زمان بارگزاری این صفحه: 12:50 AM UTC

استحصال اولین خاویار فیل ماهی پرورشی در آستارا

آستارا – صدای گیلان؛ رئیس اداره شیلات بندر مرزی آستارا از استحصال اولین خاویار فیل ماهی پرورشی در مزارع شهرستان همزمان با سال ۹۵ خبر داد.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

رئیس اداره شیلات بندر مرزی آستارا از استحصال اولین خاویار فیل ماهی پرورشی در مزارع شهرستان همزمان با سال ۹۵ خبر داد.

 

صادق خاصی پور، در گفت وگو با ایسنا، از استحصال اولین خاویار فیل ماهی پرورشی در مزارع شهرستان همزمان با سال ۹۵ خبر داد ‌و با اعلام این خبر‌ خاطرنشان کرد: در سطح شهرستان دو مزرعه پرورش ماهیان خاویاری فعالیت می کنند که کار خود را از سال ۸۵ آغاز کرده اند.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر وزن ماهیان خاویاری پرورشی این مزارع که از نوع فیل ماهی با نام علمی«huso hoso» است، به ۶۵ کیلوگرم می رسد، توضیح داد: وزن کل فیل ماهیان تولید شده در این شهرستان به ۷۰ تن می‌رسد.

 

خاصی پور در ادامه با تأکید بر اینکه وزن ماهیان رشد یافته در این مزارع نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۹ درصد افزایش یافته است، تصریح کرد: پیش بینی می شود اولین مرحله تخم کشی از این فیل ماهیان مولد در سال ۱۳۹۵ محقق شود.

 

وی در پایان به ارزش بالای اقتصادی و غذایی خاویار ماهیان خاویاری اشاره کرد و افزود: ارزش فعلی ماهیان خاویاری آستارا ۲۸ میلیارد ریال است.

 

به گزارش ایسنا، شهرستان آستارا یکی از مهمترین مراکز پرورش آبزیان سردابی و گرمابی در استان گیلان محسوب می شود و بالغ بر ۳۴ نفر به شکل مستقیم و ۹۲ نفر به شکل غیر مستقیم در ۸ مزرعه پرورش ماهیان سردابی، ۷ آب بندان، ۳ مزرعه کشت توأم ماهی و برنج و ۲ مزرعه پرورش ماهیان خاویاری فعالیت می کنند.

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ،


عناوین ویژه