زمان بارگزاری این صفحه: 11:50 PM UTC

اصلاح طلبان و اعتدال‌گرایان ائتلاف انتخاباتی کردند

جبهه اصلاح طلبان و جبهه اعتدال‌گرایان دو تشکل اصلاح‌طلب، رسما اعلام “ائتلاف انتخاباتی” کردند.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

محسن صفرپور رئیس جبهه اعتدال‌گرایان در گفت‌وگو با تسنیم، از اعلام رسمی ائتلاف جبهه اصلاح طلبان و اعتدال‌گرایان در دیدار با عارف خبر داد.

 

وی در این خصوص اظهار داشت: عصر روز سه‌شنبه جلسه‌ای با حضور محمدرضا عارف رئیس بنیاد امید ایرانیان و جمعی از اعضای جبهه اصلاح طلبان و جبهه اعتدال‌گرایان در دفتر عارف تشکیل شد و ائتلاف این دو جبهه به صورت رسمی اعلام شد.

 

رئیس جبهه اعتدال‌گرایان گفت: آقای عارف در این دیدار بر اجماع و همدلی تمامی نیروها و جریان‌های دلسوز بویژه جریان اصلاحات و اعتدال گرایان اشاره کرد.

 

صفرپور ادامه داد: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت که باید به اشتراکات توجه کنیم و اگر به مانعی برخورد کردیم، تلاش کنیم که از آن عبور کرده و ظرفیت خود را برای تحمل نظرات مخالف بالا ببریم و راهی جز حرکت جبهه‌ای و حزبی نداریم.

 

وی افزود: آقای عارف گفت که هر جا که ضربه خوردیم از افراط و تفریط بوده و بهترین کار حد وسط است و مذهب شیعه مذهبی اعتدالی است. وی تأکید کرد که ائتلاف دو جبهه با دیدگاه آقایان ماندگار بماند.

 

رئیس جبهه اعتدال‌گرایان یادآور شد: رئیس بنیاد امید ایرانیان بر ارائه لیست واحد و توجه ویژه به زنان و جوانان تأکید کرده و گفت که با توجه به اینکه ۵۰ درصد جمعیت متخصص کشور را زنان تشکیل می‌دهند، نمی‌توان آنها را نادیده گرفت و باید آنها در مجلس آینده حضور بیشتری داشته باشند. همچنین جوانان سهم اصلی در انتخابات ۹۲ را داشتند و بزرگترها را هُل دادند لذا از جوانان کاردان و متخصص در مجلس آینده باید استفاده شود.

 

صفرپور خاطرنشان کرد: بحث سوم آقای عارف درباره عمل براساس قانون و حق الناس بودن آرای ملت و توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری بود و گفت که به خواست مردم در پای صندوق‌های رأی با توجه به شعور و درک والای مردم ایران و اینکه حرف آخر را مردم می‌زنند، باید اعتماد کرد.

 

وی ادامه داد: رئیس بنیاد امید ایرانیان در خاتمه به این موضوع اشاره کرد که هر حزبی از هر یک از دو جریان خارج از ۲ جمع حرکت کند، قطعاً در وهله اول با شکست مواجه می‌شود و با اتحاد زمینه مشارکت حداکثری مردم را فراهم کنید.

 

محسن صفرپور رئیس جبهه اعتدال‌گرایان افزود: در این دیدار بنده به عنوان رئیس و سخنگوی جبهه اعتدال‌گرایان ضمن تبریک هفته معلم و مقام استادی به پیشینه این جبهه اشاره کرده و گفتم جبهه اعتدال گرایان از سال ۱۳۸۱ توسط تعدادی از احزاب پروانه دار از کمیسیون ماده ۱۰ احزاب تشکیل شده و این جبهه در کنار دو جبهه اصلاح طلبان و اصولگرایان به فعالیت سیاسی پرداخته است.

 

صفرپور افزود: در این جلسه متذکر شدم ائتلاف و اجماع بین دو جبهه اصلاح طلبان و اعتدال‌گرایان از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ آغاز شده و در نهایت به پیروزی در انتخابات و روی کار آمدن دولت تدبیر و امید منجر شده است.

 

وی ادامه داد: در این جلسه گفتم که این ائتلاف، ستادهایی را در جهت حمایت از آقای عارف فعال کرده ولی بعد از کناره گیری آقای عارف به نفع آقای روحانی و در راستای حمایت از آقای روحانی گام برداشتیم.

 

رئیس جبهه اعتدال‌گرایان گفت: در ادامه این جلسه به دغدغه‌های مربوط به انتخابات آینده و برخی از مسائل روز کشور از جمله استان مازندران اشاره کردم و گفتم چگونه است که فرماندار بابل که نماینده عالی دولت در شهرستان است، در جلسه مردمی که آقای احمدی نژاد برگزار می‌کند، حضور می‌یابد و قبل از آن به استقبال و بعد از آن وی را بدرقه می‌کند؛ این اساساً این موضوع با وظیفه ذاتی و جایگاه فرمانداری در تضاد است. از آن بدتر فرماندار مازندران اذعان می‌کند که این موضوع با هماهنگی وزارت کشور و شخص استاندار بوده است.

 

صفرپور ادامه داد: اگر در انتخاب مدیران شایسته سالاری رعایت می‌شد، قطعاً این وقایع اتفاق نمی‌افتاد. بنده به کرات گفته‌ام که برخی از مدیران سیاسی کشور به جایگاه و شأن واقعی خود واقف نیستند.

 

وی گفت: در ابتدای جلسه نیز آقای بهمن زاده دبیر جلسه و تعدادی از نمایندگان استانی گیلان، مازندران، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، یزد، البرز و آذربایجان غربی به بیان نظرات خود درباره جبهه پرداختند.

 

رئیس جبهه اعتدال‌گرایان گفت: همچنین آقای آذرباد درباره محیط زیست، آقای اسلامی تبار درخصوص سفر استانی و خانم مدارایی به بحث از خودگذشتگی آقای عارف در انتخابات ریاست جمهوری اشاره کردند.

مطالب بیشتر؛

  • متن کامل طرح استانی شدن انتخابات مجلس طرح استانی شدن انتخابات شامل ۱۲ ماده در کمیسیون شوراها و سیاست داخلی مجلس شورای اسلامی نهایی شد.
  • ۲۸ آذر، آغاز ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی مجلس دهم بر اساس اطلاعیه دوم ستاد انتخابات کشور؛ انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۷ اسفند ۹۴ برگزار می شود، و زمان ثبت نام از داوطلبان از تاریخ ۲۸ آذر به مدت یک هفته تعیین گردیده […]
  • استفاده انتخاباتی از امکانات عمومی و دولتی ممنوع است پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛ معاون پارلمانی رییس جمهور گفت: هیچ دستگاه دولتی مجاز نیست امکانات عمومی و دولتی را برای انتخابات در اختیار فرد یا گروه خاصی قرار دهد.   به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین مجید انصاری در نهمین جلسه شورای معاونین و مدیران کل […]
  • هزینه‌های میلیاردی تبلیغات کاندیداها چگونه ممکن است تأمین شود از یک نفر شنیدم که در اتاق فکر یکی از کاندیداهای ارومیه، دو میلیارد تومان برآورد هزینه کرده‌اند‌ و قرار است این مبالغ در ‌این ده ماه باقی مانده تا انتخابات هزینه شود. انجام این قبیل ‌کار‌ها برای افراد شناخته نشده‌ای که تا کنون هم کار سیاسی انجام نداده‌اند، جای تأمل […]
  • اکبر علمی؛ پیش شرطهای حضور حداکثری مردم در انتخابات آینده انتخابات مجلس۹۴ - صدای گیلان؛ مردم بیش از آنکه به مساله چپ و راست بودن افراد توجه کنند به توانمندی ها، میزان شهرت، مقبولیت اجتماعی و محبوبیت افراد و بویژه لیست هائی که اشخاص شناخته شده و جریانات سیاسی ارائه می دهند بها خواهند […]

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،


عناوین ویژه