زمان بارگزاری این صفحه: 5:18 AM UTC

استفتاء نماینده پاپ از مقام معظم رهبری

صدای گیلان – سفیر ایران در واتیکان از ارسال نامه نماینده ویژه پاپ به مقام معظم رهبری برای کسب نظر فقهی ایشان پیرامون مساله فحشا یا برده داری نوین و تجارت قاچاق انسان خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین ربانی سفیر ایران در واتیکان در گفت و گو با خبرگزاری حوزه، به موضوع استفتاء نماینده پاپ از مقام معظم رهبری اشاره کرده است.

به گزارش صدای گیلان به نقل از خبرآنلاین وی با اشاره به برپایی کنفرانس بین المللی مقابله با برده داری مدرن و تجارت قاچاق انسان عنوان کرد: «پاپ فرانسیس در یک اقدام فراگیر دست یاری به سوی رهبران بزرگ ادیان الهی دراز کرده و از آنان خواسته است تا به منظور غلبه و ریشه کن کردن این معضل جامعه بشری همصدا و متفق با یکدیگر شده و افکار عمومی دنیا و نخبگان فرهنگی و سیاسی خیر اندیش را نسبت به ضرورت مقابله جدی با این پدیده شوم آگاه نموده به گونه ای که تا سال 2020 میلادی مطابق 1398 شمسی گردانندگان باندهای مافیای فساد برده داری مدرن و قاچاق انسان به عنوان جنایتکار جنگی تحت پیگرد قضایی و جنایی قرار گرفته و به محکمه عدل سپرده شوند.»

rahbar

سفیر ایران در واتیکان در ادامه افزود: «اسقف سورندو نماینده ویژه پاپ که خود یک آرژانتینی است پس از طرح موضوع با اینجانب طی ارسال نامه ای جداگانه به سفارت، از محضر مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای استفتا کرده است تا معظم له نظر فقهی خود را پیرامون مساله فحشا یا برده داری نوین و تجارت قاچاق انسان که سی میلیون انسان بیگناه را در جهان قربانی خود کرده است اعلام فرمایند. وی در دیدار با سفیر مصر در واتیکان نیز نظر فقهی مفتی اعظم آن کشوررا در این زمینه جویا شده است. در واقع این اجلاس مقدماتی با حضور شخصیت های علمی و دینی از ادیان مختلف در واتیکان برگزار شد تا طرح نحوه مقابله و فرایند قانونی شدن آن را در دستور کار اجلاس سالیانه سازمان ملل قرار دهند.»

مطالب بیشتر؛

کلیدواژه ها: ، ، ، ،


عناوین ویژه