زمان بارگزاری این صفحه: 10:33 PM UTC

از ظرفیت های گردشگری شفت و فومن استفاده نشده است.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه به رغم تمامی تلاش ها از ز ظرفیت های گردشگری این دو شهرستان آنطوری که باید و شاید استفاده نشده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه زیر ساخت های گردشگری شهرستان های فومن و شفت نیازمند حمایت و مشارکت جدی بخش خصوصی است.
به گزارش صدای گیلان ، ناصر عاشوری  افزود: فومن و شفت به دلیل داشتن شرایط طبیعی منحصر بفرد از قابلیت های فراوانی برای توسعه گردشگری برخوردار هستند.

وی همچنین اظهارداشت: گردشگری نقش مهمی در پویایی اقتصادی، کاهش نرخ بیکاری، افزایش درآمد به ویژه در مناطق روستایی و غیره دارد.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه به رغم تمامی تلاش ه ااز ظرفیت های گردشگری این دو شهرستان آنطوری که باید و شاید استفاده نشده است.

به گزارش مهر ، وی در ادامه به پروژه های عمرانی استان گیلان در بخش های مختلف راه، گاز، آب، برق و غیره اشاره کرد و افزود: بر اساس بند (ق) تبصره 56 قانون بودجه سال جاری مقرر شد پنج پروژه این استان در حوزه راه که کد ملی دارند و جزء پیوست های قانون بودجه هستند به پیمانکاران بخش خصوصی واگذار شود.

عاشوری اذعان داشت: برای احداث این پروژه ها افزون بر هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی همچنین با بیان اینکه پروژه های گازرسانی روستایی به بخش خصوصی واگذار می شود، گفت: در مرحله نخست افزون بر 87 روستای فومن و شفت به جهت گازرسانی به پیمانکاران بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

عضو کمیسیون اقتصادی و نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی به بحث توسعه دامپروری در فومن و شفت اشاره کرد و افزود: این دو شهرستان به دلیل داشتن شرایط طبیعی و آب و هوای مناسب موقعیت های خوبی برای توسعه دامپروری دارند.

وی تصریح کرد: صنعت دامپروری نقش مهمی در اشتغال افزایی و رونق اقتصادی در جامعه دارد از اینرو می طلبد مسئولان به این مهم توجهی ویژه داشته باشند.

عاشوری تاکید کرد: با برنامه ریزی کاربردی و مشارکت بخش خصوصی باید از تمامی ظرفیت های کشاورزی، گردشگری، شیلاتی، دامپروری و غیره منطقه بهره گیری شود.

وی در ادامه بر لزوم تشویق و ترغیب سرمایه گذاران بخش خصوصی برای شکوفایی ظرفیت های بی بدیل استان به ویژه در فومن و شفت تاکید کرد و یادآورشد: با اعتبارات سنواتی و قطره چکانی دولت نمی توان کاری از پیش برد.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه