زمان بارگزاری این صفحه: 9:02 AM UTC

استاندار؛ ۱۱ سد لاستیکی در گیلان به بهره بردار ی می رسد

نجفی؛ براساس مصوبات سفر رئیس جمهور به گیلان ۱۱ سد لاستیکی در استان به بهره برداری می رسد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

استاندار پیش از ظهر امروز و در آخرین روز از هفته ی دولت در مراسم بهره برداری از پروژه های حوزه ی آب و فاضلاب شهری در سطح استان گیلان گفت : براساس مصوبات سفر رئیس جمهور به گیلان ۱۱ سد لاستیکی در استان به بهره برداری می رسد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان، دکتر نجفی در این مراسم با اشاره به برگزاری جلسات مختلف در وزارت نیرو به منظور اثبات میزان سهم گیلان از سد سفیدرود افزود : سهم گیلان از سد سفیدرود در سالهای قبل ۲ میلیارد و چهارصد میلیون مترمکعب بود که این میزان در سالهای اخیر به ۱۱۰۰ میلیون مترمکعب تقلیل پیدا کرد که توانستیم در جلسات مختلف با حضور ۹ استاندار حاشیه سد سفیدرود سهم گیلان را به ۱۶۰۰ میلیون مترمکعب افزایش دهیم.

 

وی به مشکلات موجود در تأمین آب شالیزارهای استان اشاره و خاطر نشان کرد : براساس مصوبات سفر رئیس جمهور به گیلان ۱۱ سد لاستیکی به منظور کاهش مشکلات آب مزارع در استان به بهره برداری می رسد که لنگرود نیز از این فرصت بهره مند می‌گردد.

 

نماینده عالی دولت در گیلان به کسب رتبه برتر در بهبود فضای کسب و کار نیز اشاره و تصریح کرد : وجود همدلی و همزبانی بین مردم و مسئولین یکی از علل کسب رتبه ی برتر در هفت فصل متوالی در بهبود فضای کسب و کار استان است.

 

وی همچنین شروع کار دولت تدبیر و امید را مواجه با هزاران میلیارد بدهی از قبل عنوان کرد و افزود: علی رغم اینکه در برخی موارد بودجه ی تخصیص یافته پروژه ها وصول نشده بود اما یک روز هم پروژه ها رها نگردید.

 

استاندار با اشاره به درخواست از وزیر راه و شهرسازی در جریان سفر به گیلان درخصوص تسریع در ساخت کنار گذر لنگرود گفت : قطعاً با فضا و فرصتی که از نظر دیپلماسی بوجود آمده فضای آتی استان و کشور رو به رشد و صعود خواهد بود.

 

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه