زمان بارگزاری این صفحه: 3:57 PM UTC

اصلاح‌طلبان ۲۲ میلیون رای دارند

انتخابات – صدای گیلان؛ معاون تقنینی معاونت پارلمانی ریاست‌جمهوری معتقد است هر دو مجموعه اصولگرا و اصلاح طلب باید فکر کارشناسی نسبت به مجلس دهم داشته باشند و بهترین، قویترین و معتدلترین افرادشان را برای معرفی به مردم انتخاب کنند.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

محمدرضا خباز، با اشاره به برنامه‌ریزی‌ها و تحرکات انتخاباتی جریان اصلاحات و تشکیل شورای راهبردی اصلاح‌طلبان برای انتخابات مجلس دهم، به سایت نامه‌نیوز گفت: شخصا خبری از اعضای این شورا ندارم ولی زمانی خود من در مجلس ششم و قبل از آن عضو این مجموعه‌های انتخاباتی بودم. معتقدم این مجموعه می تواند همانند سایر مجموعه‌های تصمیم گیری در جریان اصلاحات نقش ایفا کند.

 

وی اظهار داشت: اصلاح‌طلبان دامنه بسیار وسیعی در کشور دارند و نزدیک به میزان ۲۲ میلیون رای در کشور دارند، حتی در زمانیکه مشارکت پایین بوده و رای کمی داشتند نزدیک به ۱۴ میلیون رای را به خود اختصاص دادند. در این دور از انتخابات هم دیدید که کمک‌شان به آقای روحانی بسیار موثر بود.

 

محمدرضا خباز، با اشاره به اینکه برخی اختلافات در جریان اصلاحات وجود دارد، افزود: با وجود اختلاف سلیقه‌هایی که بین اصلاح طلبان وجود دارد معتقدم قطعا همه مجموعه های اصلاح طلب چه احزاب و چه این شورا می‌توانند در جریان انتخابات هماهنگ و نقش آفرین باشند.

 

نماینده اصلاح طلب سابق مجلس با تاکید براینکه تشکیل شورای راهبردی برای انتخابات مجلس دهم لازم ولی کافی نیست، خاطر نشان کرد: همه باید همدل و هم صدای و یکدست باشیم. تنها از این طریق می تواند کرسی های بیشتری از مجلس دهم را بدست آوریم.

 

این فعال اصلاح‌طلب در مورد نقش عارف در این شورا گفت: عارف از شخصیت‌های برجسته اصلا‌ح‌طلب است و در سال ۹۲ نشان داد که از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است. معتقدم که وی تصمیم بزرگ و مهمی در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم گرفت و باعث شد انتخابات یک مرحله ای شود و روحانی با رای بالایی انتخاب شود.

 

وی گفت: عارف به همراه آقای خاتمی و هاشمی سه نفره در بین اصلاح‌طلبان می‌توانند نقش مهمی داشته باشند. اگر اقای خاتمی و هاشمی در انتخابات ریاست جمهوری اطلاعیه به نفع آقای روحانی نمی دادند معلوم نبود که سرنوشت انتخابات این شوند.

 

خباز تاکید کرد: ما برای انتخابات بعدی به جای اینکه فکر سیاسی کنیم باید فکر کارشناسی کنیم یعنی هم اصلاح طلبان و هم اصولگرایان نباید به فکر این باشند که کرسی بیشتری بدست بیاورند بلکه به فکر این باشند که کاندیدایی که می‌خواهند بفرستند از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

 

معاون تقنینی معاونت پارلمانی ریاست‌جمهوری اگر اصلاح طلبان به این نتیجه برسند راهکارش این است که آنها بهترین، قویترین و معتدلترین افرادشان را انتخاب کنند و طی یک لیست افراد مورد نظرشان را معرفی کنند. البته زیر آن لیست را آقایان هاشمی، خاتمی، لاریجانی و ناطق نوری و عارف امضا کنند چرا که اگر این افراد زیر ان لیست را امضا کنند همان لیست نمایندگان مجلس آینده می شود. وی در مورد اینکه بسیاری از اصولگرایان هاشمی و ناطق را اصولگرا نمی دانند گفت:این افرادی که این آقایان را قبول ندارند معتدلین مورد خطاب بنده نیستند.

مطالب بیشتر؛

  • اصلاح‌طلبان‌ دلواپس‌ انتخابات‌ نیستند پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛ یکی از مهم ترین موضوعات اصلاح طلبان برای انتخابات مجلس دهم درباره تایید صلاحیت چهره‌های مطرح این جریان است. برای بررسی این موضوعات با دکتر احمد پورنجاتی نماینده اصلاح طلب در مجلس ششم و قائم مقام سابق سازمان صدا و سیما گفت و گو کردیم. وی […]
  • متن کامل طرح استانی شدن انتخابات مجلس طرح استانی شدن انتخابات شامل ۱۲ ماده در کمیسیون شوراها و سیاست داخلی مجلس شورای اسلامی نهایی شد.
  • ۲۸ آذر، آغاز ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی مجلس دهم بر اساس اطلاعیه دوم ستاد انتخابات کشور؛ انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۷ اسفند ۹۴ برگزار می شود، و زمان ثبت نام از داوطلبان از تاریخ ۲۸ آذر به مدت یک هفته تعیین گردیده […]
  • هزینه‌های میلیاردی تبلیغات کاندیداها چگونه ممکن است تأمین شود از یک نفر شنیدم که در اتاق فکر یکی از کاندیداهای ارومیه، دو میلیارد تومان برآورد هزینه کرده‌اند‌ و قرار است این مبالغ در ‌این ده ماه باقی مانده تا انتخابات هزینه شود. انجام این قبیل ‌کار‌ها برای افراد شناخته نشده‌ای که تا کنون هم کار سیاسی انجام نداده‌اند، جای تأمل […]
  • اکبر علمی؛ پیش شرطهای حضور حداکثری مردم در انتخابات آینده انتخابات مجلس۹۴ - صدای گیلان؛ مردم بیش از آنکه به مساله چپ و راست بودن افراد توجه کنند به توانمندی ها، میزان شهرت، مقبولیت اجتماعی و محبوبیت افراد و بویژه لیست هائی که اشخاص شناخته شده و جریانات سیاسی ارائه می دهند بها خواهند […]

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه