زمان بارگزاری این صفحه: 10:13 AM UTC

اعدام دو جنایتکار در زندان مرکزی رشت

دو مرد جنایتکار که در جنایت‌های جداگانه مرد و زنی را به قتل رسانده بودند، سحرگاه دیروز در زندان مرکزی رشت به دار مجازات آویخته شدند.

زندان مرکزی رشت

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

دو مرد جنایتکار که در جنایت‌های جداگانه مرد و زنی را به قتل رسانده بودند، سحرگاه دیروز در زندان مرکزی رشت به دار مجازات آویخته شدند.

 

نخستین اعدامی مرد ۳۷ ساله ای بود که ۲۸ فروردین ۹۱، با انگیزه سرقت، راننده ای را به قتل رساند.

 

مرد جوان در شهر رشت خودروی مقتول را به صورت دربستی کرایه کرد، اما در محلی خلوت با شلیک گلوله راننده را کشت و خودروی پراید را سرقت کرد.

 

پس از گزارش این جنایت به بازپرس جنایی، تحقیقات گسترده ای برای دستگیری قاتل آغاز شد و پس از مدتی سارق مسلح دستگیر و به کشتن راننده اعتراف کرد. با تکمیل تحقیقات در دادسرا پرونده با صدور کیفرخواست برای قاتل به دادگاه کیفری استان گیلان فرستاده شد.

 

در جلسه دادگاه، اولیای دم برای قاتل درخواست قصاص کردند و با توجه به دفاعیات سارق مسلح، درخواست اولیای دم و محتویات پرونده، پنج قاضی جنایی او را به قصاص محکوم کردند. رای دادگاه نیز در دیوان عالی کشور تائید شد.

 

دومین قاتل مرد ۳۳ ساله ای بود که در آخرین روز سال ۹۰ در اقدامی کینه جویانه مادرزنش را کشت.

 

براساس محتویات پرونده، همسر قاتل به دلیل اختلافاتی که با شوهرش داشت خانه شان را ترک کرده و به خانه پدرش در کیاشهر رفته بود. روز حادثه نیز مرد جوان با تهیه بنزین مقابل خانه پدرزنش رفت و آنجا را به آتش کشید که در این آتش سوزی مادرزنش جان باخت.

 

به این پرونده نیز به صورت ویژه در دادسرا رسیدگی شد و پس از تکمیل تحقیقات برای قاتل کیفرخواست صادر شد و قضات دادگاه کیفری او را به قصاص محکوم کردند./جام جم آنلاین

ردیف

نام و نام خانوادگی

نام پدر

سن

اهل / تبعه

۱

آقای (م.م)

هادی

۳۷

گیلان / ایران

۲

آقای (ا.م)

علی

۳۳

گیلان / ایران

مطالب بیشتر؛

  • احمدی‌نژاد ثمره زد و بندهای روزگار بوده است صدای گیلان؛ دکتر فیاض زاهد یکی از چهره های شناخته شده دانشگاهی و فعال حوزه سیاسی در استان گیلان است.و از لحاظ حزبی به طیف اصلاح طلبت نزدیک می باشد.در ذیل گفتگوی روزنامه ارمان را با وی مشاهده می کنید؛ آرمان – احسان انصاری: «بازگشت به قدرت»این استراتژی جدید محمود احمدی‌نژاد است. این […]
  • ستاد بحران؛ زمستان سردی در پیش داریم سازمان مدیریت بحران کشور در اطلاعیه‌ای به تمام سازمان‌های مسئول، در خصوص پیش‌بینی‌های لازم برای وقوع زمستان بسیار سرد، رخداد النینو و سیل شدید در کشور هشدار داد.
  • دستگیری سارق قطعات خودرو در رشت فرمانده انتظامی رشت گفت؛ با شکایت شهروندان مبنی بر سرقت قطعات خودرو با تلاش های پلیس و بررسی نحوه و مکان سرقت های انجام شده ، جوان ۲۵ ساله اهل و ساکن رشت دستگیر شد.
  • ثبت‌نام ۴ هزار دانشجو در سال تحصیلی جدید دانشگاه آزاد رشت رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت گفت: در سال تحصیلی جدید تعداد ۴ هزار دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت ثبت‌نام کردند.
  • جهانگیری؛ درآمد نفتی 118 میلیارد دلاری سال 90 کجا رفت!؟ با وجود درآمد ارزی مناسب کشور و درآمد حدود ۱۱۸ میلیارد دلاری در سال ۹۰، رشد اقتصادی کشور منفی و تورم نیز صعودی بوده است، لذا این سئوال مطرح می شود که پس این درآمدها در کجا هزینه شده […]


عناوین ویژه