زمان بارگزاری این صفحه: 2:52 AM UTC

اظهارات نماینده اردبیل درباره آستارا شبیه شوخی است/ برخی از مناطق اردبیل تمایل الحاق به گیلان را دارند

نماینده مردم رشت در مجلس گفت؛ اظهارات نماینده اردبیل درباره حوزه استحفاظی شهرستان مرزی آستارا بیشتر به شوخی شبیه است.

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: اظهارات نماینده اردبیل درباره حوزه استحفاظی شهرستان مرزی آستارا بیشتر به شوخی شبیه است.

 

جبار کوچکی‌نژاد در واکنش به اظهارات برخی از نمایندگان استان اردبیل درباره حوزه استحفاظی شهرستان مرزی بندر آستارا، اظهار کرد: در کمال تعجب و تأسف برخی از نمایندگان استان اردبیل برای چندمین بار سخنانی را در باره حوزه استحفاظی شهرستان مرزی بندر آستارا بیان می‌کنند که هر بار مسئولان گیلانی قاطعانه پاسخ اینگونه سخنان را داده‌اند.

 

وی با اشاره به اینکه این سخنان در آستانه انتخابات مجلس شائبه‌هایی را برای مردم حوزه انتخابیه آنها ایجاد می‌کند، افزود: مردم به این مسایل حساس هستند و بنده به نمایندگان مردم شریف استان اردبیل در مجلس که اینگونه مطالب را بیان می‌کنند نصیحت می‌کنم به دنبال رفع مشکلات شهرهای محروم خود باشند.

 

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به نمایندگانی که چنین سخنانی را در رسانه‌ها بیان می‌کنند توصیه می‌کنم ابتدا مشکلات شهرهای محروم خود را برطرف کنند و سپس به دنبال شهرهای خارج از حوزه استحفاظی استان خود باشند.

 

وی با بیان اینکه برخی از مردم شهرهای مجاور گیلان در اردبیل تمایل به الحاق به این استان را دارند، گفت: با وجود این مسئله، ما اظهار نظری در این زمینه نمی‌کنیم تا حساسیتی ایجاد نشود.

 

کوچکی‌نژاد خاطرنشان کرد: نمایندگانی که دنبال فرافکنی هستند و یا پایگاهی در بین مردم ندارند چنین مسایلی را مطرح می‌کنند و اظهارات نماینده اردبیل درباره حوزه استحفاظی شهرستان آستارا نیز بیشتر به شوخی شبیه است.

 

وی با اشاره به جایگاه ممتاز و برجسته شهرستان مرزی بندر آستارا در استان گیلان یادآور شد: مسئولان عالی استان و نمایندگان گیلان و در رأس آنها استاندار توجه ویژه‌ای به بندر آستارا دارد و عمران و آبادانی این شهرستان مرزی قابل مقایسه حتی با برخی از شهرهای گیلان نیست.

 

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: وجود بندر تجاری، گمرک فعال، بازارهای بزرگ تجاری و در آینده نزدیک اتصال راه‌آهن آستارا به جمهوری آذربایجان این شهرستان را به یکی از مهم‌ترین شهرستان‌های گیلان تبدیل کرده است.

 

وی با بیان اینکه شهرستان مرزی بندر آستارا اکنون با شتاب بسیار زیاد در مسیر توسعه و عمران در حال حرکت است، خاطرنشان کرد: توجه مسئولان عالی گیلان به مردم این شهرستان همواره ویژه‌ بوده و مردم آستارا نیز به گیلانی بودن خود می‌بالند./فارس

 

 

مطالب بیشتر؛۲ نظر یا دیدگاه برای “اظهارات نماینده اردبیل درباره آستارا شبیه شوخی است/ برخی از مناطق اردبیل تمایل الحاق به گیلان را دارند”

 1. ستار نوشته است:

  سلام به همه
  گفتنی ها رو در خصوص گردنه حیران و آستارا قبلاً به اندازه کافی گفتیم و وقت دوستان را نمی گیریم
  به دوستان اردبیلی برای هزارمین بار توصیه می کنیم به مشکلات بی شمار استان خود ( مهاجران بی شمار در گیلان + ادعای جدایی و استان شدن پارس آباد و اصلاندوز + طرح های نیمه کاره بسیار از جمله راه آهن و …. ) توجه داشته باشند و از این طرحهای بیهوده و نخ نماشده دست بردارند
  انشالله …

 2. amir نوشته است:

  آقای ستار بنده نیز به شما توصیه میکنم در بخش فرهنگ استانتان
  سرمایه گذاری کنید:
  ۱-دلایل نگاه راسیستی شرق گیلانی ها روی غرب گیلانی ها
  ۲-اختلافات انزلی و رشت
  ۳-توهین به گالش ها و تالش های گیلان توسط شرق گیلانی ها
  ۴-نگاهی به وضعیت ورزشگاه عضدی و رفتارهای[…] و نژادپرستانه
  ————————————————————————————-
  البته امیدوارم اسیر سانسور نشه کامنت بنده توسط صدای گیلان
عناوین ویژه