زمان بارگزاری این صفحه: 4:48 PM UTC

استاندار؛عملیات اجرایی احداث سد دیورش امسال آغاز می شود.

دكتر نجفي از آغاز عمليات اجرايي سد ديورش رودبار در سال جاري خبر داد و افزود : با توجه به برنامه ريزي هاي صورت گرفته انشاء ا… در سال جاري كلنگ احداث سد ديورش رودبار به زمين زده خواهد شد و اين سد ظرف مدت 3 سال ساخته خواهد شد.

استاندار گیلان

دكتر محمد علي نجفي صبح امروز به همراه تني چند از مديران از سد مخزني آيت ا… بهجت(ره) واقع در شهر بيجار روبار بازديد كرد و از نزديك در جريان روند پيشرفت اجراي اين پروژه قرار گرفت .

استاندار گیلان

به گزارش صدای گیلان به نقل از پايگاه اطلاع رساني استانداري گيلان ، دكتر محمد علي نجفي پس از اين بازديد در نشست با جمعي از مديران از آماده بودن سد آيت ا… بهجت (ره)جهت افتتاح خبر داد و افزود : براي تكميل اين پروژه تاكنون در حدود 200 ميليارد تومان هزينه شده است .
دكتر نجفي با با بيان اينكه با اجراي اين پروژه نگراني هاي مردم استان در خصوص مسائل زيست محيطي مربوط به آبهاي گيلان مرتفع خواهد شد اظهار داشت : با بهره برداري از اين پروژه مهم 70 درصد از جمعيت شهري و بيش از 220 روستاي استان از نعمت آب شرب كيفي و مناسب برخوردار خواهند شد .
استاندار گیلان
نماينده عالي دولت در گيلان ظرفيت تنظيم سالانه اين سد را 165 ميليون متر مكعب عنوان كرد و افزود : 105 ميلون متر مكعب ظرفيت ذخيره سازي اين سد است كه تاكنون حدود 13 ميليون متر مكعب آن آبگيري شده است
دكتر محمد علي نجفي با اشاره به عزم ملي و استاني در جهت اجراي هر چه سريعتر اين پروژه ، از افتتاح اين سد با حضور مقامات بلند پايه شوري خبر داد و افزود : با توجه به هماهنگي صورت گرفته با وزير نيرو اميدواريم شاهد افتتاح اين سد با حضور مقامات بلند پايه كشوري باشيم .
وي رفاه و آسايش مردم را از جمله اولويتهاي اجراي هر پروژه اي عنوان كرد و افزود : نبايد مردمي كه در محدوده پروژه اي قرار مي گيرند دچار نگراني و اذيت شوند لذا در راستاي تحقق اين مهم از حدود يكسال گذشته اقداماتي در خصوص مسائل اجتماعي اين پروژه آغاز گرديد و بخش عظيمي از جابجايي خانوارها ي محدوده پروژه صورت پذيرفت و برخي در حال انجام است .و ي در خصوص 45 خانوار ساكن در بالا دست سد آيت ا… بهجت اظهار داشت : راه ارتباطي به طول 2 كيلومتر براي مردم اين منطقه شناسايي شد و با توجه به صورت جلسه اي كه امروز تنظيم گرديد مقرر شد تا اين مسير ارتباطي بازگشايي و انشاء ا… مشكلات اين 45 خانوار مرتفع خواهد شد .

دكتر نجفي همچنين از آغاز عمليات اجرايي سد ديورش رودبار در سال جاري خبر داد و افزود : با توجه به برنامه ريزي هاي صورت گرفته انشاء ا… در سال جاري كلنگ احداث سد ديورش رودبار به زمين زده خواهد شد و اين سد ظرف مدت 3 سال ساخته خواهد شد كه با اجراي آن مردم عزير شهرستان رودبار شامل شهرهاي رستم آباد ، رودبار ، توتكابن، لوشان ، منجيل و 14 روستاي منطقه از نعمت آب شرب كيفي و عاري از هرگونه مضرات برخوردار خواهند شد .
آقا بيگي مدير عامل آب منطقه اي گيلان نيز در اين نشست با قدرداني از عنايات استاندار گيلان به اين پروژه و دستورات موكد ايشان در جهت تسريع در اجراي اين سد اظهار داشت : سد آيت ا… بهجت(ره) نخستين سد مخزني بعد از انقلاب در استان گيلان به شمار مي رود .

jpg2654 jpg2655 jpg2657 سد رودبار

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه