزلی و دیگری آماده شدن چهار اسکله بندرکاسپین تا سال ۹۵ در انزلی کلید خورد.

 

معاون استاندار گیلان تاکید کرد : این یعنی توسعه و اشتغال باید از سوی مدیران ، نماینده ، فرماندار و تمام مسئولان شهرستان پی گیری شود .

 

وی متذکر شد: باید از امکانات موجود در راستای اقتصاد مقاومتی استفاده کنیم و برای حل مشکلات منتظر مرکز نمانیم و باید با تدبیر و برنامه ریزی در استفاده کامل و صحیح از داشته هایمان در ساحل و دریا ، مزارع، تالاب ، جنگل و دیگر منابع موجود کوشا باشیم .

 

* فرماندار : انزلی باید در فهرست مناطق مرزی قرار گیرد

فرماندار انزلی نیز گفت : شهرستان انزلی دارای مرز آبی با کشورهای حاشیه خزر است و باید در فهرست مناطق مرزی قرار بگیرد تا مردم از مزایای آن بهره مند شوند.

 

عبدالصمد صفرنژاد با اشاره به ویژگی گردشگری انزلی افزود : در صدد تشکیل ستاد زیباسازی شهر و مناسب سازی منظر شهری با پای کار آوردن دستگاه های شهری در کنار شهرداری هستیم .

 

فرماندار انزلی تاکید کرد : باید شهرستان را با ظرفیتهای بالقوه بی نظیر به الگویی برای سایر نقاط گیلان تبدیل کنیم .

 

وی در ادامه وضعیت بحرانی تالاب را از دغدغه های مهم مردم انزلی عنوان و تصریح کرد : اعتبارات خوبی برای احیاء گذاشته شده ولی کار فعلا در محور مطالعات دور می زند و اقدامات اجرایی شروع نشده است .

 

وی با بیان اینکه برخی مدیران کل استان به مدیران شهرستانی خود اجازه اطلاع رسانی و مصاحبه نمی دهند، از معاون سیاسی استانداری خواست آنان را در این زمینه توجیه کند .

 

امام جمعه انزلی نیز در این جلسه با تاکید بر لزوم تلاش بیشتر برخی مجموعه ها گفت :مسئولان به نیاز ها توجه داشته باشند و هماهنگ و صمیمی از ظرفیت ها برای رفع مشکلات و کمک به توسعه شهرستان استفاده کنند .

 

حجت الاسلام سید عبدالجواد شمس الدین اظهار کرد : حل مشکلات شهرستان انزلی نیاز به توجه ویژه دارد؛ در خیلی حوزه ها و زمینه ها شاید با وضعیت موجود نشود مشکلات را رفع کرد و حمایت استانی را می طلبد .

 

وی تاکید کرد : برای رفع خلاهای شهرستان باید همت مضاعف و تلاش بیشتری شود و فضا نباید طوری باشد که در مقابل انتقاد کم ظرفیتی را شاهد باشیم ، اگر انتقاد صحیح است مورد را اصلاح کنیم و اگر انتقاد ناصحیح است، دفاع کنیم.

 

امام جمعه انزلی گفت : برخی مشکلات با بازنگری برنامه ها و اخذ تصمیمات درست، قابل رفع است و بعضی نیز عمومی است و با تدبیر و همفکری و همدلی قابل حل خواهد بود .

 

*انزلی شهرستانی با ظرفیتهای کم نظیر

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری انزلی نیز گفت : انزلی شهرستانی منحصر بفرد و دارای موقعیت های عالی است و حرف های زیادی برای گفتن دارد .

 

یحیی یوسف پور اظهار کرد : انزلی قطب تجاری ، فرهنگی ، ورزشی و در بسیاری از شاخصه های مدنیت مانند بیمارستان، مدرسه، شهرداری و غیره جزو اولین ها در کشور است .

 

وی خاطرنشان کرد : معیار ما برای خدماترسانی بهتر به مردم و توسعه شهرستان منشور دولت تدبیر و امید، عقلانیت ، قانونمداری و بهره گیری از خرد جمعی است .

 

در پایان این مراسم یحیی یوسف پور به عنوان معاون سیاسی – اجتماعی فرمانداری انزلی معرفی و از زحمات محمدحسین شاهکویی که به عنوان دبیر ستاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گیلان منصوب شده، قدردانی شد .

 

شهرستان انزلی با ۱۳۸ هزار نفر جمعیت در کرانه جنوبی دریای خزر واقع و از مراکز مهم تجاری و گردشگری شمال کشور است.

منبع؛ ایرنا

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه