زمان بارگزاری این صفحه: 9:33 AM UTC

اعضای شورای رشت از پاسخ های خلیلی قانع نشدند

در پي طرح 5 سئوال از شهردار و حضور خليلي در صحن شورا؛ 11 عضو شورا از پاسخ هاي خليلي قانع نشدند

رئيس شورا در جمع خبرنگاران تاکيد کرد : طرح سئوال به معني استيضاح نيست

به گزارش صدای گیلان به نقل از روابط عمومي شوراي اسلامي کلانشهر رشت، صبح روز سه شنبه شهردار رشت در جمع اعضاي شورا حاضر شد تا به 5 سئوال اعضاي شوراي شهر در خصوص عملکرد شهرداري گزارش دهد.

عباس صابر رياست شورا ضمن قرائت سئوالات، از شهردار خواست تا به صورت شفاف به سئوالات پاسخ دهد و از اعضاي مخالف و موافق شورا خواست تا ديدگاه هاي خود را درباره پاسخ هاي شهردار ارائه نمايند.

رياست شورا ضمن خير مقدم به حاضران به ماده 73 قانون تشکيلات وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي کشور و انتخاب شهرداران و در راستاي ايفاي وظايف قانوني و نظارت شورا وفق ماده 71 اشاره کرد و گفت: با نظر 9 عضو محترم شورا نامه اي در تاريخ 30 شهريور در قالب طرح سئوال از شهردار به جناب آقاي خليلي ارسال شد و طبق قانون شهردار محترم در اولين جلسه شورا حضور پيدا کرده و شخصا به سئوالات مطروحه توضيحات لازم را ارائه مي دهند.

وي افزود: سئوال از شهردار حق قانوني شوراست تا شهرداري پوياتر عمل نمايد، بنابراين اجازه بدهيد در يک فضاي آرام و تعاملي شهردار به سئوال ها پاسخ دهند.

وي تاکيد کرد: اگر امروز اعضاي محترم شورا از پاسخ هاي شهردار قانع نشدند؛ معنايش استيضاح نيست.

رئيس شورا همچنين ابراز کرد: در يک سال گذشته شهردار کارهاي زيادي انجام داده است و سئوال هاي امروز به اين معناست که اعضاي شورا در اين 5 محور ابهام دارند و لازم است شهردار محترم تلاش بيشتري در اين حوزه ها انجام دهد.

صابر، شهردار را عضو شانزدهم شورا خواند و اذغان داشت؛ در صورت قانع نشدن اعضا باز قانون راه حل براي ما گذاشته است.

سئوالت بدين شرح است؛

1- علي رغم تشکيل کارگروه نهضت آسفالت و تاکيدات موکد اعضاي محترم شورا تا کنون هيچ اتفاق مثبتي در کيفيت روسازي هاي شهر رخ نداده است.

2- علي رغم تشکيل تيم مميزي در شهرداري و تبليغات رسانه اي وافر در اين زمينه شهرداري اقدام مثبت و موثري در اين زمينه انجام نداده است.

3- علي رغم تخصيص مبلغ قابل توجهي در بودجه سال 93 مبني بر تهيه طرح تفصيلي و جامع تبليغات محيطي تاکنون هيچ اقدامي در اين زمينه رخ نداده است و نابساماني در اين زمينه هر روز بيشتر مي شود.

4- علي رغم تخصيص بودجه قابل توجهي در ارتباط با بيمه آتش سوزي منازل مسکوني شهروندان شهر رشت به دليل اهمال کاري هاي شهرداري وبي توجهي به اين امر در تابستان امسال خسارات زيادي به شهروندان عزيز رشت وارد گرديده و شخص آقاي شهردار مسئول اين نارسائي مي باشند.

5- علي رغم تشکيل هيات عالي سرمايه گذاري و معرفي نمايندگان شورا در اين دفتر به دليل غيبت هاي مکرر شهردار در جلسات و علي رغم شعارهاي اوليه ايشان مبني بر جذب سرمايه گذاري تاکنون هيچ اقدام مثبتي در شهرداري رخ نداده است.

شهردار رشت نيز گفت: سئوال حق قانوني شوراست و اين سئوالات را تنش نمي دانم بلکه تعبير من اين است که براي بهبود عملکردهاست.

در پايان پاسخ هاي شهردار و ارائه نظرات موافق و مخالف اعضا، راي گيري مخفي انجام شد و در پايان 11 نفر از اعضاي شورا تشخيص دادند پاسخ هاي شهردار را قانع کننده تشخيص ندارند.

لازم به ذکر است، اين نشست به مدت4 ساعت و به صورت علني و در حضور خبرنگاران برگزار شد.1393-07-08_12-31-47_b9becbee01034179ad782eaa5eb8ec82 re-IMG_5136 re-IMG_5151 re-IMG_5157(1)

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه