زمان بارگزاری این صفحه: 9:01 AM UTC

اصولگرایان از احمدی نژاد می ترسند؟/ تمایلی برای بازگشت او وجود ندارد

تحلیلگر اصولگرا گفت: «تمایلی در میان اصولگرایان برای بازگشت احمدی نزاد وجود ندارد. آنان نقد های بسیاری به عملکرد احمدی نزاد خصوصا در مورد مشایی و ۱۱ روز خانه نشینی اش دارند.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

«تمایلی در میان اصولگرایان برای بازگشت احمدی نژاد وجود ندارد. آنان نقد های بسیاری به عملکرد احمدی نژاد خصوصا در مورد مشایی و ۱۱ روز خانه نشینی اش دارند، درنتیجه به دلیل ترس از تکرار این اشتباهات نمی خواهند احمدی نژاد بازگردد.»

 

ناصر ایمانی، تحلیلگر اصولگرا یکی از دلایل شکست ائتلاف اصولگرایان در انتخابات اخیر را انتساب آنها به احمدی نژاد دانست و افزود: برخلاف تبلیغات تیم احمدی نژاد، در لیست اصولگرایان تعداد زیادی از نزدیکان احمدی نژاد هم حضور داشتند. بخشی از این افراد از مدیران و نزدیکان احمدی نژاد بودند. برخی از آنها در جبهه پایداری نیز حضور دارند.

 

به گزارش صدای گیلان به نقل از انتخاب وی افزود: وزن آن ها در لیست انقدر زیاد بود که برخی به اصولگرایان نقد می کردند که چرا انقدر به نزدیکان احمدی نژاد سهم داده اند. به هر صورت اگر قرار بود در شهری مثل تهران نزدیکی به احمدی نژاد موجب رای آوری شود این ها باید رای می آوردند. در حالی که اتفاقا همین کسانی که به نزدیکی به احمدی نژاد معروف بودند جز کسانی بودند که پایین ترین رای را در تهران آورده اند.

 

ایمانی در ادامه گفت: باید این واقعیت را در نظر بگیریم که احمدی نژاد در شهری مثل تهران پایگاه اجتماعی بسیار کمی دارد. حتی به نسبت دیگر شهر های ایران رای احمدی نژاد در تهران کم است. اگر بخواهیم به آخرین انتخاباتی که احمدی نژاد در آن حضور داشت استناد کنیم. می بینیم که در سال ۸۸ او نتوانست رای خوبی در شهر تهران کسب کند. در حالی که احمدی نژاد در دیگر شهرها رای داشت اما در تهران به نسبت رای پایینی گرفت.

اصولگرایان از احمدی نژاد می ترسند

 

این تحلیلگر اصولگرا اضافه کرد: استدلال احمدی نژادی ها این است که در صورت حضور ما همه چیز در صحنه مهیا است اما این نگاه درستی نخواهد بود و یک خودمحوری کاملا سیاسی به حساب می آید. در مجموع طیف احمدی نژاد در سراسر کشور مقبولیت پایینی پیدا کرده و حتی در این راستا اصولگرایان نیز خواهان بازگشت وی نیستند.

 

ایمانی نسخه بازگشت به احمدی نژاد را یک اشتباه خواند و به اصولگرایان توصیه کرد: این راهکار بسیار نادرستی است. البته تا جایی که من خبر دارم این دست اخبار و اطلاعات کاملا غلط است و در بین اصولگرایان اصلا و ابدا بازگشت به سمت احمدی نژاد مطرح نیست. در واقع بحث برگشت به سمت احمدی نژاد تحلیل چندان درستی نیست.

 

ایمانی در انتها تاکید کرد: احمدی نژاد به خاطر عملکردی که در دوران خودش داشت، خصوصا بحث ۱۱ روز خانه نشینی و مشایی همواره از طرف اصولگرایان مورد نقد قرار گرفته است. در نتیجه بسیاری از اصولگرایان به دلیل این که احتمال می دهند احمدی نژاد دوباره این دست اقدامات را مجدد انجام دهند تمایلی ندارند که وی بازگردد. بازگشت احمدی نژاد به هیچ عنوان از سوی اصولگرایان مطرح نیست.

 

 

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه