زمان بارگزاری این صفحه: 8:57 AM UTC

اعضای کمیسیون ویژه بررسی برجام انتخاب شدند

نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعضای کمیسیون ویژه برجام در مجلس را انتخاب کردند.

پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان (sedayegilan.ir)؛

نمایندگان در نشست علنی امروز چهارشنبه (۲۸ مردادماه) مجلس شورای اسلامی اعضای کمیسیون ویژه برجام را از میان ۲۴ نامزد عضویت در این کمیسیون به شرح ذیل انتخاب کردند که به ترتیب سید حسین نقوی حسینی، اسماعیل کوثری، محمدحسن ابوترابی‌فرد، ابراهیم کارخانه، حسین نجابت، محمد مهدی زاهدی، علیرضا زاکانی، مهرداد بذرپاش، علاءالدین بروجردی، محمود نبویان، مسعود پزشکیان، منصور حقیقت پور، غلامرضا تاجگردون، عباسعلی منصوری آرانی و وحید احمدی اعضای این کمیسیون هستند.

 

گفتنی است افرادی چون جواد جهانگیرزاده، جبار کوچکی نژاد، غلامرضا مصباحی مقدم، محمدعلی اسفنانی، الهیار ملکشاهی، احمد بخشایش اردستانی، ایرج عبدی، جلیل جعفری بنه خلخال و محمد حسن آصفری نیز از نامزدهای عضویت در این کمیسیون بودند که حائز آرای کافی نشدند.


 

ترکیب کمیسیون ویژه برجام با نسبت ۹ به ۶ با اکثریت رهروانی ها تشکیل شد

سخنگوی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس در ارزیابی از ترکیب کمیسیون ویژه برجام گفت: ترکیب مبتنی بر رای نمایندگان و تعامل دو فراکسیون بود و از نظر تفکیک دو نگاه موجود در مجلس به مقوله برجام به نسبت ۹ به ۶ ترکیب کمیسیون به رهروانی ها متعلق است.

 

صفر نعیمی رز گفت: کمیسیون ویژه برجام متشکل از سه تیم ۵ نفره به قرار یک گروه از فراکسیون رهروان و یک گروه از فراکسیون اصولگرایان و یک گروه به صورت توافق بین دو فراکسیون تشکیل شد.

 

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود:از بین ۵ نفری که به صورت توافقی از بین دو فراکسیون انتخاب شدند آقایان بروجردی، حقیقت پور، زاهدی که به صورت رسمی عضو فراکسیون رهروان هستند و آقای پزشکیان نیز دیدگاه های نزدیک به فراکسیون رهروان در بررسی موضوعات هسته ای و برجام دارد و رویه آقای کوثری نزدیک به رویکردهای فراکسیون اصولگرایان است.

 

سخنگوی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت تصریح کرد: با این حساب کمیسیون ویژه برجام با نسبت ۹ به ۶ – به شرح ۹ نفر با دیدگاه های فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت و ۶ نفر با دیدگاه های فراکسیون اصولگرایان- تشکیل شده است و این حاصل توافق دو فراکسیون و نظردهی و رای صحن علنی مجلس است./خانه ملت

 

مطالب بیشتر؛


عناوین ویژه