زمان بارگزاری این صفحه: 9:15 PM UTC

استاندار گیلان در مراسم بزرگداشت روز ارتش؛ اکنون ارتش در خدمت اسلام است/ تصاویر

دکتر نجفی در مراسم بزرگداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در رشت با اشاره به استقبال بی نظیر مردم از رئیس جمهوری در سفر به گیلان گفت؛ گیلانی‌ها با این استقبال از سیاست‌های داخلی و خارجی دولت اعلام حمایت کردند.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

استاندار در مراسم بزرگداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در رشت با اشاره به استقبال بی نظیر مردم از رئیس جمهوری در سفر به گیلان گفت : گیلانی‌ها با این استقبال از سیاست‌های داخلی و خارجی دولت اعلام حمایت کردند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان دکتر نجفی در این مراسم با گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران ویاد وخاطره شهدای کشورمان با یادآوری دوران پیروزی انقلاب اسلامی و پیوستن نیروهای ارتشی به مردم گفت :برای نسلی از کشور ما که دوران انقلاب را تجربه کرده اند فرار نظامیان از پادگان‌ها، همصدایی با مردم در راهپیمایی‌ها، سرپیچی از دستورات فرماندهان طاغوتی وموارد دیگر از نتایج ارزنده برخورد حکیمانه امام راحل با ارتش بود که پس از انقلاب اسلامی نیز حمایت پی در پی ایشان ادامه داشت و در نهایت به نامگذاری روزی بنام ارتش منجر شد.

دکتر نجفی با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، عده‌ای به بهانه‌های واهی، شروع به کار تبلیغاتی علیه ارتش کردند و نوای انحلال ارتش را سر دادندگفت : امام خمینی (ره)در برابر تلاش‌های این افراد برای انحلال ارتش، بر لزوم حمایت از ارتش تأکید کردند و ضمن نامگذاری روزی 29 فروردین بنام ارتش، در پیامی تاریخی اعلام کردندارتش در این روز در شهرهای بزرگ به رژه بپردازند و پشتیبانی خود را از جمهوری اسلامی و ملت بزرگ ایران اعلام نمایند.ملت ایران نیز موظف اند از ارتش اسلامی پشتیبانی کنند اکنون ارتش در خدمت اسلام است.

استاندار گیلان افزود :در طول 8 سال دفاع مقدس، ارتش جمهوری اسلامی ایران آنچه در توان داشتند برای دفع تجاوز و کسب پیروزی و افتخار انجام دادند و نشان داند که نیروی کارآمد، پر افتخار و قدرتمند هستند و آمادگی انجام هر مأموریتی را دارند که شاهد این امر نیز تقدیم بیش از 48 هزار شهید در راه حفاظت از کیان کشور است.
دکتر نجفی افزود : امروز نیز ارتش جمهوری اسلامی با فرمان پذیری از فرماندهی کل قوا آماده دفاع در برابر هرگونه تهدید احتمالی است و همة دنیا مرهون دور اندیشی‌ها و حمایت‌ها مکرر آنروز امام راحل بوده است.

دکتر نجفی ایمان، اعتقاد، معنویت، ارتباط صادقانه میان مردم و مسئولان، همدلی و همزبانی و هماهنگی، برادری در میان همة نیروهای مسلح ایثارگری، و اطاعت از دستورات و رهبری حکیمانه فرماندهی کل قوا از شاخص‌های برتر نیروهای مسلح دانست وتاکید کرد : امروز به دنیا می‌گوئیم با رهبری خلف صالح معمار کبیر انقلاب ملت ایران و نیروهای مسلح این سرزمین مسلمان اهل جنگ و تجاوز و حمله به سرزمین دیگران نیستند ودولت، هدف سلطه، و هدف استعماری در منطقه ندارد. اما در عین حال در برابر تجاوز و متجاوزین لحظه‌ای مسامحه را به خود راه نخواهد دادو با همه توان از استقلال و شرف ملت و کشور و انقلاب و نظامش با جان و دل دفاع خواهد کرد.

استاندار همچنین با اشاره به استقبال بی نظیر مردم از رئیس جمهوری در سفر به گیلان گفت: مردم گیلان با حضور به یادماندنی در سفر رئیس جمهور ثابت کردند در سال «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» در کنار دولت‌مردان و خادمان مردم هستند و حمایت خود را از سیاست‌های داخلی و خارجی دولت اعلام کردند.

 

پس از سخنرانی دکتر نجفی نیز، یگان‌های مختلف نیروهای مسلح از مقابل جایگاه رژه رفته و تجهیزات و آخرین دستاوردهای دفاعی خود را به نمایش گذاشتند.

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه