زمان بارگزاری این صفحه: 1:32 AM UTC

اعدام دو قاچاقچی مواد مخدر در زندان مرکزی رشت/ نجات یک محکوم به قصاص از پای چوبه دار

دو قاچاقچی مواد مخدر و یک محکوم به قتل عمد در زندان مرکزی رشت به دار مجازات آویخته شدند.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

در پی صدور حکم اعدام متهمین ذیل و با تایید دادستانی کل کشور (ردیف ۱ و ۲ ) ، دیوان عالی کشور (ردیف ۳) و ریاست محترم قوه قضائیه و با عنایت به هماهنگی های صورت گرفته و سیر تشریفات و مراحل قانونی در بامداد یوم جاری روز شنبه مورخ ۱۰/۰۵/۱۳۹۴ احکام صادره با حضور مقامات رسمی و با رعایت موازین شرعی و قانونی در محل زندان مرکزی شهرستان رشت به مرحله اجرا در آمد و اجسادآنها پس از اجرا جهت تحویل به سردخانه منتقل گردید.

 

لازم به ذکر است تقاضای عفو متهمین ردیف ۱و۲ ذیل در دو مرحله مطرح شده بود که پس از انجام بررسی های لازم و عدم احرازشرایط، توسط کمیسیون مرکزی عفو و بخشودگی رد شد.

 

ردیف نام و نام خانوادگی نام پدر سن تبعه نوع جرم
۱ آقای (ص. ج) حاجی بابا ۵۸ ساله ایران_ شیراز تهیه و توزیع ۵۰۰ کیلوگرم تریاک
۲ آقای(م.م) سید حجت ۳۸ ساله ایران_  گیلان نگهداری ۷۸۷گرم هرویین
۳ آقای(م.پ) محمد رضا ۳۱ ساله ایران_ تالش قتل عمد

 

همچنین دستگاه قضایی گیلان و شورای حل اختلاف دادگستری استان در جهت کسب رضایت اولیاء دم متهم ردیف ۳ نهایت تلاش خود را بکار گرفت که در نهایت با درخواست خانواده مقتول و صدور مجوز از سوی ریاست معظم قوه قضائیه حکم فوق اجرا گردید.

 


نجات یک محکوم به قصاص از پای چوبه دار

صبح روز شنبه ( ۱۰ مرداد) تمامی مقدمات برای اعدام یک قاتل آماده بود که خانواده مقتول در آخرین لحظات از خون فرزند خود گذشته و قاتل را بخشیدند.

 

محکوم علیه (م.م) فرزند سیاوش ۳۴ ساله، که به اتهام قتل عمدی به قصاص نفس محکوم گردیده بود با تلاش و کمک دستگاه قضایی استان و شورای حل اختلاف دادگستری گیلان وساطت و رایزنی با خانواده مقتول از این موضوع رهایی یافت . این قاتل قریب به ۳ سال قبل در یک درگیری با ضربات چاقو مقتول را در یکی از شهرستان های استان از پای درآورده بود.(روابط عمومی دادگستری کل استان گیلان)

 

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه