زمان بارگزاری این صفحه: 2:51 PM UTC

استاندار؛عملیات اجرایی احداث سد دیورش امسال آغاز می شود.

دكتر نجفي از آغاز عمليات اجرايي سد ديورش رودبار در سال جاري خبر داد و افزود : با توجه به برنامه ريزي هاي صورت گرفته انشاء ا… در سال جاري كلنگ احداث سد ديورش رودبار به زمين زده خواهد شد و اين سد ظرف مدت 3 سال ساخته خواهد شد.

دكتر محمد علي نجفي صبح امروز به همراه تني چند از مديران از سد مخزني آيت ا… بهجت(ره) واقع در شهر بيجار روبار بازديد كرد و از نزديك در جريان روند پيشرفت اجراي اين پروژه قرار گرفت .

استاندار گیلان

به گزارش صدای گیلان به نقل از پايگاه اطلاع رساني استانداري گيلان ، دكتر محمد علي نجفي پس از اين بازديد در نشست با جمعي از مديران از آماده بودن سد آيت ا… بهجت (ره)جهت افتتاح خبر داد و افزود : براي تكميل اين پروژه تاكنون در حدود 200 ميليارد تومان هزينه شده است .
دكتر نجفي با با بيان اينكه با اجراي اين پروژه نگراني هاي مردم استان در خصوص مسائل زيست محيطي مربوط به آبهاي گيلان مرتفع خواهد شد اظهار داشت : با بهره برداري از اين پروژه مهم 70 درصد از جمعيت شهري و بيش از 220 روستاي استان از نعمت آب شرب كيفي و مناسب برخوردار خواهند شد .
استاندار گیلان
نماينده عالي دولت در گيلان ظرفيت تنظيم سالانه اين سد را 165 ميليون متر مكعب عنوان كرد و افزود : 105 ميلون متر مكعب ظرفيت ذخيره سازي اين سد است كه تاكنون حدود 13 ميليون متر مكعب آن آبگيري شده است
دكتر محمد علي نجفي با اشاره به عزم ملي و استاني در جهت اجراي هر چه سريعتر اين پروژه ، از افتتاح اين سد با حضور مقامات بلند پايه شوري خبر داد و افزود : با توجه به هماهنگي صورت گرفته با وزير نيرو اميدواريم شاهد افتتاح اين سد با حضور مقامات بلند پايه كشوري باشيم .
وي رفاه و آسايش مردم را از جمله اولويتهاي اجراي هر پروژه اي عنوان كرد و افزود : نبايد مردمي كه در محدوده پروژه اي قرار مي گيرند دچار نگراني و اذيت شوند لذا در راستاي تحقق اين مهم از حدود يكسال گذشته اقداماتي در خصوص مسائل اجتماعي اين پروژه آغاز گرديد و بخش عظيمي از جابجايي خانوارها ي محدوده پروژه صورت پذيرفت و برخي در حال انجام است .و ي در خصوص 45 خانوار ساكن در بالا دست سد آيت ا… بهجت اظهار داشت : راه ارتباطي به طول 2 كيلومتر براي مردم اين منطقه شناسايي شد و با توجه به صورت جلسه اي كه امروز تنظيم گرديد مقرر شد تا اين مسير ارتباطي بازگشايي و انشاء ا… مشكلات اين 45 خانوار مرتفع خواهد شد .

دكتر نجفي همچنين از آغاز عمليات اجرايي سد ديورش رودبار در سال جاري خبر داد و افزود : با توجه به برنامه ريزي هاي صورت گرفته انشاء ا… در سال جاري كلنگ احداث سد ديورش رودبار به زمين زده خواهد شد و اين سد ظرف مدت 3 سال ساخته خواهد شد كه با اجراي آن مردم عزير شهرستان رودبار شامل شهرهاي رستم آباد ، رودبار ، توتكابن، لوشان ، منجيل و 14 روستاي منطقه از نعمت آب شرب كيفي و عاري از هرگونه مضرات برخوردار خواهند شد .
آقا بيگي مدير عامل آب منطقه اي گيلان نيز در اين نشست با قدرداني از عنايات استاندار گيلان به اين پروژه و دستورات موكد ايشان در جهت تسريع در اجراي اين سد اظهار داشت : سد آيت ا… بهجت(ره) نخستين سد مخزني بعد از انقلاب در استان گيلان به شمار مي رود .

jpg2654 jpg2655 jpg2657 سد رودبار

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه