زمان بارگزاری این صفحه: 11:59 AM UTC

«استاندار گیلان» هم باید مانند «استاندار خوزستان» عمل کند؛ همه گیلانی ها خودرو لوکس ارزان می خواهند

پس از آنکه استاندار خوزستان حرفش را به کرسی نشاند و اجازه تردد خودروهای لوکس خارجی با قیمت ارزانتر مناطق آزاد را صادر کرد، مقامات گیلان نیز خواستار استفاده از خودروهای منطقه آزاد انزلی در همه استان شدند.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

پس از آنکه استاندار خوزستان حرفش را به کرسی نشاند و باکمک بزرگان دولت اجازه تردد خودروهای لوکس خارجی با قیمت ارزانتر مناطق آزاد را صادر کرد، مقامات گیلان نیز خواستار استفاده از خودروهای منطقه آزاد انزلی در همه استان شدند.

 

مقامات استان گیلان نیز خواستار آزاد شدن تردد خودروهای لوکس و بدون گمرکی منطقه آزاد انزلی در همه مناطق این استان شدند.

 

از میان شش منطقه آزاد کیش، قشم، اروند، چابهار، ارس و انزلی تنها خوزستانی ها با مجوز استاندارشان از سوار شدن به خودروهای لوکس خارجی ارزانقیمت منطقه آزاد بهره مند شده اند و استاندار نیز باوجود تذکرها و مخالفت های شفاهی بزرگان دولت، از مجوز خود دفاع می کند و در عمل، تردد و حتی خرید و فروش این خودروها در تمام استان خوزستان انجام می شود.

 

اکنون تمام شهروندان ساکن استان خوزستان امکان خرید خودروهای پلاک اروند را دارند.

 

باوجود آنچه که خوزستانی ها در عمل انجام می دهند، نمایندگان و مقامات سایر استانهایی که منطقه آزاد دارند، منتظر صدور مجوز از جانب دولت و یا نهادهای دیگر هستند و گاهی هم از وجود تبعیض گله می کنند.

 

گیلانی ها برای بیان خواسته خود همان دلایل خوزستانی ها را ذکر می کنند و می گویند که تردد این خودروها در تمام استان باعث می شود که سرمایه گذاران تعطیلات آخر هفته شان را در استان سپری کنند و به جاهای دیگر نروند. ضمن اینکه این کار باعث زیباتر شدن جلوه جاده ها و خیابان های استان می شود و به جذب سرمایه هم کمک می کند.

 

واردات خودروهای لوکس خارجی باید بر اساس مقررات و به ویژه پرداخت تعرفه گمرکی انجام شود، اما در مناطق آزاد این تعرفه و حق گمرکی به بیت المال واریز نمی شود و چند درصد عوارض دریافت می شود.

 

برای مشاهده فیلم و متن خبر به لینک زیر مراجعه کنید؛ 

گیلانی ها هم خودرو لوکس ارزان می خواهند

 

 

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه