زمان بارگزاری این صفحه: 9:33 AM UTC

استقبال گسترده از ویژه نامه “آخوند متفاوت”

آيه کم فروشي فقط براي مردم نيست، براي روحانيت هم هست، که وقتي مي خواهند حق خود را بگيرند، کامل مي گيرند و وقتي مي خواهند حق مردم را بدهند، کامل نمي دهند.روحانيت نبايد فکر کند هميشه مردم بايد به حرف او گوش کنند. خمس و زکات بدهند بلکه خودش نيز پاي حق مردم بايستد و سکوت نکند (بخشی از سخنرانی هاشمی رفسنجانی در سال 1347)

انتشار ویژه نامه “آخوند متفاوت” که مجموعه ای از حاشیه نگاری های پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی بر دیدارهای رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام قبل از برگزاری انتخابات سال 1392 می باشد، مورد استقبال گسترده قرار گرفته است.

به گزارش صدای گیلان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی، در صفحات آغازین این ویژه نامه به سخنرانی جالبی از ایشان در سال 1347 اشاره شده که خطاب به روحانیت گفته بودند: آيه کم فروشي فقط براي مردم نيست، براي روحانيت هم هست، که وقتي مي خواهند حق خود را بگيرند، کامل مي گيرند و وقتي مي خواهند حق مردم را بدهند، کامل نمي دهند.روحانيت نبايد فکر کند هميشه مردم بايد به حرف او گوش کنند. خمس و زکات بدهند بلکه خودش نيز پاي حق مردم بايستد و سکوت نکند.

  ویژه نامه آخوند متفاوت

ویژه نامه آخوند متفاوت


در همین ارتباط نیز بخشهایی از سخنرانی آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان رئیس مجلس خبرگان رهبری در اسفند ماه 1389 اشاره شده و آورده است: اگر مردم نبودند و خون نمي دانند، روحانيت و مرجعيت کاري از پيش نمي بردند و انقلاب پيروز نمي شد. امروز همان مردمي که خون دادند و ايستادند از روحانيت انتظار دارند که از تهمت ها نترسند و پاي حق مردم بايستند. امروز اعلام مي کنم اگر روحانيت حق نگويد مردم از آنها رو برمي گردانند.
در بخشهایی از مقدمه ویژه نامه “آخوند متفاوت” آمده است: او جان کلام «سیاست عین دیانت» را در آن یافت که هرگز بر اعمال خود مُهر بی خطایی نزند و حتی بجایی برسد که در عین قدرت فریاد بزند که: «باید صدای شکستن خودم را بشنوم » و از همین سبب راه برهیچ تخریبی علیه خود نبسته و نخواهدبست.«هاشمی رفسنجانی» نه قدیس است و نه مقدس نما. او شعاعی است از خورشید اعتدال در سپهر اسلام مردمی، که اگر به کنه افکار و کُنج اعمالش منصفانه بنگریم و معدّل خطا و خدماتش را بیابیم، آنگاه به حاصل جمعی می رسیم که شاید دوای توسعه نیافتگی دیرین این مرز و بوم در آن نهان باشد.
در فهرست این ویژه نامه که به مناسبت هشتاد سالگی آیت الله هاشمی رفسنجانی، منتشرشده، عناوین زیر به چشم می خورد: عزیزترین فرزند هاشمی کیست؟ ، آیا اشتباه 84 تکرار می شود؟، مددی که هاشمی از امام حسین(ع) طلبید، آقای هاشمی! سالی یکبارم نمیاین تلویزیون؟، امروزهم نگران معاشیم هم نگران معاد!، چرا فقط در مشکلات یاد هاشمی می افتیم؟، تا مصلحت نظام در انتخابات چه باشد…، به منِ آخوند بگید،جواب مردم را چه بدهم؟، سکان اجرایی ناخدا می خواهد نه قایقران! و«آخوندِ متفاوتی که کهنه نمی شود».
در برخی عناوین بخش ضمائم این ویژه نامه نیز آمده است: پول توی زندان شاه، پول هاشمی بود، آیا شکایت آیت الله به گوش خدا رسید؟ امام زمان(عج) برای برخی دکّان کاسبی شد!، “انحراف احمدی نژاد روشن خواهد شد”، چه کسانی در احمدی نژاد ذوب شدند؟، دعاي رهبري براي سلامتي هاشمي، شأن زن ایرانی فقط خانه داری نیست!، صداوسیما از عاقبت صدام عبرت بگیرد، عاقبت ساده زیستی شعاری چه شد؟، خیانت در رأی مردم خیانت به اعتبار کشور است، هاشمی در نماز 88 چه گفت؟، چرا نگاه قرآنی هاشمی متفاوت است؟، هاشمی با اعدام در جبهه ها مخالفت کرد، ولایت فقیه مدافع فحّاش نمی خواهد و “وقتِ آبرو دادن برای مردم است”.
ویژه نامه “آخوند متفاوت” در 360 صفحه از سوی روزنامه فرهیختگان در قطع پالتویی و قیمت تکفروشی هفت هزار و پانصدتومان (با احتساب هزينه ارسال) منتشر شده كه علاقمندان می توانند برای خرید آن با شماره تلفن های 66348016 و 09127121775 تماس حاصل نمایند.

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه