زمان بارگزاری این صفحه: 1:00 PM UTC

اعلام جنگ شورانشینان رشت به فرمانداری و رسانه ها/ گیل خبر در خط مقدم

مديران اين سايتها سن کمتري از ما دارند و بيش از ما دلسوز شده اند! در قهوه خانه ها مي نشينند و براي ما تعيين تکليف مي کنند!/ اکنون ما تلاش داريم اشکال شکلي وارده را برطرف نماييم، اگر فرمانداري اشکال شکلي ديگري آماده کرده باشد چه؟

 پایگاه تحلیلی خبری صدای گیلان؛ در هفتاد و هشتمين جلسه شوراي شهر رشت که عصر روز سه شنبه،  بيست و سوم دي ماه در تالار شورا با حضور همه اعضاء و به صورت غير علني  برگزار شد، بخش زیادی از صحبت های اعضای شورا به نقد از رسانه های استان اختصاص یافت که در زیر به بخشهایی از انتقادها اشاره کرده و در حد ممکن و البته به شیوه گفتاری و خودمانی تر ، حاشیه نگاری ای نیز بر ان خواهیم داشت.

گفتنی است صحبت ها و انتقادات اعضای شورا بدون هیچ کم و کاستی به نقل از روابط عمومی شورای شهر رشت ذکر می شود تا هیچ گونه شائبه ای بر دخل و تصرف در صحبت های اعضای محترم شورا نباشد ، آنگونه که در ادامه خواهید دید ادعای برخی از اعضاء بر ان است که حرفهایشان به دلخواه توسط رسانه ها تعبیر و تفسیر شده و هر چه خود بخواهند استنباط می کنند نه انچه آنها می گویند.لذا نقل مستقیم صحبت های حضرات این اشکال تفسیر به رای را نیز از بین خواهد برد.

***************

محمود باقری؛ 

در این جلسه محمود باقري، نايب رئيس شورا گفت:« متاسفانه برخي سايت ها حرفهاي اعضاي شورا را باب ميل خود تفسير مي کنند و برخي سايت هاي دلسوزتر از ما مي شوند، مديران اين سايتها سن کمتري از ما دارند و بيش از ما دلسوز شده اند! در قهوه خانه ها مي نشينند و براي ما تعيين تکليف مي کنند!

وي افزود: آقاي رفيعي که حقوقدان است مي داند چگونه قانون را تفسير کند. نبايد تحت فشار رسانه ها قرار گيريم، مردم بعد از 4 سال از ما که عضو شورا هستيم مي پرسند چه کار کرديم نه از آن مدير سايت. به شخصه تاکيد مي کنم نبايد از فشار سايت ها ترسيد، متاسفانه در سيستم ما دين فروشي داغ ترين چيز شده است کساني که ادعاي رعايت کردن دارند، به راحتي به ديگران تهمت و افترا مي زنند.

وي افزود: بنده از آقاي کاظمي عذر مي خواهم، ما مصوبه کرديم و مصوبه قانون نيست. باز در فرمانداري بازنگري مي شود و اگر مطابق قانون نباشد، برمي گردد. هرچند در دوران آقاي خليلي با همين روش انتخابات برگزار شد و فرمانداري اشکال وارد نکرد، ولي اين بار همان روش را اشکال وارد نمودند.

باقري افزود: چرا براي انتخاب شهردار عجله نماييم، آيا واقعا شهر از بين رفته است؟ چه اشکالي دارد اعضاي توانمند شورا در کنار مديران شهرداري بنشينند و براي رفع مشکلات کمک کنند، نبايد تحت تاثير حرفهاي نادرست برخي سايت ها قرار گرفت.

عضو شورا تاکيد کرد: اگر 15 روز هم ديرتر شود، بهتر است با آرامش و فرصت کافي و قانوني عمل نماييم.

باقري اذعان داشت: اکنون ما تلاش داريم اشکال شکلي وارده را برطرف نماييم، اگر فرمانداري اشکال شکلي ديگري آماده کرده باشد چه؟، نگذاريم سايت ها ما را در مقابل هم قرار دهند، درست است که از بيرون به ما فشار مي آورند تا به گزينه خاصي راي دهيم. بنده از رئيس شورا تقاضا دارم اين مرحله را کارشناسي عمل نماييم، 1ماه ديگر هم صبر نماييم و هرکس اصلح بود به او راي دهيم.»

***************

حاشیه نگاری بر صحبت های  این عضو محترم شورا ؛ اینکه استدلال کنیم سن کسی یا مسول سایتی از ما کمتر بوده فلذا حرف و سخن و انتقادش ارزش ندارد ناگفته پیداست که پر بیراه است. اگر ملاک سن و سال باشد، بسیار کسان هستنند در همین شهر رشت که سن و سالشان از اقای باقری بیشتر است. حال باید پرسید پس شما در شورا چه کار می کنید بروید تا بزرگترها تصمیم بگیرند تازه اگر به سن و سال احترام می گذاشتید که بسیاری از مسولین که حتی سن پدر بزرگ شما را دارند و اتفاقا تجربه و علم و سواد و مقام و پست بالاتری از شما نیز دارند این همه  توصیه و نصیحت کردنند پس چرا توجه ای نکرده و به راه خود رفتید.؟!

به همان میزان که مردم شما را برای خدمتگذاری انتخاب کرده اند و درست هم می فرمایید که 4سال بعد خواهند پرسید برای انها و برای شهر چه کار کردید به همان میزان هم از رسانه ها و مسولین سایت ها انتظار دارند تا رسالت خود را انجام داده و عملکرد مسولین را زیر ذره بین برده و نقد کرده  تا خدای نکرده گمراهی ای پیش نیامده و غفلتی صورت نگیرد.

بدون شک اقای باقری به وظیفه ، رسالت و نقش رسانه در عصر کنونی اگاه هستنند و به خوبی می دانند که نقش رسانه در جهان کنونی انکار کردنی نیست .اما تعجبم انجاست که ایشان بجای انکه رسانه ها را دعوت به نقد عملکرد خود کنند با یک استدلال بی مایه بر ضد رسانه ها شعار می دهند.

جالبتر انکه جناب ایشان در بخش دیگری از صحبت های خود می گویند چون اقای رفیعی حقوقدان هستنند خود می دانند چگونه قانون را تفسیر کنند و نیازی به توصیه و پیشنهاد دیگران نیست.!عجبا !!!  یعنی چون الان رییس جمهور کشورمان حقوقدان هستنند دیگر تمام حقوق دانان و قوه قضا و مقننه و امثالهم را تعطیل کنیم که نیازی به اینها نیست چون رییس جمهور مملکت خود حقوقدان است و می تواند تشخیص دهد چگونه قانون باید تفسیر و اجرا شود پس دیگر حقوقدانها بروند در بقالی ها کار کنند یا سبری بفروشند! ایا واقعا با این چنین استدلالی در شورا برای مردم رشت تصمیم میگیرید، ایا با همین منطق شهردار انتخاب کردید؟ و..

و لطفا دست از این تکرار کسالت بار بکشید که از بیرون بر ما فشار می اورند تا گزینه خود را شهردار کنند. شماها که  به هیج صراطی مستقیم نیستید و نه تنها رسانه ها که تمام بزرگان استان از راست و چپ و میانه مستقل و.. یک توصیه ناچیز کردنند که اعضای شورا شهردار نشوند، ولی شما به را خویش رفتید. ایا در این استان بزرگ ما کسی لیاقت و صلاحیت شهردار شدن را ، بجز اعضای محترم شورا ندارد.؟

اما مهمترین بخش صحبت های  این عضور شورا که خود سایت ها را متهم به تهمت زنی و افترا می کند، آنجاست که مستقیما نسبت به فرمانداری موضع گیری کرده و می گوید؛ اکنون ما تلاش داريم اشکال شکلي وارده را برطرف نماييم، اگر فرمانداري اشکال شکلي ديگري آماده کرده باشد چه؟

***************

 حاجی پور؛

«حاجي پور نيز گفت: عزيزان همه وضعيت شهر را همه مي دانيم، به نظر يکديگر احترام بگذاريم، تک تک ما تحت فشاريم، اوضاعي شده که يک عده در شهرداري از اين آب گل آلود ماهي خود را مي گيرند.

وي افزود: درست است که نبايد عجله کرد ولي لحظه آينده ما بايد بهتر از گذشته باشد، بنده مخالف استيضاح خليلي بودم و تاکيد داشتم تا فرد توانمندتري سراغ نداريد، خليلي را استيضاح نکنيد. تعارف را کنار بگذاريم همين امشب تصميم نهايي را بگيريم، اگر امشب شرايط فرآهم نيست، تا 10 روز ديگر نهايي نماييم، اگر قرار است نفرات جديد وارد شوند، همين امشب نام ببريد، نه اينکه پرونده باز باشد و هر روز يک نفر بيايد و اعلام آمادگي نمايد.

حاجي پور تاکيد کرد: اينگونه نباشد که مثلا فردي که مدنظر بنده است، با اينکه مي دانيم، توانمند است، راي ندهيم.

در ادامه حاجي پور ابراز کرد: سال نو در پيش است، اگر هم مي خواهيد فرد جديد اضافه کنيد سريع تصميم بگيريد، ظرف 20 روز آينده حکم شهردار را بگيريد، خود استاندار هم قول داد کمک کند و تا 10 روز ديگر حکم شهردار را بگيرد، پس همين امشب تعيين تکليف کنيد اگر قرار است فردي اضافه شود، همين امشب مشخص نماييد، همه ما از هجمه هاي وارده خسته هستيم.

وي تاکيد کرد: اين ويروس خطرناکي است که بين ما افتاده و يکي مي گويد چون گزينه فلاني است پس من راي نمي دهم.»

***************

حاشیه نگاری بر صحبت های  این عضو محترم شورا ؛ در این بخش هم توجه به آخرین جمله جناب حاجی چور که می گوید ؛ « اين ويروس خطرناکي است که بين ما افتاده و يکي مي گويد چون گزينه فلاني است پس من راي نمي دهم.» دقیقا اثباتی بر پاسخ نگارش شده به صحبت های باقری است که این جو روانی اعمال فشار از بیرون برای انتخاب شهردار رشت فضایی است که برخی از اعضای شورا خود به وجود اورده اند تا گریزگاهی باشد برای تصمیمات و عملکردشان در انتخاب شهردار .قویا درخواست می شود تا اگر هم چنین فشارهایی وجود دارد شوراییان با مردم و رسانه ها در میان بگذارند تا سیه روی شود هر که در او غش باشد.

***************

 محمد حسین گارگرنیا؛

«محمد حسين کارگرنيا نيز با ابراز تاسف از توهين برخي سايت هاي خبري بخصوص گيل خبر گفت: زمينه توهين را خود ما فراهم کرده ايم، جايگاهي ايجاد کرديم که ديگران سوء استفاده نمايند.

وي افزود: برخي پايگاه هاي خبري تمام صحبت هاي بنده را در جلسه گذشته ننوشتند، هدف آنها تخريب است و براي بنده هم ارزشي ندارد، گيل خبر در مقاله اي توهين آميز تک تک ما را زير سوال برده که قانون نمي دانيم ، نوشته؛ 15 جلد قانون را کپي کنيد، بلند بلند بخوانيد تا به وظايف خود آشنا شويد، اجازه ندهيد به شانيت اعضا توهين شود.

کارگرنيا افزود: بنده در صحن شورا به تفسير صحبت کردم و گفتم: فلاني که با مسعود کاظمي اختلاف شخصي و خانوادگي دارد، مسائل شخصي را وارد سياست کرده است.

وي درباره اشکال فرمانداري گفت: بنده درباره اعتراض فرمانداري جلسه قبل صحبت کردم، گفتم که اشکال فرمانداري مبناي درستي ندارد. متاسفانه برخي سايت ها، واقع را غير واقع جلوه مي دهند، اعضاي شورا در واقع تمکين کردند به راه غلط فرمانداري و انتخاب قانوني خود را باطل اعلام کرد، باز تاکيد مي کنم به لحاظ رياضي امکان ندارد 15 برگ راي داشته باشيد با حائز اکثريت 16. ما مي توانستيم طبق آيين نامه مصوب شورا، 15 برگ راي با 30 نام داشته باشيم، که برخي تک راي دادند و نتيجه شد 24 . اکثريت مطلق معنا ندارد، وقتي تمکين کرديم به نظر فرمانداري، زمينه باز شد تا ما را زير سئوال ببرند. وقتي ما خودمان براي راي خود ارزش قائل نيستيم، بايد در قليان سراها براي ما برنامه بنويسند و در کامنت هايي هم که خود مي نويسند به ما توهين کنند.

***************

حاشیه نگاری بر صحبت های  این عضو محترم شورا : جناب کارگرنیا باید بدانند که از قدیم گفته اند؛ خود کرده را تدبیر نیست. ان هنگام که این همه توصیه و پند و نصحیت شد که اعضای شورا شهردار نشوند ، متاسفانه کل استدلال اکثریت شما شورانشینان این بود که در قانون منعی برای شهردار شدن اعضای شورا وجود ندارد، هرچند قانونگذار فکرش به این امر خطور نکرده بود که شاید روزی در کل کشور تنها برخی افراد در شورای رشت پیدا شوند که تمام هم وغمشان این باشد که یکی از اعضای خود را بخواهند شهردار کنند، فلذا از همین خلاء قانونی استفاده کردید و به نظر دیگران احترام نگذاشتید. حال همان قانون به شیوه کار شما اشکال گرفته است و تمکین کردن یا نکردن هم دردی را دعوا نخواهد کرد.

ایا هرگز فکر نکردید که خدای نکرده زبانم لال این همه تاکید و پافشاری شما بر شهردار شدن یکی از دوستانتان، شاید این ذهنیت را برای دیگران بوجود آورد که  شورانشینان می خواهند کسی را شهردا کنند تا بتوانند بر او تسلط داشته و خواسته های خود را پیش ببرند. بهتر است به چنین مواردی هم اندکی فکر کنید.

***************

 عباس صابر؛

«رئيس شورا نيز ضمن انتقاد از برخوردهاي مغرضانه برخي سايتها گفت: من هم معتقدم حرمت داري بايد از خود شورا شروع شود . نبايد وارد گذشته شد، بنده براي اشکال قانوني فرمانداري پاسخ مناسب تهيه کردم، هر دو شق را در جلسه گذشته توضيح دادم، تاکيد کردم هر بحثي را جمع پذيرفت، من هم اجرا مي کنم، اما حاصل جلسه پيش آن شد که اشکال فرمانداري را بپذيريم.

صابر اذعان داشت: امروز بايد براي ادامه کار تصميم بگيريم، از انتخاب خود دفاع نماييم مگر آنکه اعضا تصميم ديگري بگيرند، براي ادامه هم دو پروسه در پيش رو داريم، يا روش شکلي موجود را بپذيريم و يا اگر قرار است فردي اضافه شود، همين امشب اضافه کرده و راي گيري نماييم.، کمک کنيم به نتيجه برسيم، تلاش بنده اين است که تفکر شورايي را پياده نمايم.

*****************

حاشیه نگاری بر صحبت های  این عضو محترم شورا؛ با اندک توجه ای به صحبت های ریاست محترم شورا به راحتی متوجه میشویم که جناب ایشان مثل اینکه موقعیت و جایگاه خود را به خوبی درک نکرده اند. یکی از وظایف اصلی رییس شورا هدایت مجموعه به سوی وادی قانونگرایی و توجه به شرایط موجود و تصمیم گیری برمبنای منافع شهر و مردم است.

جالب انکه جناب صابر بی هیچ تلاشی به ترقیب اعضای شورا برای اتخاذ تصمیم های منطقی تر و البته پند از گذشته به راحتی میدان را به تصمیم دیگران واگذار می کنند. درست است که در شورا تصمیمات مشورتی و با خرد جمعی صورت می گیرد اما جناب رییس پس شما چرا در جایگاه ریاست شورا نشسته اید ، در این صورت اگر قرار نیست هیچ تلاش و اقدامی برای برون رفت از وضعیت نابسامان کنونی انجام دهید پس اساسا پست ریاست شورا برای چیست؟

تازه کدام غرض و مرض؟اگر شما، بیشتر توان شورا را به جدل بین خود و تمام دغدغه تان را شهردار شدن یکی از دوستان خود گذاشته اید و حال اگر رسانه ای انتقاد کرد این غرض ورزی است.ایا نقد عملکردتان و یاداوری وظایفتان غرض ورزی است.

ایا اگر سایت گیل خبر و امثالهم  وظایف قانونی تان را به شما یاداوری کرده اند این غرض ورزی است. اتفاقا باید سپاسگذار این سایت ها باشید که وظایفتان را به شما گوشزد کرده اند، چرا که وظیفه رسانه ای چنین امری را ایجاب می کند.

این مهم را بدانید ؛ رسانه ای که مسولین را نیشگون می گیرد ، قلقلکشان می دهد و وظایفشان ار یادآوری می کند ، به این معناست که در مسیر درستی حرکت می کند.این مهم را با مجیز گویان و قلم به نرخ روز فروشان اشتباه نگیرید.

نکند فکر می کنید این همه سایت،روزنامه ، هفته نامه و… که منقد عملکردتان هستنند جزء فریب خوردگان و جاسوسان آمریکا پلید و یا صهیونیسم خبیث و یا استعمار پیرند و یا اینکه در حال دسیسه اند تا گزینه خود را شهردار کنند.

این نکته مهم را نیزبه شما یاد اور می شویم که چه بسا افراد زیادی که در همین رسانه ها فعالند حساسیت بیشری نسبت به شماها به شهر ، استان و مردم خود دارند. چه بسا این افراد خون دل بیشتری از شما می خورند. چه بسا دغدغه و فشار روحی شان از شماها بیشتر است.

و علت اینکه اصحاب رسانه گاهی فریاد می کشند، بدین سبب است که بر واقعیت ها آگاهند و عمق فاجعه را درک کرده اند و تحلیل و پیش بینی اینده برایشان اسانتر است.

***************

جمشیدی؛

«دکتر جمشيدي، گفت: حال که پروسه طولاني شده بايد تمامش کرد. از نظر من هويت افرادي که پشت تخريب برخي سايتهاي خبري هستندف مشخص است، هرکاري شورا انجام دهد باز برخي سايت ها انتقاد مي کنند، بايد بي توجه بود.

دکتر جمشيدي افزود: بنده هم در جلسه قبل تاکيد کردم که از نظر رياضي کسب اکثريت مطلق آراي ماخوذه … امکان ندارد، دور اول امکان نداشت آقاي کاظمي با اکثريت مطلق راي بياورد، باز اگر 15 عضو به دو نفر راي مي دادند بايد کاظمي 16 راي مي آورد، تعداد آراي ماخوذه مهم است نه تعداد برگه ها.

عضو شورا ابراز کرد: اصرار و نظر ما بر گزينه هاي داخل شورا موجب هجمه هاي موجود شده است.مذاکرات ما با مقامات ارشد استان تاييد اين مدعاست.

وي افزود: تبصره 10 به وزير کشور و استاندار اين اختيار را مي دهد، مي توانستيم همان يک ماه پيش نزد استاندار رفته و از راي خود دفاع نماييم و از وزير کشور بخواهيم حکم صادر کند.

وي ابراز کرد: اشکال وارده به مدرک ايشان هم صحيح نيست، چگونه است که مدرک شهردار قبلي مورد سئوال واقع نشد. ولي قرار نيست بجنگيم … همه مي دانيم آقاي کاظمي در حد معاون استاندار است.

جمشيدي اذعان داشت: انتخابي نکنيم که از روي استيصال باشد. استاندار هم که گفته ظرف يک هفته تاييديه شهردار منتخب را مي گيرم.

***************

حاشیه نگاری بر صحبت های  این عضو محترم شورا؛ اینهم استدلال عجیب و غریبی دیگر!! چون فرمانداری قبلا مدرک خلیلی را قبول کرده است پس باید مدرک کاظمی را هم تایید کند. اگر قبلا قصور یا نااگاهی یا ندانستگی یا هر اشتباه دیگری، اتفاق افتاده است پس این رویه باید ادامه باشد.چرا چون قبلا اینگونه بوده است.!!

جناب دکتر اگر مبنای استدلال شما اینگونه باشد که، ما تا ابدو دهر باید همین وضع را داشته باشیم و به قول فلاسفه در دور باطل تسلسل گرفتار می شویم.

مگر اشکال شما این نبود که خلیلی سیکل داشت .خوب پس فردا افرادی با مدرک سیکل هم مدعای شهردار شدن در کلانشهری چون رشت می شوند، چرا که برمبنای استدلال حضرتعالی بلاخره فرمانداری مدرک خلیلی که سیکل بوده را تایید کرده است.

اینکه دلیل نمی شود چون قبلا خلاف قانونی صورت گرفته است،  ما هم برای اثبات استدلال خود به یک امر خلاف قانون متوصل شویم. اتفاقا باید خوشحال باشید که فرمانداری جلوی چنین رویه غلطی را گرفته است، نه اینکه بر یک رویه غلط پافشاری کنید!

قبل تر هم گفته شد؛ اینکه افرادی از بیرون در صدد شهردار کردن گزینه خود هستنند و یا اینکه افراد مغرضی پشت سایت های قایم شده اند و دارند اعمال فشار و یا دسیسه چینی می کنند یک مستمسک بی فایده است چرا که بهتر بود این دوستان شورا نشین یک زحمتی به خود می دانند و بیش از 60 یا 70 و حتی 100 سایت و رسانه و روزنامه و هفته نامه را جلوی خود گذاشته و اندکی دقت می کردند تا می دیدند که اکثریت غالب به اتفاق از عملکرد شورا انتقاد دارند نه چند تا مغرض و …!

اما اینکه کاظمی در حد معاون استاندار است ، برمی گردد به تفسیر و نگاه جناب جمشیدی نسبت به جایگاه معاونت استانداری. 5ماه مدیریت ترافیک رشت و مدت کوتاهی در پست کارمندی فرمانداری رشت موید توانایی بالایی نیست هرچند مسعود کاظمی در سنین جوانی خود است و در دوره تجربه اموزی و باید هوشیاری به خرج داده تا در این جو موجود قربانی نشود چرا که به نظر می رسد در موقعیت کنونی برای رهایی از وضعیت موجود شورای رشت به یک قربانی بزرگ نیاز دارد.این دیگر برمی گردد به هوش و ذکاوت کاظمی.

البته در مورد موضع گیریهای جمشیدی اگر به تمام مصاحبه ها و صحبت های ایشان در طول مدتی که در شورا بوده اند دقت شود تقریبا در یک شکل همسان رویکر بی توجهی و بی تفاوتی ایشان به افکار عمومی و نظر و انتقاد دیگران دیده می شود.حال ادم در حیرت می ماند که ایا ایشان همچنان در جو میزان رای خود باقی مانده است و نتوانسته انرا هضم کند و یا نه کلا این رویکرد، جزیی از کاراکتر ایشان است ، هرچند در این جا به یک روانکاو و روانشاس نیازمندیم که نگارنده تخصصی در این حوزه ندارد ولی این امر کاملا روشن است که اگر جمشیدی همین رویه را در تا آخر شورای چهارم ادامه دهد به احتمال قریب به یقین می توان گقت که؛ مقبولیت افکار عمومی و آینده سیاسی و اجتماعی خود را از دست داده است.

***************

در ادامه صحبت برخی دیگر از اعضای محترم شورا که در جلسه مذکور ایراد شده است را مشاهده می کنید که نیازی به پاسخ ندارد و خود گویای همه چیز هست. افرادی که همچنان کل هم و غمشان ، اصرار و تاکید بر شهردار شدن عضو شورا است  و نه منافع شهر و مردم و…؛

«صابر، رئس شورا هم گفت: اگر قرار است همين افراد باشند، همين اسامي و رزومه را صورتجلسه کرده و يکشنبه موضوع را تمام کنيم. ضمن اينکه شما مختاريد در نبود من جلسه تشکيل دهيد.

فرهاد شوقي، ضمن تشکر از سخنان صادقانه دکتر جمشيدي گفت: درنظر داشته باشيد که در شرايط بوجود آمده آبروي دوست و همکار خودمان را لحاظ نکرده ايم، حتي اگر شهردار نشود قرار است دو سال ديگر در کنار ما باشد، ما که از اول مي دانستيم که فاميل ايشان مشکل ايجاد مي کند از فرمانداري انتظار اينگونه تفسير را نداشتيم!

وي افزود: ما که مي دانستيم ، نبايد از راي خود کوتاه مي آمديم و استقلال شورا را زير سئوال مي برديم. بايد بار ديگر به آقاي کاظمي فرصت داد ، مي توانيم از استاندار و وزير کشور حکم بگيريم .

رفيعي، ديگر عضور شورا نيز در تاييد گفت: در نظر بگيريد که در زمان استيضاح آقاي خليلي هم تحت فشار بوديم، اکنون هم اگر بخواهيم مي توانيم حکم آقاي کاظمي را بگيريم.

فاطمه شيرزاد هم گفت: بهتر است تا فردا ظهر زمان بگذاريم تا اگر فردي آمادگي داشت، رزومه خود را به دبيرخانه شورا بياورد.حاجي پور تاکيد کرد: زمان را از دست ندهيم اگر اعضاي محترم فردي مدنظر دارند، همين امشب معرفي نموده کار را تمام نمايند.

رجبي هم گفت: ما قانون داريم، فرمانداري بر اساس قانون عمل مي کند . فرمانداري به مصوبه شما راي نداد و باطل شد. از حالا زمان تعيين کنيد هرکس قرار است اضافه شود، حداقل راي مثبت 5 عضو شورا را بايد داشته باشد، تا روز پنجشنبه هم موضوع تمام شده و صورتجلسه شود. اگر امشب مصوب کنيم کسي اضافه نشود باز فرمانداري اشکال وارد مي کند.»

 

کلیدواژه ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،۲ نظر یا دیدگاه برای “اعلام جنگ شورانشینان رشت به فرمانداری و رسانه ها/ گیل خبر در خط مقدم”

 1. نوراللهی نوشته است:

  ابوالمشاغل دولت یازدهم در گیلان !!!

  شاید یکی از عجایب شگفت انگیز در حوزه مدیریت گیلان وجود افرادی باشد که با یک مدرک دیپلم چندین شغل با حقوق بالا را حتی در دولت یازدهم که دولت تدبیر و امید است به خود اختصاص داده اند.
  به گزارش خبرنگار ما، روز گذشته اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان ترتیبی اتخاذ داد تا چند تن از خبرنگاران رسانه های گروهی استان بازدیدی از برخی واحدهای صنعتی داشته باشند تا از دست آوردهای اقتصادی استان همزمان با دهه فجر گزارشی تهیه نمایند که در این راستا حضور یک چهره که با سلام و صلوات او را مشاور استاندار خطاب می کردند و پا به پای خبرنگاران رفت و آمد داشت و در دیدار با مدیران کارخانجات وقتش را در خدمت آنان برای رفع مشکلاتشان قرار داده بود ذهن دیگران را به خود مشغول داشت که واقعا این فرد چه کاره است!
  هرچند که بر اساس قانون یک نفر نمی تواند همزمان مدیرعاملی چند شرکت و موسسه را داشته باشد اما این آقا به راحتی با دور زدن قانون البته به واسطه حلقه محفلی این کار را انجام داده و هم اکنون علاوه بر مشاورت استاندار، عضو هیئت مدیره و مدیرعامل خانه مطبوعات استان گیلان، مدیرعامل شرکت توسعه حرم سید جلال الدین اشرف، عضو هیئت امنا و مدیرعامل هیئت امنای حرم سید جلال الدین اشرف، عضویت در صندوق بازنشستگی سپاه، مدیر مسئول انتشارات نسیم شمال، رییس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت درفک استانداری گیلان و … را بر عهده دارد.
  البته ایشان و رفیق گرمابه و گلستان شان که او هم از نسیم رحمت دولت تدبیر و امید بی نصیب نیست، سالهاست در فعالیت اقتصادی گام به گام برای رسیدن به مقاصد خود مشغولند و عضویت در چند جای دیگر را هم در پرونده دارند.
  حال شما حدس بزنید نام این ابوالمشاغل گیلان کیست؟ و اهل کجاست؟
  یک نکته دیگر اینکه ایشان هم در دولت هاشمی بود، هم در دولت خاتمی و هم احمدی نژاد و هم اکنون نیز در دولت روحانی حضوری پررنگ دارند و حال اگر قالیباف و رضایی و جلیلی هم رییس جمهور می شدند به دلیل حضور فعال خود و فرزندانش در ستادهای مرکزی آنان همچنان در آینده خواهد بود!

 2. همسایه نوشته است:

  این نظری که منتشر کردید چه ارتباطی با موضوع خبر داشت؟
  ضمناً اگر آدم بیسوادی که این متن را نوشته، به اندازه سر سوزنی اطلاعات داشت یا وجدان، مطمئناً می فهمید که رئیس هیئت امنا حرم همیشه مدیرعامل شرکت توسعه حرم بوده و خواهد بود. اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات با رای مستقیم اعضای این نهاد و مدیر عامل با رای اعضای هیت مدیره انتخاب می شوند. انتشارات نسیم شمال صاحب امتیاز داره نه مدیر مسئول(تازه حداقل در 10 سال گذشته تعطیل بوده). حضور ایشان در شرکت درفک استانداری نیز بدلیل حضور در جایگاه مشاور استاندار می باشد.
  ضمناً از 5 پستی که با ترفند نویسنده متن بالا به 10 شغل تعبیر شده، 4 پست فاقد حقوق و درآمد بوده و معلوم نیست عبارت «چندین شغل با حقوق بالا» از کجا به مغز عجیب ایشان خطور نموده است و حضور در دولتهای گذشته نیز چیز عجیبی نیست. همه کسانی که سابقه 30 سال کار در این کشور را دارند در 3 الی 4 دولت کار نموده اند. بهتر است نگارنده کمی از مغز خود استفاده نماید.
  نکته آخر اینکه غیر از پست مشاور استاندار، بقیه موارد مرتبط با نهادهای غیر دولتی بوده و حضور در این جایگاهها مغایرتی با قانون ندارد.
  انشاء الله که نوشتن متن سراسر کذب و پر غرض بالا بدلیل خصومت شخصی وی با فرد غائب از این جمع نباشد.
عناوین ویژه