زمان بارگزاری این صفحه: 1:41 AM UTC

استفاده از ظرف یک‌بار مصرف در اداره‌های دولتی گیلان ممنوع شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان گفت: بر اساس مصوبه کارگروه پسماند استفاده از ظرف یک‌بار مصرف در اداره‌های دولتی گیلان ممنوع شده است.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

حجت شعبانپور عصر امروز ( روز گذشته) در جلسه کارگروه پسماند گیلان با تاکید بر حفظ محیط زیست و سلامت همگانی مردم اظهار کرد: سال گذشته فعالیت جدی در حوزه پسماند آغاز شده و این فعالیت‌ها در سال جاری ادامه پیدا می‌کند.

 

وی از ممنوع شدن استفاده از ظرف یک‌بار مصرف در اداره‌های دولتی گیلان بر اساس مصوبه کارگروه پسماند خبر داد و افزود: تفکیک زباله از مبدأ، آموزش دانش‌آموزان، ساماندهی مراکز دفن زباله و … از جمله مصوبه‌های کارگروه مذکور است.

 

شعبانپور با اشاره به استفاده از پلی‌استایرن در ساخت ظرف یک‌بار مصرف، بیان کرد: تجزیه ظرف مذکور در طبیعت 300 تا 500 سال زمان نیاز دارد.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان خواستار خارج شدن ظرف یک‌بار مصرف از جنس پلی‌استایرن در جامعه شد و تصریح کرد: دنیا دیگر از ظرف مذکور استفاده نمی‌کند.

 

وی به جایگزینی ظرف یک‌بار مصرف با منشأ گیاهی اشاره کرد و گفت: ظرف یک‌بار مصرف با منشأ گیاهی در مدت شش ماه در طبیعت تجزیه می‌شود و مشکلی ایجاد نمی‌کند.

 

شعبانپور با بیان اینکه ممنوع شدن ظرف یک‌بار مصرف در اداره‌های دولتی با دستور استاندار گیلان به دستگاه‌های دولتی بخشنامه شده است، خاطرنشان کرد: همکاری فرمانداران، بخشداران و دهیاران در شهرستان در اجرای بخشنامه مذکور حائز اهمیت است.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان بر همکاری بخش خصوصی و سازمان‌های مردم‌نهاد مبنی بر جایگزین کردن ظرف یک‌بار مصرف با منشأ گیاهی در جامعه تاکید کرد و یادآور شد: سال 94 موضوع پسماند با جدیت در استان پیگیری می‌شود تا مواد غیرقابل تجزیه وارد طبیعت نشود./فارس

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ،


عناوین ویژه